پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • میز قهوه همراه گربه ها ◄ میز قهوه همراه گربه ها
    میز قهوه مدرن دارای خانه گربه کروی شکل با الهام از ایگلو است که برای گرم و راحت نگه داشتن حیوان خانگی مورد علاقه شما ساخته شده است. میز قهوه خانه گربه ای "Igloo" طراحی شده توسط Joao Teixeira را می توان درست در کنار تخت شما یا در اتاق نشیمن قرار داد. تخت ساخته شده از پلاستیک برای تمیز کردن آسان.
 • لیوانی شبیه هشت پا ◄ لیوانی شبیه هشت پا
    لیوان تیکی سرامیکی که برای نوشیدن کوکتل طراحی شده و به شکل اختاپوس سبز رنگی است که روی جمجمه انسان قرار گرفته است. لیوان هشت پا تیکی Cthulhu دست ساز از چینی توسط KachaktanoMugs
 • نان هایی شبیه حیوانات ◄ نان هایی شبیه حیوانات
    نان خوشمزه ای که به شکلی شبیه گربه ها، سگ ها و سایر حیوانات شایان ستایش است. حیوانات نان خوراکی تازه پخته شده طراحی شده توسط Lou Lou P’s Delights.
 • ترکیبی میوه ها و حیوانات ◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
    دستکاری های خلاقانه عکس توسط عکاس آمریکایی سارا دی ریمر. حیوانات مختلف با میوه ها و سبزیجات مختلف ترکیب شدند.
 • لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو ◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
    وان ناز طراحی شده برای خوردن نودل رامن شبیه سگ کوچک شیبا اینو است. لیوان نودل Shiba Inu Ramen دست ساز از سرامیک توسط Tetsuya Iseda.
 • خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان ◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
    خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان که شبیه AT-AT واکر چهار پا است. "CAT-CAT": خانه گربه AT-AT واکر ساخته شده از تخته سه لا توسط ویتنی فابر برای گربه خانگی اش کاپیتان جک هارکنس. پاهای AT-AT به عنوان پست های خراش استفاده می شود
 • انسان ها با سر حیوانات ◄ انسان ها با سر حیوانات
    مجموعه ای از مجسمه های رسا از حیوانات با بدن واقعی انسان در موقعیت های دنیای واقعی قرار داده شده است. مجسمه های ترکیبی حیوانات انسانی خلاقانه ساخته شده از خاک رس توسط الساندرو گالو.
 • کیف پول خلاقانه به شکل سگ ◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
    کیف پول خلاقانه و غیرمعمولی که به گونه ای طراحی شده است که شبیه سر واقعی یک سگ کوچک باشد، قطعاً چشم نواز است. کیف پول سکه سگ ساخته شده از نمد پشمی و چشم های پلاستیکی که واقعی به نظر می رسد. برای افرادی با حیوانات خانگی بولداگ فرانسوی مینیاتوری ایجاد شده است.
 • سفر با دوچرخه با سگ ها ◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
    محصولی زیبا برای صاحبان دوچرخه که دوست دارند با سگ خود سفر کنند طراحی شده است. قفسه حیوانات خانگی Fairdale بهتر از یک سبد یا یک تریلر است. سیستم نصب نوآورانه سگ (یا گربه) شما را ایمن و ایمن نگه می دارد. راه حل عالی برای اتصال سگ به دوچرخه!
 • راه پله ای برای سگ ها ◄ راه پله ای برای سگ ها
    پلکان خلاقانه طراحی شده توسط 07Beach برای خانه مسکونی در ویتنام. دارای مجموعه ای اضافی از پله های کوچکتر است که به طور خاص برای سگ ها طراحی شده اند. خانه مدرن همچنین مجهز به در و پنجره های حیوان خانگی است.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29178    |     صفحه 1 از 2918
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تله‌های ویروسی برای کابران فیس‌بوک

 


نفوذگران به شبکه‌های اجتماعی هر بار راه‌های جدیدی را برای نفوذ به فیس‌بوک شما می‌یابند. در این میان کنجکاوی ناب کاربران وب‌سایت‌هایی نظیر فیس‌بوک زمینه مناسبی برای رشد اپلیکیشن‌های ویروسی و بدافزارها پدید می‌آورد.
اگر جزو آن دسته از کاربران فیس‌بوک هستید که کنجکاو یا علاقه‌مندید تا بدانید کدام یک از دوستان‌تان و به چه میزان از صفحه‌‌پروفایل‌تان در فیس‌بوک بازدید کرده‌اند، در معرض خطر هستید! این یکی از تله‌های اخیر هکرهایی‌ست که به دنبال جستجوی اطلاعات شما هستند و از طریق اپلیکیشن‌ها و بدافزار (malware) هایی که معمولاَ با عناوین کنجکاوی‌برانگیز زینت داده شده‌اند شما را به تله می‌اندازند.
حتما با لینکی با این عنوان در فیس‌بوک برخورد داشته‌اید:

My Facebook profile has been seen 3811 times!Find out your total profile views: (link removed)

یا این:

LOL!! I can’t believe that you can see who is viewing your profile. I can see the TOP 10 people and I am really OPEN MOUTHED that my Ex is still checking my Pix and my Profile very hour.YOU can also see WHO CHECKS YOUR PROFILE here – (link removed)

اما آخرین مورد آن که در چند روز اخیر در فیس‌بوک مشاهده شده و در همان روزهای اول ده‌ها هزار کاربر فیس‌بوک را آلوده کرده است، این است:

How to see who has viewed your profile – (link removed)

آیا شما هم بر روی لینک آن‌کلیک کرده‌اید؟ اگر جواب‌تان مثبت است، باید اعلام کنیم که قربانی یک نفوذگر یا هکر شده‌اید و نه تنها خود، که احتمالا با انتشار آن بر صفحه‌تان بسیاری دیگر از دوستان‌تان را نیز آلوده‌ی یک اپلیکیشن ویروسی کرده‌اید.

وقتی به یک بدافزار یا اپلیکیشن ویروسی اجازه تعامل با پروفایل کاربر داده می‌شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ بهترین سناریو می‌تواند این باشد که اپلیکیشن شروع به ارسال اسپم به دوستان فرد ‌کند. اما بدترین وضعیت چه خواهد بود؟ این خواهد بود که بدافزار شروع به دزدی اطلاعات شخصی شما، یا مانیتور کردن فعالیت‌هایتان در فیس‌بوک و همچنین پخش ویروس در میان دوستان‌تان (با استفاده از هویت شما) کند.
ضعف شبکه‌های اجتماعی در مقابله با حملات ویروسی
البته برای آلوده شدن تنها کلیک کافی نیست، بلکه پس از کلیک صفحه‌ای گشوده می‌شود که از شما اجازه می‌خواهد تا دسترسی بیشتری به پروفایل‌تان داشته باشد. با این‌همه بر اساس گزارش‌ها یک اپلیکیشن ویروسی هم مشاهده شده که تنها با یک کلیک، پروفایل کاربر را ویروسی می‌کرده است. پس حتی کلیک می‌تواند، خطرناک باشد.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

به گزارش تایم و بر اساس تحقیق شرکت آنتی‌ویروس “سوفوس” ۴۰ درصد کاربران شبکه‌های اجتماعی تا کنون حملات بدافزارها را تجربه کرده‌اند. یک شرکت فعال دیگر در زمینه امنیت شبکه نیز اثبات کرده است که بدافزارها و اپلیکیشن‌های ویروسی به سادگی قابلیت گسترش در شبکه‌های اجتماعی را دارند.

کارمندان این شرکت با ساختن اکانت در ۱۱ شبکه‌ی اجتماعی و گذاشتن لینک‌های ویروسی بر صفحات‌شان متوجه شدند که تنها دو شبکه‌ی اجتماعی قادر بودند که لینک‌ها را به عنوان لینک‌های آلوده شناسایی کنند. مدیران این شرکت می‌گویند که شبکه‌های اجتماعی‌ باید سازوکارهایی برای شناسایی اپلیکیشن‌های ویروسی بیندیشند.

بدافزارها حتی گاه به شکل نوتیفیکیشن‌های قلابی (fake notifications) ظاهر می‌شوند. یکی از بدافزارهایی که اخیراَ مشاهده شده پیغام‌هایی‌ست که به شکل پیغام فیس‌بوکی می رسد:… posted something on your wallیا:… tagged a video (or a photo) of you برای فرار از افتادن در دام چنین بدافزارهایی، با دیدن چنین نوتیفیکیشنی، می‌توانید به جای کلیک بر آن، مستقیم به صفحه‌ی پروفایل‌تان مراجعه کنید، اگر در آن‌جا آن چیزی که درباره‌اش گزارش شده، نیافتید، مسلماَ نوتفیکیشن ارسال شده به شما، یک نوتیفیکیشن قلابی و در اصل یک بدافزار ویروسی بوده است.
کنجکاوی مخرب

اساس کار این اپلیکیشن‌ها بر برانگیختن حس کنجکاوی کاربران گذاشته شده است. آن‌هایی که دوست دارند بدانند، چه کسی، چند بار به صفحه‌ی آن‌ها سرک کشیده است، یا آن‌هایی که می‌خواهند بدانند که برای مثال آیا دوست پسر یا دوست دختر سابق‌شان هنوز به صفحه‌ی آن‌ها سر می‌زند و … از اولین قربانیان نفوذگرانی هستند که بهترین زمین بازی را پیدا کرده‌اند: زمین بازی فیس‌بوک و دیگر شبکه‌های اجتماعی نظیر توییتر!

البته بر اساس تنظیمات حریم شخصی (Privacy setting) فیس‌بوک، این سایت امکان مشاهده‌ی اینکه چه کسی از صفحه‌ی چه کسی بازدید کرده است را فراهم نمی‌آورد. بنابراین چنین اطلاعاتی اساساَ موجود نیست تا از طریق اپلیکیشن‌های مختلف در اختیار کاربران قرار گیرد. اما این موضوع ظاهراَ چندان اهمیتی برای خاموش کردن آتش کنجکاوی کاربران ندارد.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

برای رهایی از اپلیکیشن ویروسی، به بخش تنظیمات اپلیکیشن‌های فیس‌بوک رفته و آن را حذف کنید

به گزارش تایم و بر اساس نتایج یک نظرسنجی، ۶۸ درصد کابران فیس‌بوک به کلیک بر روی لینک‌های “مشکوک” گرایش دارند به رغم این‌که خود ممکن است به دیگران درباره‌ی این موضوع هشدار دهند.

بنا برهمین تحقیق، ۴۲ درصد کاربران فیس‌بوک کسانی را در لیست دوستان خود دارند که شناخت چندانی از آن‌ها ندارند. این خود، ریسک در معرض بدابزار‌ها قرار گرفتن را افزایش می‌دهد.
راهکاری برای رهایی از ویروس در فیس‌بوک

اگر بر یکی از اپلیکیشن‌های ویروسی یا بدافزارها کلیک کردید و به آن‌ها اجازه دسترسی به پروفایل‌تان را دادید، چه می‌توانید بکنید؟

این دستورالعمل را دنبال کنید:AccountsàPrivacy Settingà Apps and Websitesà Edit your settingsà Apps you useàEdit Settings
در این بخش می‌توانید به اسامی اپلیکیشن‌ها دسترسی داشته باشید، اپلیکیشن مربوط به نوتیفیکیشن‌های قلابی، معمولاَ اپلیکیشنی با عنوان Comments یا Feed است که می‌توانید با کلیک بر روی علامت ضربدر مقابل عنوان اپلیکیشن آن را حذف کنید.

سپس پس‌ورد فیس‌بوک‌تان را عوض کنید و مطمئن شوید که آنتی‌ویروس‌هایتان به روز هستند.
اگر در کل مایل به دریافت اپلیکیشن‌ها نیستید، این مسیر را دنبال کنید:

AccountsàPrivacy Settingà Apps and Websitesà Edit your settingsà Apps you useà Turn off all platform apps.
پیشگیری از ویروسی شدن

حذف اپلیکیشن ویروسی، یک اقدام اولیه و فوری است که بعد از آگاهی از این‌که آلوده شده‌اید می‌توانید انجام دهید. اما اقدامات دیگری وجود دارد برای دوری گزیدن از آلوده شدن به اپلیکیشن‌های ویروسی یا بدافزارها می‌تواند انجام گیرد.
۱- دوستان لیست‌تان را بشناسید. این کمک فراوانی می‌کند به این‌که سلامت اپلیکیشن‌ها و لینک‌های ارسال شده یا به اشتراک گذاشته شده‌ی از سوی آن‌ها را تشخیص دهید. وقتی دوستان خود را بشناسید، می‌توانید بر اساس شخصیت‌شان قضاوت کنید که آیا چیزی که روی صفحه‌شان دیده می‌شود، ویروسی است یا لینکی واقعی به یک متن، عکس یا ویدیوی سالم.(مثلا دوستی که همیشه به فارسی روی صفحه‌اش متن می‌نویسد و ناگهان لینکی را به انگلیسی به اشتراک می‌گذارد و می‌خواهد که شما هم آن را امتحان کنید، مثل دیدن عکس دوست دختر احتمالی‌تان!، این حتماَ ویروس است!)
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

می‌توانید در کل با “آف” کردن قسمت اپلیکیشن‌ها از ورود آن‌ها به فیس‌بوک‌تان جلوگیری کنید

۲- فرض را بر این قرار ندهید که پیغام‌های رسیده یا لینک‌های به اشتراک گذاشته شده از سوی دوستان‌تان الزاماَ امن هستند. بدافزارها معمولاَ از اعتمادی که شما به دوستان‌تان دارید بهره می‌گیرند. حواس‌تان به پیغام‌های دوستان‌تان باشد و اگر چیزی مشکوک به نظرتان رسید، در پیغامی جداگانه از آن‌ها درباره‌اش سوال کنید. در بسیاری از موارد حتی دوستان‌تان از این‌که از اکانت‌شان اسپم فرستاده می‌شود، اطلاعی ندارند.
۳- اگر می‌خواهید اپلیکیشن فیس‌بوکی‌ای را اینستال کنید، آدرس صفحه را چک کنید. اگر به وب‌سایتی به جز فیس‌بوک فرستاده‌شده‌اید، این نشانه‌ی خوبی نیست. اگر اپلیکیشن از شما آدرس ایمیل و پس‌وردتان را می‌پرسد، این حتی نشانه‌ی بدتری‌ست.
۴- مراقب لینک‌هایی که در توییتر و همچنین فیس‌بوک با آدرس خلاصه شده به اشتراک گذاشته‌می‌شوند باشید. معمولاَ با نگه داشتن ماوس بر آدرس خلاصه شده، آدرس واقعی نمایش داده می‌شود. مطمئن شوید که آدرس واقعی‌ست بعد روی آن کلیک کنید.
۵- مراقب پیغام‌های مستقیم (دایرکت مسیج‌ها) در توییتر و پیغام‌‌هایی که در فیس‌بوک می‌گیرید باشید. معمولاَ پیغام‌هایی که با این جمله شروع می‌شوند:hey, check this out!ویروسی هستند. همچنین وقتی هیچ نشانه‌ی شخصی‌ای از فرستنده (مثل اینکه اسمش نوشته شده باشد پایین پیغام یا اینکه نام گیرنده را مخاطب قرار داده باشد) در پیغام نیست، به آن پیغام مشکوک باشید بخصوص وقتی شامل لینک می‌شود.
محصولات فروشگاه مرتبط با این مقاله
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ لیوانی شبیه هشت پا
◄ نان هایی شبیه حیوانات
◄ ترکیبی میوه ها و حیوانات
◄ لیوانی شبیه نژاد شیبا اونو
◄ خانه گربه الهام گرفته از جنگ ستارگان
◄ انسان ها با سر حیوانات
◄ کیف پول خلاقانه به شکل سگ
◄ سفر با دوچرخه با سگ ها
◄ راه پله ای برای سگ ها
◄ پله هایی برای گربه ها
◄ تخت خواب برای گربه ها
◄ کیف حمل سگ خلاقانه
◄ پنجره گنبدی شفاف
◄ چند تا ایده دیگه برای باکس حمل سگ و گربه
◄ چای کیسه ای زیبا و خلاقانه
◄ جلیقه سگ چشم نواز با چراغ های LED
◄ بزار ماهی ها هم یه جور دیگه ببیند
◄ بند سگ قابل جمع شدن برای دوندگان
◄ یه مقدار حای خواب خوشگل بینید برای سگ ها
◄ ای مک برای گربه ها
◄ تخت خواب کلاسیک برای سگ
◄ حای خواب سک ها برای انسان ها
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ خانه ای برای گربه ها
◄ لامپ اختاپوس
◄ قاشق با طرحی قو شگل
◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
◄ هودی فاکس
بعدی 1 قبلی

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ میز قهوه همراه گربه ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook
dram film izle