پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اشك هاي مادرانه در ضيافت روز مادر

اشك هاي مادرانه در ضيافت روز مادر

تهران - آسايشگاه سالمندان كهريزك در روزهايي كه به نام هفته گراميداشت زن و مادر نامگذاري شده مملو از عشق مادر به فرزند است. اينجا تنها چيزي كه بين مراجعه كنندگان رد و بدل مي شود عشق و دوستي بوده و در پايان اين ضيافت، اشك مادران است كه فصا را غم انگيزتر مي كند.
اينجا دلتنگي هاي مادران از صبح تا شب و حتي در هنگام خواب نيز ادامه مي يابد. دلتنگي از ديدار فرزند، آنان را يك لحظه رها نمي كند هر چند شايد برخي از مادران به اين مقصود برسند اما براي شماري از مادران، اين تمناي كوچك نيز اجابت نمي شود.
در روز مادر به قصد ديدار از اين مادران دلتنگ و مهربان، ساعتي را همنشين فرشته هايي مي شوم كه بهشت زير پاي آنان است.
وارد اتاق‌هاي آسايشگاه كه مي‌شوم تمام توجه من به ساكنان اين اتاق ها كه زماني در كنار كانون گرم خانواده سرگرم رسيدگي و تربيت فرزندانشان بودند، معطوف مي شود.
اينجا چشمان منتظر مادران به درها دوخته شده تا شايد فرزندان آنان از راه برسند و براي لحظه اي در كنار آنان آرامش بگيرند. اين حكايت مادران آسايشگاه كهريزك است كه براي ديداري، لحظه شماري مي كنند.
فرنگيس 80 ساله كه به گفته خودش دو سال است كه به اين مركز آمده ولي سوابق پرونده وي هشت سال را نشان مي دهد، مي گويد: مي خندم مادر، اما دلم نمي خنده.، شما ها رو مي بينم? ياد چهار تا جوونم مي افتم. چهار تا پسر داشتم مثل شير كه بين 14 تا 20 سال داشتند.
فرنگيس مي گفت: هر چهار فرزند خود را در جنگ حق عليه باطل به انقلاب اسلامي تقديم كردم . ولي دو تا از آنان قول دادند به من سر بزنند و من هر صبح، چشمانم را به اميد ديدنشان باز مي كنم.
هنگام ظهر است و صداي ملكوتي اذان همه جاي آسايشگاه را فرا گرفته است. سجاده بيشترشان روي زمين پهن مي شود و مشغول عبادت مي شوند.
نگاهم به نرجس گره مي خورد كه دچار سكته مغزي شده و اكنون چهار سال است در و ديوار اين اتاق ها را نظاره مي كند و مرواريد اشك هايش بر صورتش غلطان است و زير لب زمزمه مي كند كه چرا فرزندانم مرا نمي خواهند.
مي پرسم چه آرزويي داري ؟ گريه امانش نداد بعض گلويش، تسليم اشك هايش شد و راه سخن گفتن را برايش هموارتر ساخت. به جوانان توصيه كرد از مادران شان نگهداري كنند.
او خطاب به فرزندانش كه اكنون اينجا نبودند، مي گويد: زماني شما فرزندان ما بوديد و اكنون ما به عنوان فرزندان شما، احتياج به مراقبت و نگهداري داريم.
از اتاق خارج مي شوم، مادري روي ويلچر كه 70 ساله به نظر مي رسيد توجه مرا جلب كرد.
او از شيطنت هاي كودكي‌ اش و همچنين از تمام زحمت و مشقتي كه در زندگي كشيده گفت. شايد همين سختي ها باعث شده اكنون چهره اش پيرتر از سنش نشان مي دهد.
حالا پس از عمر پرمشقتي كه گذرانده، گذران عمر روي تخت و ويلچر و كنار مادراني مثل خودش به او ياد داده كه نبايد توقع زيادي از زندگي داشته باشد.
كم كم روز از نصف گذشته بود بايد براي تهيه گزارش و مطلب ديگري، آنجا را ترك مي كردم.
دل كندن از اين همه مهر مادرانه براي من سخت و دشوار بود. حرف هاي آنان هنوز در گوشم طنين انداز است. وقتي حرف هاي آنان را در ذهنم مرور مي كنم آنان تنها يك خواسته داشتند و آن نيز ديدار فرزندان خود بوده است. آيا اين مادران حداقل در روزهايي كه به نام آنان در تقويم ثبت شده فرزندان خود را ديدار خواهند كرد؟ اين پرسشي بود كه هنوز مرا رها نكرده است.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos