پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

يک مخترع ايراني موفق به کسب مدال ويژه جشنواره اختراعات پاريس شد

يک مخترع ايراني موفق به کسب مدال ويژه جشنواره "اختراعات و ابداعات کنکور لپين " پاريس شد. وي نخستين ايراني است که پس از 110 دوره برپايي اين جشنواره ، جايزه ويژه آن را - که ارزش آن بيش از مدال هاي طلاست - به خود اختصاص مي دهد .

دکتر" سلمان حقوقي اصفهاني" روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: در صد و دهمين جشنواره اختراعات و ابداعات کنکور لپين پاريس ، مخترعان و مبتکراني از حدود 50 کشور جهان شرکت کردند که در اين ميان 16 اختراع ثبت شده از ايران نيز در اين جشنواره حضور داشت .
رزدينت دوره پي.اچ.دي (PhD) فيزيولوژي واحدعلوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي گفت : بهترين جايزه اين جشنواره ، جايزه ويژه رييس جمهوري فرانسه و پس از آن جايزه مدال ويژه جشنواره بود که در هر گروه علمي به طرح برتر اختصاص پيدا کرد که در اين ميان اين جايزه در بخش گروه علوم پزشکي و دامپزشکي به طرح " تکنيک ثبت تصويري گاوهاي فحل بر مبناي رفتار ايستا فحلي " تعلق گرفت .
وي خاطرنشان کرد : اين اختراع ميزان فحل يابي را در گاوهاي صنعتي نزديک به 30 درصد افزايش مي دهد و در صورتي که گاوداري هاي صنعتي مجهز به اين سيستم شوند، مي توان شير دهي و گوساله زايي را درگاوداري ها افزايش داد .
حقوقي اصفهاني گفت : استفاده از اين سيستم در کاهش نيازهاي اقتصادي کشور به واردات محصولات خام دامي نقش موثري دارد و ميزان توليدات لبني را در کشور افزايش مي دهد.
وي افزود : در صورت حمايت وزارت جهاد کشاورزي به عنوان متولي امر دامپروري در ايران از ترويج اين تکنيک در دامپروري صنعتي و با تجهيز دامداري ها به اين سيستم ، سود اقتصادي قابل توجهي از درآمدهاي حاصل از افزايش توليد به کشور تزريق مي شود.
حقوقي اصفهاني اظهار داشت : در حال حاضر حدود 15 هزار گاوداري صنعتي گاو شيري در ايران فعال هستند و اين گاوداري ها مي توانند با استفاده از فناوري هاي نوين و استفاده از علم روز ، بستر مناسبي براي افزايش توليدات دامي کشور ايجاد کنند .
وي گفت : افزايش توليدات داخلي محصولات لبني و دامي و سرمايه گذاري در زمينه توسعه زيرساخت هاي داخلي موجب کاهش واردات محصولات دامي خارجي مي شود و مصرف کنندگان را به سمت استفاده ازمحصولات داخلي سوق مي دهد .
حقوقي اصفهاني در مورد طرح" تکنيک ثبت تصويري گاوهاي فحل بر مبناي رفتار ايستا فحلي " گفت: گاوهاي صنعتي در زمان هاي مشخصي آمادگي تلقيح (فحلي) پيدا مي کنند که به دليل مشکلات موجود در روش هاي سنتي ميزان تعيين گاوهاي فحل کاهش مي يابد.
وي با اشاره به اين که گاوهاي فحل در گاوداري هاي صنعتي توسط تکنسين هاي خبره فحل ياب مشخص مي شوند، گفت: در روش ابداعي با استفاده از يک سري دوربين هاي مجهز به نرم افزارهاي ويژه که جهت فحل يابي تهيه شده اند و با استفاده از يک سري تشخيص گرها مي توان به صورت دائمي با پيگيري رفتار گاوها ، گاوهاي آماده تلقيح را کشف و براي تلقيح مصنوعي گزارش کرد .
اين دامپزشک خاطرنشان کرد: در اين روش ابداعي مي توان به طور 24 ساعته رفتار گاوها را مد نظر قرار دارد و اين رفتار را به صورت 12 ساعته گزارش داد.
وي کشف تقريبا صد درصدي گاوهاي آماده تلقيح، عدم نياز به تکنسين هاي خبره فحل ياب و افزايش ميزان باروري را از مزاياي اين روش اعلام کرد.
حقوقي گفت: اين اختراع در سال 1387 به تاييد سازمان نظام دامپزشکي جمهوري اسلامي، انجمن حمايت از حيوانات، دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران رسيده است.
وي همچنين از اختراع جديد خود با عنوان "نشانگرهاي هاضم ريز استخوان هاي برجاي مانده در بافت متعاقب شکستگي هاي استخواني " خبر داد و گفت : اين اختراع در سازمان ثبت اختراعات کشور به ثبت رسيده ولي هنوز به مرحله توليد انبوه در کشور نرسيده است .
به گفته حقوقي اصفهاني تاکنون چند شرکت خصوصي در ايران اعلام آمادگي کرده اند که اين اختراع را به مرحله توليد انبوه برسانند.
جشنواره اختراعات و ابداعات کنکور لپين از 7 تا 18 ارديبهشت ماه ( 28 آوريل تا هشتم مه سال 2011 ) در پاريس برگزار شد
.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos