پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

هنر بیانی برای اکرام طبیعت است

 "انسان آبی" تازه ترین کار هنرمند پر کاری است که توجه به محیط زیست و طبیعت دغدغه خاص او بوده و سرفصل ثابتی در کارهایش به حساب می آید.

   علیرضا شکور پور به خبرنگار سبز پرس می گوید:  هنر زبانی برای بیان دغدغه های انسانها در بستر زمانی است که در آن زندگی می کنند و از طرفی شاید تاریخ کمتر این چنین ترکتازی به طبیعت را در خاطر داشته باشد.  من نوعی که تا یاد دارم منظره پیش رویم درخت بود، کودکی هایم با درخت و طبیعت گذشت پس نمی توانم سکوت کنم. تنها ابزارم برای بیان حسم، چوب و چسب و پارچه است برای آنکه بگویم ما بی فکر و بی رحم به طبیعتی می تازیم که به سخاوتنمدانه به ما همه چیز داده است.

   این نویسنده و عروسک ساز که همیشه به دنبال ارائه تجربه های جدید در زمینه کار عروسکی و آشنا کردن ذائقه مخاطب با قابلیتهای مختلف تئاتر عروسکی است در مورد این نام این نمایش می گوید : نام این نمایش " انسان آبی " آبی نماد آرامش و انسانی است که در جستجوی آرامش با سخاوت طبیعت مواجه می شود اما در نهایت بی اعتنایی و خیانتی که می کند ، تیشه به ریشه هستی می زند.

   شکور پور می گوید: ا امسال سال جهانی جنگل است و این کار شاید خط داستانی مشخصی نداشته باشد و اما بیشتر طرح همین موضوع است و اینکه دلم به حال خودم به عنوان یک انسان می سوزد که شاید ندانم که در مرگ درخت و نابودی جنگل باید بدنبال سنگ قبری برای خودم باشم. دلم نمی خواهد عاقبت من انسان نوعی این روزگار مثل " انسان آبی" باشد که وقتی به خود بیاد در برهوتی بی درخت ،که در باور آدمی  نماد مقدس حیات است ،  ساده لوحانه بعد مرگ طبیعت ، مرگ خود را به نظاره بنشیند.

    گفتنی است این دومین کار شکور پور در سال جاری است که با مضمون درخت و طبیعت اجرا شده است و این در کار محمد گلچین، میثم صیاد نصیری و سعید ایزدی سه عروسک گردانی هستند که به طور هم زمان عروسک میله ای 25 سانتیمتری انسان آبی را می گردانند تا تمامی ظرافت حرکات او را به نمایش بگذارند و آنقدر موفق عمل می کنند که مخاطب گمان نمی برد که به عروسکی میله ای از چوب و پارچه  نگاه می کند.

   علیرضاشکور پور پیش از در بسیاری از جشنواره ها به عنوان عروسک ساز، کار گردان و نویسنده ضاحب عناوین برتر شده است  که از جمله آنها جشنواره بین المللی عروسکی مبارک است که کار بومی او با تاکید بر شاخصه های طبیعی و بومی گیلان حائز رتبه ممتاز شده بود.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos