پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تعرفه جديد مشترکان گاز خانگی

مهر: مصطفی کشکولی در گفت و گو با مهر با اشاره به گذشت نزدیک به چهار ماه از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها و صدور دو دوره قبوض گاز با تعرفه های هدفمند، گفت: در این مدت با افزایش تعرفه گاز مشترکان خانگی متوسط مصرف گاز در بخش های خانگی و تجاری به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اعلام اینکه در سه ماهه نخست اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به طور متوسط روزانه بیش از 507 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف مصرف شده است، تصریح کرد: در این مدت دربخش خانگی به طور متوسط روزانه 322 میلیون متر مکعب، در مجموعه بخش های خانگی، تجاری، جایگاههای سی ان جی و صنایع غیر عمده 368 میلیون متر مکعب گاز مورد استفاده قرار گرفته است.

وی متوسط مصرف گاز در صنایع را روزانه 80 میلیون متر مکعب و در بخش نیروگاهها به طور میانگین روزانه 60 میلیون متر مکعب گاز مورد استفاده قرار گرفته است، اظهار داشت: در مجموع متوسط مصرف گاز طبیعی در ایران با اجرای این قانون به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در هفت ماهه نخست سال با افزایش دمای هوا میزان مصرف و به تبع آن حجم مالی قبوض گاز به میزان قابل توجهی کاهش می یابد، یادآور شد: مطابق با آمارهای موجود از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها تاکنون هزینه گازبهای 36 درصد مصرف کنندگان زیر 10 هزار تومان، 61 درصد مصرف کنندگان زیر 20 هزار تومان، 75 درصد مشترکان زیر 30 هزار تومان، 84 درصد مشترکان زیر 40 هزار تومان، 89 درصد مشترکان زیر 50 هزار تومان بوده است.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز با یادآوری اینکه در بهمن ماه تنها هزینه قبوض یک درصد مشترکان با رقمهای بالا (رقمهایی میلیونی و نجومی) محاسبه شده است، تاکید کرد: در مجموع در کل جامعه انتشار قبوض گاز بار مالی بالایی را به اقتصاد خانوارها تحمیل نکرده است.

نحوه پرداخت اقساطی قبوض گاز مشترکان خانگی

کشکولی در خصوص نحوه پرداخت اقساطی قبوض گاز مشترکان خانگی افزود: با ابلاغیه ای که به تمامی شرکت های گاز استانی و ادارات گاز در سراسر کشور ارسال شده است امکان پرداخت قبوض گاز در دو تا سه قسط فراهم شده است.

وی با تاکید بر اینکه مشترکان با مراجعه به ادارات گاز با هر بضاعت مالی می توانند قبوض خود را به صورت اقساطی پرداخت کنند، تاکید کرد: هدف از پرداخت اقساطی قبوض گاز ارائه خدمات بیشتر به مشترکان خانگی پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز درباره آخرین تغییرات اعمال شده در تعرفه گازبهای مشترکان بخش خانگی، با بیان اینکه یکی از این تغییرات تجدیدنظر در اقلیم آب و هوایی برخی از شهرهای کشور است، تبیین کرد: در اغلب شهرهای کشور در نوع اقلیم تجدیدنظر شده به طوری که به عنوان مثال اقلیم اردبیل به 1 و اقلیم شهر تهران به 2 تقلیل یافته است.

وی با اشاره به ارائه سناریوهای مختلف قیمتی توسط وزارت نفت به ستاد هدفمندی یارانه ها برای تعیین تعرفه جدید گازبها افزود: یکی دیگر از تغییرات کاهش زمان دوره هفت ماهه نخست سال به میزان یک ماه در برخی از اقلیم ها و شهرهای سردسیر کشور است.

به گفته این مقام مسئول ، در برخی از اقلیم ها و شهرهای کشور دوره فصل زمستان برای محاسبه قبوض گاز از یکم اردیبهشت تا یکم آبان محاسبه خواهد شد و این در حالی است که در تعرفه های فعلی این دوره از 15 آبان تا 15 فروردین محاسبه می شود.

آخرین وضعیت مصرف گاز در فروردین 90

کشکولی در ادامه درباره آخرین وضعیت مصرف گاز طبیعی در فروردین ماه سال جاری با یادآوری اینکه از ابتدای سال تاکنون میزان گازرسانی به بخش های مختلف 4.5 درصد کاهش یافته است از کاهش 9 درصدی مصرف گاز در بخش خانگی خبر داد و افزود: اما مصرف گاز در صنایع عمده 17 درصد، افزایش یافته است به طوری که متوسط مصرف گاز در این بخش از 70 به 82 میلیون متر مکعب در روز رسیده است.

وی با اعلام اینکه مصرف گاز در بخش نیروگاهی در این مدت 8 درصد کاهش یافته است یادآور شد: از ابتدای فروردین ماه تاکنون به طور میانگین روزانه 105 میلیون متر مکعب گاز طبیعی به نیروگاه های کشور ارسال شده است.

معاون مدیرعامل شرکت ملی گاز در واکنش به انتشار برخی از گزارشها مبنی بر امکان تجدید نظر یا ارائه تخفیف به مشترکان گاز خانگی پس از صدور قبوض گاز گفت: پیش از صدور تمامی قبوض گاز آن دسته از قبوضی که دارای اعداد نامتعارف بوده مورد بازنگری مجدد قرار می گیرد تا وقوع هر گونه خطای انسانی در محاسبه گازبها به صفر برسد.

کشکولی با اعلام اینکه اگرمیزان مصرف و رقم قبوض گاز مطابقت داشته باشد این قبوض برای مشترکان صادر می شود، تاکید کرد: پس از صدور قبض هیچ گونه تخفیف و یا تجدیدنظری در نرخ گازبهای مشترکان اعمال نمی شود.

وی همچنین در مورد عدم پرداخت گازبها توسط مشترکان بیان کرد: اگر گازبهای مشترکان پرداخت نشود یک اخطاریه برای آنها صادر می شود و در صورت عدم توجه در نوبت اول 24 ساعت و در نوبت دوم گاز مشترکان 48 ساعت به طور موقت قطع می شود.

این عضو هیئت مدیره شرکت ملی گاز در پایان با یادآوری اینکه قبوض گاز به طور مستقیم به خزانه دولت واریز می شود، خاطر نشان کرد: تاکنون 70 درصد مشترکان هزینه گازبهای خود را پرداخت کرده اند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی