پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

رابطه پشت‌میزنشینی و سردرد

آنچه امروز با آن بیشتر مواجه هستیم، بی‌تحركی و انجام فعالیت‌هایی مانند نوشتن، كار با كامپیوتر یا مطالعه است كه بیشتر پشت میز انجام می‌شود، كه در این حالت فرد در مدت زمان طولانی در یك وضعیت ثابت قرار دارد و پس از آن با انجام یك حركت سریع و ایجاد فشار سنگین باعث ایجاد درد در ناحیه سر و گردن می‌شود.

یك فیزیوتراپیست گفت: قرار گرفتن طولانی مدت پشت میز كار و به صورت ثابت منجر به سردردهای با منشا گردنی می‌شود.

 حسن جعفری، دكترای فیزیوتراپی و عضو كمیته علمی بیست و دومین كنگره فیزیوتراپی ایران در آستانه برگزاری این كنگره كه از 13 تا 15 اردیبهشت در هتل المپیك تهران برگزار می‌شود افزود: سردردهای با منشا گردنی عموماً بر اثر ناسائی و عارضه در مفاصل یا عضلات گردن ایجاد می‌شود كه علت آن شامل ایجاد ضربه یا تروما و صدمات در ناحیه گردن، انجام حركات سریع و ناگهانی در گردن مانند حركات ناگهانی در هنگام ترمز كردن در اتومبیل و همچنین بلند كردن اجسام سنگین و ایجاد فشار یكطرفه در عضلات و مفاصل گردن است.

وی در زمینه كیفیت این سردردها اظهار داشت: این نوع سردردها عموماً به صورت مبهم و یك طرفه و بیشتر از ناحیه پشت سر شروع شده و به پهلوها و ناحیه پیشانی سركشیده می‌شود.

وی گفت: آنچه امروز با آن بیشتر مواجه هستیم، بی‌تحركی و انجام فعالیت‌هایی مانند نوشتن، كار با كامپیوتر یا مطالعه است كه بیشتر پشت میز انجام می‌شود، كه در این حالت فرد در مدت زمان طولانی در یك وضعیت ثابت قرار دارد و پس از آن با انجام یك حركت سریع و ایجاد فشار سنگین باعث ایجاد درد در ناحیه سر و گردن می‌شود.

جعفری نحوه غلط خوابیدن و همچنین نشستن روی صندلی، استفاده از بالش نامناسب زیر سر و بلند كردن بار و اجسام سنگین در یك سمت بدن را از دیگر علت‌های ایجاد این نوع سردرد عنوان كرد و افزود: در صورت مشاهده چنین سردردهایی بیماران می‌بایست با مراجعه به پزشك متخصص و تشخیص صحیح، اقدام به ایجاد تغییر در نحوه زندگی و داشتن استراحت كافی در حین انجام كارهای ثابت و در فواصل زمانی منظم و همچنین انجام برنامه‌های فیزیوتراپی، به درمان بیماری خود بپردازند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران با اشاره به برگزاری بیست و دومین كنگره سراسری فیزیوتراپی ایران كه از 13 تا 15 اردیبهشت ماه جاری در هتل المپیك تهران برگزار می‌شود، برپایی كارگاههای عملی و ایراد سخنرانی در زمینه نقش و اهمیت فیزیوتراپی در پیشگیری و درمان بیماریهای اسكلتی ـ عضلانی از جمله مهمترین برنامه‌های این كنگره علمی عنوان كرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos