پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تغیرات آب و هوایی و تاثیرات آن بر رفتار اجتماعی پرندگان

 

دانشمندان از مدت ها قبل احتمال مي دادند كه تغييرات آب و هوايي و وقايع طبيعي نظير خشكسالي و سيل بر رفتار گياهان و جانوران اثر مي گذارد. اما چگونگي اين اثرگذاري به طور دقيق مشخص نبود. حالا نتايج مطالعه اي جديد پيوندي مهم را بين شرايط آب و هوايي مختلف و بروز رفتارهاي پيچيده در پرندگان نشان مي دهد.
بر اساس نتايج اين مطالعه كه در كارنت بيولوژي به چاپ رسيده،‌ موجودات زنده با رفتارهايشان به تغييرات فزاينده آب و هوايي پاسخ مي دهند. دانشمندان دست اندركار اين تحقيق مي گويند گونه هايي كه به صورت خانوادگي زندگي مي كنند بهتر مي توانند در مقابل اثرات غيرقابل پيش بيني شرايط آب و هوايي از خودشان محافظت كنند.
زندگي خانوادگي يا پرورش فرزندان از طريق تشريك مساعي در ميان پرندگان امري عادي است. جوامعي كه فرزندانشان را از طريق تشريك مساعي پرورش مي دهند (مثل جوامع انساني) معمولاً با گروه هاي خويشاوندي مشخص مي شوند. اين گروه هاي خويشاوندي با هم همكاري مي كنند تا كودكي را بزرگ كنند. معمولاً بعضي از پرندگان از توليدمثل خودداري مي كنند تا به بزرگ كردن فرزند پرندگان ديگر كمك كنند. البته بعضي از جوامعي كه فرزندانشان را با تشريك مساعي بزرگ مي كنند شامل گروه هاي غير خويشاوندي هستند كه براي بزرگ كردن فرزند با هم همكاري مي كنند. از استراليا تا آمازون، شمار پرندگاني كه از طريق همكاري فرزندانشان را پرورش مي دهند تقريباً 831 گونه است. اين ميزان تقريباً 10 درصد از حدود 10000 گونه پرندگان سراسر جهان است.
محققان براي انجام مطالعه شان داده هاي رفتاري بيش از 95 درصد پرندگان و مجموعه داده هاي مربوط به آب و هواي جهان در 40 سال گذشته را مورد استفاده قرار دادند. آنها به اين وسيله اثر عوامل آب و هوايي مثل تنوع در ميزان دما و بارش و نيز تأثير عوامل حياتي مثل توده بدن، گستردگي و نوع رژيم غذايي را بر شكل گيري و توزيع جهاني زندگي خانوادگي در پرندگان بررسي كردند.
يكي از دست اندركاران اين تحقيق مي گويد:«دانشمندان مدت ها است مي دانند كه زندگي فاميلي در پرندگان ساكن بعضي از بخش هاي جهان نسبت به جاهاي ديگر شايع تر است. اما اين اولين باري است كه توانسته ايم توزيع جغرافيايي رفتار اجتماعي پرندگان را در مقياسي جهاني مطالعه كنيم و همزمان چگونگي تأثيرگذاري الگوهاي جغرافيايي بر محيط زيست را بررسي كنيم.»
محققان با تركيب داده هاي آب و هوايي و نيز داده هاي رفتاري مربوط به پرندگان در يك چهارچوب آماري، در رفتار هاي اجتماعي پرندگان سراسر جهان تنوع جالبي را يافتند. آنها مي گويند:«ما نقاطي را در نواحي اي مثل استراليا و آفريقا پيدا كرديم كه حضور گونه هايي با زندگي خويشاوندي در آنها برجسته است. اما نقاطي در مكان هايي مثل آمريكاي جنوبي و مركزي وجود دارند كه تعداد گونه هايي كه زندگي خويشاوندي دارند در آنها نسبت به انتظارات ما پايين تر است.» نتايج اين تحقيق نشان مي دهد كه شرايط مختلف آب و هوايي يا وضعيت نامشخص جوي و ميزان بارش در پيش بيني زندگي خانوادگي در پرندگان بسيار مؤثر است.
براين اساس وجود رفتار اجتماعي پيچيده در ميان پرندگان را به ميزان زيادي مي توان پيامد زندگي در محيط هاي زندگي غيرقابل پيش بيني دانست. محيط زيست هاي متغير طيف بزرگي از چالش ها را براي ادامه حيات و توليد مثل در پرندگان به وجود مي آورد. در نتيجه آنها رفتار محافظاكارانه اي در پيش مي گيرند و پرورش فرزند در ميان آنها سال به سال متفاوت مي شود.
در شرايط عدم قطعيت وضعيت آب و هوايي زندگي خويشاوندي براي پرندگان مثل بيمه عمل مي كنند. همان طور كه پيش بيني افت قيمت سهام كار دشواري است، تعيين زماني كه غذا رو به كمبود مي رود هم سخت است. موقعي كه زمانه بد است و پيدا كردن غذا مشكل است ممكن است براي بزرگ كردن بچه هايتان به والدين و ساير كمك كنندگان روي بياوريد.


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos