پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

چرا وضعیت عدالت راضی کننده نیست؟

فرارو:رئیس دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران، سخنان اخیر رهبر انقلاب را فقط مختص به مقطع کنونی نداست و گفت: «عدالت شقوق مختلفی دارد؛ ما عدالت اقتصادی داریم، عدالت اجتماعی داریم، عدالت سیاسی داریم و ... . شاید در برخی مواضع و عملکردها این نقضان متوجه قوه اجرایی کشور شود و در برخی زمان‌ها هم متوجه قوه مقننه و در برخی زمان‌ها هم متوجه قضاییه باشد.»

عباس سلیمی نمین پیرامون اظهارات رهبر انقلاب درباره راضی کننده نبودن وضع فعلی عدالت در کشور، گفت: «فکر نمی‌کنم این اظهارات متعلق به مقطع خاصی باشد. ایشان در مقاطع مختلف درباره مسایل جاری کشور بحث‌هایی داشته‌اند؛ برای مثال چندی پیش درباره مبارزه با فساد در زمان همین دولت تاکید کردند که روسای سه قوه برنامه‌هایشان را برای مبارزه با فساد دنبال کنند و برای این مساله گرد هم آیند.»

وی افزود: «ایشان در آن زمان نیز هم ابراز نارضایتی داشتند و هم تاکید داشتند که ما باید بتوانیم مظاهر فساد در جامعه را از بین ببریم.»

این کارشناس مسایل سیاسی با بیان اینکه در شرایط کنونی طرح این مساله از جانب ایشان فقط به عملکرد قوه مجریه باز نمی‌گردد، گفت: «عدالت شقوق مختلفی دارد؛ ما عدالت اقتصادی داریم، عدالت اجتماعی داریم، عدالت سیاسی داریم و ... . شاید در برخی مواضع و عملکردها این نقضان متوجه قوه اجرایی کشور شود و در برخی زمان‌ها هم متوجه قوه مقننه و در برخی زمان‌ها هم متوجه قضاییه باشد.»

سلیمی نمین در توضیح بیشتر این مطلب گفت: «برای مثال از نظر وضع قوانینی که بتواند برخی از گریزگاه‌ها برای نقض عدالت را بگیرد، ما کارکرد قوه مقننه را مشاهده می‌کنیم. در موارد دیگر هم می‌بینیم که قوه قضایه در اجرای عدالت میان کسانی که به منافع عمومی ظلم می‌کنند و سعی می‌کنند که منافع اکثریت را در انحصار خود بگیرند، کاستی و کاهلی دارد.»

وی با تاکید بر اینکه این کاهلی موجب نقض عدالت در جامعه می‌شود و جایگاه آن را تنزل می‌دهد، گفت: «یعنی ما نیازمند برخورد قوه قضاییه با کسانی هستیم که از منافع عمومی سوءاستفاده می‌کنند یا آنکه با سوءاستفاده از اطلاعاتی که دارند، رانت خورای می‌کنند. اینها نیاز جدی به عملکرد قوه قضاییه دارد و قوه مجریه در این زمینه چندان دخیل نیست.»

این پژوهشگر تاریخ معاصر اضافه کرد: « در برخی موارد شاهد هستیم که برخی از اشخاص زمین‌هایی را که متعلق به منابع عمومی است، در اختیار می‌گیرند و زمین‌هایی را که باید متعلق به همه جامعه باشد، در انحصار خودشان در می‌آورند. بنابراین قوه قضاییه در این زمینه‌ها باید برخورد مناسبی داشته باشد تا قادر باشیم عدالت را در جامعه محقق کنیم و نگذاریم که قدرت‌های کاذب اقتصادی شکل بگیرد. با وجود اینکه سال‌هاست مشخص شده که برخی اراضی ارزشمند متعلق به کلیت جامعه در اختیار برخی از عناصر با نفوذ قرار گرفته اما تاکنون قوه قضاییه در این زمینه کارکرد قابل پذیرشی نداشته است.»

سلیمی نمین تاکید کرد: «البته این بدین معنا نیست که قوه مجریه در این ماجرا بی‌نقش باشد. ما درقوه مجریه هم برخی از رویکردهای خاص را عامل بی توجهی به عدالت می‌دانیم. بنابراین این هشدار رهبر انقلاب تازگی ندارد. چون هر فسادی ناقض عدالت است و ایشان در گذشته نیز ایشان نسبت به حدود فساد هشدار دادند.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا ابراز نارضایتی رهبر انقلاب از وضع کنونی عدالت در جامعه به معنای شکست پروژه دولت در اجرای عدالت است، گفت: «خیر به این معنا نیست. آقای احمدی‌نژاد می‌تواند گام‌های موثری در مسیر عدالت برداشته باشند و یا اینکه می‌تواند در زمینه‌هایی ایراد و کاستی داشته باشد.»

سلیمی نمین ادامه داد: «آنچه مسلم است این است که برخی از اقدامات دولت کنونی را می‌توان گام مهمی در اجرای عدالت ارزیابی کرد ولی در برخی موارد نیز عملکرد دولت ناقض عدالت بوده و با عدالت هم خوانی ندارد. بنایراین این مطلب را نمی‌توانیم به این معنا بگیریم که هرگز توسط دولت آقای احمدی‌نژاد گامی در خصوص عدالت برداشته نشده و این مطلب را نمی‌توانیم به معنای شکست دولت در اجرای عدالت تلقی کنیم.»

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه بسیاری از نمایندگان مجلس ابراز کرده‌اند که 30 درصد از درآمد حامل‌های انرژی به بخش تولیدی تعلق نگرفته است، آیا اظهارات رهبر انقلاب را می‌توان به معنای نارضایتی ایشان از نحوه اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها تعبیر کرد، گفت: «این یک کاستی است. برای اینکه اقتصاد و صنعت دچار مشکل نشود، وقتی که تعدیل قیمت‌ها صورت می‌گیرد، باید مبالغی تزریق شود. دولت در این زمینه ضعف دارد ولی این معنای خط بطلان کشیدن بر همه کارهایی نیست که تاکنون صورت گرفته است. این اقدام باید مکمل کارهایی که تاکنون صورت گرفته، باشد وگرنه نقصان و ایراد خواهد داشت ولی نافی کل حرکت نیست.»

وی همچنین در پایان از جوابیه دولت به سخنان‌ اخیرش ابراز بی اطلاعی کرد و گفت: «چون من فرصت مطالعه مطالبی که در سایت‌ها و رسانه‌ها منتشر می‌شود را ندارم لذا پاسخ دولت را ندیدیم. من بر اساس قرائنی که می‌دیدم این استنباط را داشتم و همچنان بر آن هستم که تنها توجیهی که برای برخی از اقدامات دولت می‌توان داشت این است که دولت در مسیر ماندگاری در قدرت حرکت می‌کند.»

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos