پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ساخت نيروگاه هيبريد بادي - خورشيدي 50 کيلووات در کشور

ساخت نيروگاه هيبريد بادي - خورشيدي 50 کيلووات در کشور

وحيد لطفي، مدير مرکز خدمات تخصصي انرژي‌هاي نو جهاد دانشگاهي آذربايجان شرقي و مجري طرح در گفت‌وگو با ايسنا اظهار کرد: اين نيروگاه هيبريدي (بادي - خورشيدي) توانايي توليد 50 کيلووات برق در روز را دارد به گونه‌اي که مي‌تواند در هر ساعت، هشت کيلووات انرژي خورشيدي و 7.5 کيلووات انرژي بادي توليد کند.
وي با بيان اين‌که توانايي طراحي و ساخت نيروگاه هيبريدي (بادي - خورشيدي) 300 کيلوواتي در جهاد دانشگاهي آذربايجان شرقي وجود دارد، تصريح کرد:‌ اين نيروگاه 50 کيلوواتي به سفارش پايانه‌هاي نفتي خارک ساخته شده و از آنجا که هر خانوار روستايي حداکثر4.5 کيلووات در روز برق مصرف مي‌کند براي روستاهاي زير 20 خانوار مناسب است.
لطفي با اشاره به اينکه بازده توليد انرژي سالانه در اين نيروگاه هيبريدي 22 درصد است، افزود: اين نيروگاه هيبريدي (بادي - خورشيدي) مي تواند در مناطق بادخيزي مانند بينالود، منجيل، زاهدان، کرمان، سواحل درياي خزر، عمان و خليج فارس، سهند تبريز و ... و مناطق گرم و خشک مانند قم، اراک، سمنان و ديگر مناطق کويري کشور مورد استفاده قرار گيرد به گونه‌اي که اگر منطقه‌يي بادخيز نباشد مي‌توان ميزان استفاده از منبع انرژي خورشيدي را افزايش داد و در صورت کم بودن انرژي خورشيدي در منطقه مي‌توان از انرژي بادي استفاده کرد.
مدير مرکز خدمات تخصصي انرژي‌هاي نو جهاد دانشگاهي آذربايجان شرقي در رابطه با پتانسيل‌هاي بادي و خورشيدي مناطق مختلف کشور خاطر نشان کرد: در تمام مناطق ايران حداقل شش ساعت در روز مي‌توان از انرژي خورشيدي استفاده کرد و حداقل سرعت باد در مناطق مختلف کشور 2 متر بر ثانيه است اين درحالي است که هزينه بهره‌برداري از انرژي خورشيدي 5 دلار به ازاي هر وات و يک دلار براي هر وات انرژي بادي است.
وي در خصوص مشخصات فني اين نيروگاه تصريح کرد: اين نيروگاه داراي 36 پنل خورشيدي از نوع پلي کريستال بوده که در 12 فريم قرار دارد و هر پنل، توانايي توليد 350 وات برق در ساعت را دارد. همچنين توربين بادي استفاده شده در اين نيروگاه از نوع عمودي و با توان 7.5 کيلووات است که داراي خروجي برق سه فاز است.
لطفي اضافه کرد:‌اين نيروگاه داراي يک سيستم کنترل به صورت اتوماتيک و دستي بوده که مي‌تواند در هر حالت که امکان استفاده از منبع انرژي خورشيدي يا بادي و يا هر دو در منطقه‌ي مورد نظر وجود داشته باشد نيروگاه را براي استفاده از آن کنترل و تنظيم کند.
همچنين اين نيروگاه داراي يک شارژ کنترلر و اينورتر DC به AC با توان 7.5 کيلو وات است.
وي با بيان اين‌که اين نيروگاه توانايي ذخيره انرژي خورشيدي و بادي توليد شده را در بانک باتري خود دارد به ايسنا گفت: اين نيروگاه قادر است در نبود باد و نور خورشيد تا 15 ساعت انرژي الکتريکي مورد نياز مصرف‌کننده را تامين کند.
دکتر احمد فرشبافيان، رييس جهاد دانشگاهي استان آذربايجان شرقي در اين خصوص به خبرنگار ايسنا گفت: اين نيروگاه هيبريدي (بادي - خورشيدي) که توان توليد 50 کيلووات برق را در روز دارد براي روستاهاي کمتر از 20 خانوار مناسب است و مي‌تواند تمام انرژي الکتريکي آن‌ها را در طول روز تامين کند.
وي با بيان اين‌که اين طرح براي توليد برق الکتريکي به کمک منبع انرژي تجديدپذير و از نوع بادي و خورشيدي به کار مي‌رود، تصريح کرد: براي انتقال برق به صورت کابلي به ازاي هر روستا حدود يک ميليارد تومان هزينه صرف مي‌شود اما هزينه نيروگاه هيبريدي از مرحله طراحي و ساخت تا نصب کمتر از يک سوم آن مي‌شود و اين در حالي است که اين نيروگاه داراي ويژگي‌هايي مانند توليد انرژي پاک، نگهداري ارزان و راحت نسبت به نيروگاه‌ها و تعمير و سرويس‌دهي آسان است.
وي با اشاره به اين که پنل‌هاي خورشيدي و توربين‌هاي بادي اين نيروگاه خريداري شده است، ‌خاطر نشان کرد: در حال حاضر تمامي دانش فني توليد تجهيزات اين نيروگاه از طريق مهندسي معکوس توسط متخصصان جهاددانشگاهي اين استان به دست آمده و درصدديم که در ساخت نمونه‌هاي ديگر مورد استفاده قرار گيرد.
فرشبافيان با بيان اين‌که توانايي توليد نيروگاه‌هاي هيبريدي (بادي - خورشيدي) از 50 کيلووات تا دو مگاوات در جهاد دانشگاهي آذربايجان شرقي وجود دارد، اذعان کرد: پروپوزال اين طرح به سفارش مديريت پژوهشي پايانه‌هاي نفتي جزيره خارک از خرداد ماه سال گذشته نوشته شد و مراحل عملياتي آن در آبان ماه آغاز و تا پايان اسفند ماه سال گذشته به پايان رسيد و در حال حاضر با بارگيري آن در حال رسيدن به مقصد و نصب در جزيره خارک است.
گفتني‌ است، اين طرح از دستاوردهاي فناوري برگزيده ارائه شده در نمايشگاه همت مضاعف، کار مضاعف بود که در اسفند ماه سال گذشته مورد بازديد مقام معظم رهبري قرار گرفت.

انتهای خبر // www.iren.ir // ایرن
 
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos