پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29010    |     صفحه 1 از 1612
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

مسکن مهر و بی مهری به منابع تحقیقاتی و طبیعی ؛ نهالستان ده هکتاری لردگان در معرض نابودی سبزپرس –

مسکن مهر و بی مهری به منابع تحقیقاتی و طبیعی ؛
ط

سبزپرس – گروه محیط طبیعی ؛ مرضیه ناظری: تنها ایستگاه تحقیقاتی و باغ اکولوژیک چهارمحال و بختیاری با همه سابقه سی ساله تحقیقاتی و ده هکتار درخت موجود در آن تماما نابود می شود تا اراضی آن به ساخت مسکن اختصاص یابد.

به گزارش خبرنگار سبزپرس بر اساس مصوبه دور دوم سفر ریاست جمهوری به استان چهارمحال و بختیاری، اراضی این نهالستان در حالی به اجرای طرح مسکن مهر اختصاص می یابد که بنابر قانون واگذاری اراضی نهالستان های عمومی مطلقا ممنوع اعلام شده است.

کارشناس اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در این رابطه توضیح داد: اراضی نهالستان عمومی در حاشیه شهر لردگان با استناد به اینکه در محدوده و حریم شهر قرار گرفته و براساس مصوبه دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور به چهارمحال و بختیاری، به سازمان مسکن و شهرسازی واگذار می شود تا اراضی تنها ایستگاه تحقیقاتی و باغ اکولوژیک این منطقه از زاگرس به تأمین زمین مورد نیاز طرح مسکن مهر اختصاص پیدا کند.

مهندس هومان خاکپور این اقدام را کاملا مغایر با قوانین کشور دانست و توضیح داد: این اقدام در حالی صورت می گیرد که تبصره1 ماده 36 قانون حفظ و حمایت از منابع طبیعی و ذخایر جنگلی کشور، واگذاری نهالستان های عمومی را مطلقا" ممنوع اعلام کرده است.

وی گفت: با گذشت حدود یک سال از این مصوبه، سازمان مسکن و شهرسازی با حمایت مدیران ارشد استان و علیرغم مخالفت های اداره کل منابع طبیعی، مقدمات اخذ سند مالکیت اراضی سی هکتاری این نهالستان را فراهم کرده و به دنبال قطعه بندی اراضی برای اجرای طرح مسکن مهر است.

وی با اشاره به ارزش های بالای تحقیقاتی نهالستان لردگان از تولید سالانه بیش از 300 نهال در این مرکز خبر داد و افزود: در این نهالستان تولیدی تحقیقاتی، طرح های پژوهشی زیادی برای یافتن درجه‌ی سازگاری گونه‌های درختی و درختچه ای در شرایط مختلف اقلیمی و خاکی مورد آزمون قرار می گیرند، افزون بر آن، بالغ بر 20 گونه ی درختی و درختچه ای با قدمت بالای 30 سال حداقل ده هکتار از وسعت این نهالستان را به خود اختصاص داده اند.

کارشناس اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: اصولا عرصه هایی برای مسکن اختصاص می یابند که کم ترین کاربری را داشته باشند و در بحث آمایش سرزمین، هیچ کاربری دیگری برای آنها امکان پذیر نباشد؛ نه اینکه به بهانه خدمت به مردم، نهالستانی با سابقه سی ساله تحقیقاتی و تولیدی، با کل درخت ها، تاسیسات با ارزش آبیاری قطره ای و بارانی، شبکه های آبرسانی، استخرهای آب و سرمایه عظیمی که طی سال ها برای آن صرف شده برای ساخت مسکن نابود کنند.


مدیرکل جنگل های خارج از شمال : بی اطلاعم !
اما پیمان یوسفی، مدیر کل جنگل های خارج از شمال از تصویب واگذاری اراضی نهالستان لردگان بر اساس مصوبه دولت، اعلام بی اطلاعی کرد و گفت: در صورتی که این امر صحت داشته باشد بلافاصله پس از بررسی، اقدامات لازم را برای لغو این تصمیم انجام خواهیم داد.

وی افزود: با توجه به حجم بالای مصوبات دولت در هر استان، همه مصوبات به ما اعلام نمی شود؛ لذا بعضا از وقوع چنین تصمیماتی مطلع نمی شویم .

یوسفی تاکید کرد: در صورت صحت این موضوع لغو تصمیم واگذاری اراضی نهالستان لردگان به سازمان مسکن و شهرسازی قطعی است.

تنها طی دو سال اخیر 5 مرکز تحقیقاتی مورد هجوم سازه های عمرانی قرار گرفته است تا به اسم توسعه، سرنوشت تحقیقات زیست محیطی این مرز و بوم به زیر سوال برود. ايستگاه تحقيقاتي كام فيروز در استان فارس، باغ اكولوژي نوشهر، ايستگاه پژوهشي مارگون در كهكيلويه و بويراحمد، ايستگاه تحقيقاتي سيراچال در البرز مركزي و اینک نهالستان لردگان.

جایی که مراکز تحقیقاتی به راحتی قربانی می شوند تا به جای علم و دانش و پشتوانه تحقیقاتی چندین ساله موجود در آنها، جاده و منزل مسکونی سربرآورند؛ جایی که دانش محیط زیست به راحتی قربانی توسعه کوتاه مدت و سطحی انگارارنه می شود؛ جایی که ارزش جاده و منزل مسکونی بسیار بالاتر از یک مرکز تحقیقاتی با سابقه سی ساله است؛ آیا به راستی در چنین کشوری می توان به برخورداری آیندگان از حیات رو به رشد امیدوار بود؟

جالب این جاست که بسیاری از این تخریب ها و تجاوزات در حالی صورت می گیرد که قانون به صراحت چنین اقداماتی را منع کرده است. آیا عزم استوار دولت مردان برای نابودی و حذف این مراکز- به هر بهانه ای- جای سوال و تدبیر ندارد؟!
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
◄ حیوانات ساخته روزنامه
◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
◄ حیوانات با طرح جنگل
◄ حیوانات وقتی روی شال گردن میایند
◄ حیوانات ساخته شده با سیم
◄ دوست داری در این ظرف ها غذا بخوری
◄ بادکنک هایی با طرح حیوانات
◄ طرحی جالب برای میز حلوی صندلی
◄ حیوانات شیشه ای
◄ حیوانات مد رو ز
◄ جای کیسه ای با طرح حیوانات
◄ اگر حیوانات یوگار کار میشدند
◄ ترکیب حیوانات و میوه ها
◄ طرح ها کلدان با ایده از حیوانات
◄ حیواناتی با براده های چوب
◄ Animal X-Rays
◄ حیوانات ساخته شده با گل
◄ سلفی حیوانات
◄ ماسک هایی با طرح حیواتات
◄ انگشتر با طرح حیوانات
◄ حیوانات در لباس انسان ها
◄ اگر گربه ها در قالب هنر بودند
◄ حمایت از حیوانات در قالب تبلیغات
◄ ایده های خلاف با موضوعیت حیوانات 2
◄ باغ وحش شب ها باز است
◄ ایده های خلاق برای تبلیغات با موضوع حیوانات
بعدی 1 قبلی