پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

نگهداری از آفتاب پرست

 
عادات روزمره و عادی آفتاب پرست ها باعث می شود که آنها نیاز به مراقبت های زیادی داشته باشند. آنها معمولا روی درختان و بوته ها زندگی می کنند. آنها تنها هستند و می توانند به سرعت مضطرب شوند. در نتیجه به یک قفس (منظور محیط زندگی است) با محیط وسیع و شاخ و برگ درختان برای بالا رفتن و احساس امنیت نیاز دارند. محدوده ی زندگی آنها باید نسبتا وسیع (برای آفتاب پرست های بزرگتر 90در 90 در 120 سانت ارتفاع) باشد که اگر از این بزرگتر باشد مناسب تر خواهد بود. برای نگهداری از آفتاب پرست، شما نیاز به یک تهویه قدرتمند دارید که بهترین گزینه قفسی است که از سه طرف باز باشد که می تواند به صورت مشبک سیمی و دارای یک حفاظ پوششی پهن برای جلوگیری از آسیب دیدگی پنجه های آفتاب پرست باشد. برای داخل قفس، آفتاب پرست شما نیاز به تعداد زیادی شاخ و برگ درختان از انواع و ضخامت های مختلف دارد که تقریبا تمام نقاط را در بر بگیرند. مطمئن شوید که این گیاهان سمی نباشند یا سم پاشی نشده باشند، و برای حیوان شما مضر نباشند. برخی از علاقه مندان این حیوانات توصیه می کنند که از شاخ و برگ های تیز یا تیغ دار استفاده نکنید. کف محیط زندگی آنها باید از خزه، گیاهان، چمن و شن پوشیده شود و باید به شدت از خورده شدن آنها توسط آفتاب پرست جلوگیری شود. قسمت هایی از محیط زندگی آنها باید برای آفتاب گرفتن و البته با دماهای مختلف آماده شود، تا آفتاب پرست بتواند دمای بدنش را تنظیم کند البته همواره به حداکثر دمای مجاز دقت داشته باشید زیرا دماهای خیلی بالا می تواند به شدت مضر و حتی کشنده باشد. آفتاب پرست های جکسون (Jackson's chameleons ) در دماهای پایین تر بهتر زندگی می کنند اما برای آفتاب پرست صورتی و آفتاب پرست نقاب دار دماهای بالاتری توصیه می شود. در سایت های مختلف لیست دماهای مورد نیاز برای گونه های مختلف موجود است. (اگه خواستین بگین مطلب این رو هم براتون بزارم)
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

آفتاب پرست ها علاقه ی زیادی به دسترسی به نور طبیعی آفتاب دارند اما بیشتر دارندگان این حیوانات بیشتر از لامپ های UV استفاده می کنند. وجود یک مهتابی فلوئورسنت (UV) در محیط زندگی آنها ضروری است. علاوه بر آن می توان با قرار دادن یک پنجره ی باز که در معرض نور آفتاب قرار داد آفتاب پرست خود را شاد و سالم نگه دارید (یا اگر وضعیت آب و هوا مناسب بود می توانید آفتاب پرست خود را برای مدتی بیرون ببرید، البته در این حالت برای او یک سایبان مشبک آماده کنید تا از سوختن آفتاب پرست شما جلوگیری کند.)
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

آفتاب پرست ها آب مورد نیاز خود را از شبنم روی برگ ها تهیه می کنند بنابراین نیازی به قرار دادن ظرف آب وجود ندارد، زیرا از آن مصرف نخواهند کرد. شما می بایست یک سیستم آب قطره ای برای آنها فراهم کنید که لااقل روزی دو بار فعال شود. بدین منظور می توانید از فروشگاه های ابزارفروشی قطره چکان سوزنی تهیه کنید و آن را در بالای قفس قرار دهید یا حتی تکه ای یخ را در بالای قفس بگذارید تا به مرور آب شود. اگر از قطره چکان استفاده می کنید آن را در جایی قرار دهید که آفتاب پرست شما بداند که کجا به دنبال آب بگردد. محیط مه آلود حاصل از این کار، برای تامین رطوبت محیط نیز منبع خوبی خواهد بود.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

آفتاب پرست از بسیاری حشرات در رژیم غذایی خود استفاده می کنند بنابراین تا حد امکان تنوع را در انتخاب غذا برای آنها ایجاد کنید و انواع حشرات از جمله ملخ، سنجاقک، کرم خاکی، کرم های میوه، کرم های پیله، بید، پروانه و سوسک های حمام را در رژیم غذایی آنها منظور کنید. آفتاب پرست این غذاها را حریصانه و با ولع می خورد و از برگ های سبز و سبزیجات و میوه جات نیز به عنوان پیش غذا استفاده می کند و باید با منابع کلسیم و ویتامین D غذای او را کامل کرد. آفتاب پرست ها بسیار مستعد هستند که با مصرف بیش از حد ویتامین A اوردوز کنند (Overdose) بنابراین باید در حفظ تعادل رژیم غذایی آنها بسیار دقت شود. به خاطر داشته باشید که زمانی که ماده ها بر روی تخم می خوابند نیاز به کلسیم بیشتری دارند. همچنین برخی برگ های مغذی و برخی سبزیجات و میوه ها (اکیدا از دادن کاهو، اسفناج و کلم خودداری کنید.) البته به مقدار کم می تواند به توجه به مقتضیات، پیشنهاد خوبی باشد.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.

آفتاب پرست ها به راحتی وحشت زده می شوند، بنابراین باید محیط زندگی آنها در مکانی به دور از رفت و آمد باشد، (یک اتاق خلوت می تواند گزینه ی بسیار خوبی باشد) و حصارهای طبیعی (مانند شاخ و برگ درختان در قفس) می توانند برای دورشدن آنها از محیط زندگی منزل مناسب باشد. از دست زدن به آفتاب پرست ها اجتناب کنید و در هنگام تماشای آنها به آرامی به سمت آنها بروید. آنها بسیار جذاب هستند و حرکات جالبی انجام می دهند، اما برای حفظ سلامت و مضطرب نشدن نیاز به توجه و دقت دارند.

Resigzed Image Click this bar to view the full image.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos