پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

يک مخترع ايراني موفق به کسب مدال ويژه جشنواره اختراعات پاريس شد

يک مخترع ايراني موفق به کسب مدال ويژه جشنواره "اختراعات و ابداعات کنکور لپين " پاريس شد. وي نخستين ايراني است که پس از 110 دوره برپايي اين جشنواره ، جايزه ويژه آن را - که ارزش آن بيش از مدال هاي طلاست - به خود اختصاص مي دهد .

دکتر" سلمان حقوقي اصفهاني" روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار علمي ايرنا افزود: در صد و دهمين جشنواره اختراعات و ابداعات کنکور لپين پاريس ، مخترعان و مبتکراني از حدود 50 کشور جهان شرکت کردند که در اين ميان 16 اختراع ثبت شده از ايران نيز در اين جشنواره حضور داشت .
رزدينت دوره پي.اچ.دي (PhD) فيزيولوژي واحدعلوم و تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي گفت : بهترين جايزه اين جشنواره ، جايزه ويژه رييس جمهوري فرانسه و پس از آن جايزه مدال ويژه جشنواره بود که در هر گروه علمي به طرح برتر اختصاص پيدا کرد که در اين ميان اين جايزه در بخش گروه علوم پزشکي و دامپزشکي به طرح " تکنيک ثبت تصويري گاوهاي فحل بر مبناي رفتار ايستا فحلي " تعلق گرفت .
وي خاطرنشان کرد : اين اختراع ميزان فحل يابي را در گاوهاي صنعتي نزديک به 30 درصد افزايش مي دهد و در صورتي که گاوداري هاي صنعتي مجهز به اين سيستم شوند، مي توان شير دهي و گوساله زايي را درگاوداري ها افزايش داد .
حقوقي اصفهاني گفت : استفاده از اين سيستم در کاهش نيازهاي اقتصادي کشور به واردات محصولات خام دامي نقش موثري دارد و ميزان توليدات لبني را در کشور افزايش مي دهد.
وي افزود : در صورت حمايت وزارت جهاد کشاورزي به عنوان متولي امر دامپروري در ايران از ترويج اين تکنيک در دامپروري صنعتي و با تجهيز دامداري ها به اين سيستم ، سود اقتصادي قابل توجهي از درآمدهاي حاصل از افزايش توليد به کشور تزريق مي شود.
حقوقي اصفهاني اظهار داشت : در حال حاضر حدود 15 هزار گاوداري صنعتي گاو شيري در ايران فعال هستند و اين گاوداري ها مي توانند با استفاده از فناوري هاي نوين و استفاده از علم روز ، بستر مناسبي براي افزايش توليدات دامي کشور ايجاد کنند .
وي گفت : افزايش توليدات داخلي محصولات لبني و دامي و سرمايه گذاري در زمينه توسعه زيرساخت هاي داخلي موجب کاهش واردات محصولات دامي خارجي مي شود و مصرف کنندگان را به سمت استفاده ازمحصولات داخلي سوق مي دهد .
حقوقي اصفهاني در مورد طرح" تکنيک ثبت تصويري گاوهاي فحل بر مبناي رفتار ايستا فحلي " گفت: گاوهاي صنعتي در زمان هاي مشخصي آمادگي تلقيح (فحلي) پيدا مي کنند که به دليل مشکلات موجود در روش هاي سنتي ميزان تعيين گاوهاي فحل کاهش مي يابد.
وي با اشاره به اين که گاوهاي فحل در گاوداري هاي صنعتي توسط تکنسين هاي خبره فحل ياب مشخص مي شوند، گفت: در روش ابداعي با استفاده از يک سري دوربين هاي مجهز به نرم افزارهاي ويژه که جهت فحل يابي تهيه شده اند و با استفاده از يک سري تشخيص گرها مي توان به صورت دائمي با پيگيري رفتار گاوها ، گاوهاي آماده تلقيح را کشف و براي تلقيح مصنوعي گزارش کرد .
اين دامپزشک خاطرنشان کرد: در اين روش ابداعي مي توان به طور 24 ساعته رفتار گاوها را مد نظر قرار دارد و اين رفتار را به صورت 12 ساعته گزارش داد.
وي کشف تقريبا صد درصدي گاوهاي آماده تلقيح، عدم نياز به تکنسين هاي خبره فحل ياب و افزايش ميزان باروري را از مزاياي اين روش اعلام کرد.
حقوقي گفت: اين اختراع در سال 1387 به تاييد سازمان نظام دامپزشکي جمهوري اسلامي، انجمن حمايت از حيوانات، دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران رسيده است.
وي همچنين از اختراع جديد خود با عنوان "نشانگرهاي هاضم ريز استخوان هاي برجاي مانده در بافت متعاقب شکستگي هاي استخواني " خبر داد و گفت : اين اختراع در سازمان ثبت اختراعات کشور به ثبت رسيده ولي هنوز به مرحله توليد انبوه در کشور نرسيده است .
به گفته حقوقي اصفهاني تاکنون چند شرکت خصوصي در ايران اعلام آمادگي کرده اند که اين اختراع را به مرحله توليد انبوه برسانند.
جشنواره اختراعات و ابداعات کنکور لپين از 7 تا 18 ارديبهشت ماه ( 28 آوريل تا هشتم مه سال 2011 ) در پاريس برگزار شد
.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos