پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

تخريب باغ گياهشناسي مازندران با جاده نوشهر


ايرن: استاندار مازندران گفت: با اخذ مجوزهاي لازم جاده اختصاصي بندر نوشهر از باغ گياه شناسي مازندران عبور مي کند.


سيد علي اکبر طاهايي در گفتکو با خبرنگار مهر افزود: وزير جهاد کشاورزي با ساخت اين جاده موافقت کرد و اين طرح بايد اجرا شود.


وي در عين حال با اشاره به حساسيت هاي موجود براي اين جاده عنوان کرد: در ساخت اين جاده بايد ملاحضات زيست محيطي رعايت شود.

استاندار مازندران از ذکر اظهار نظرهاي بيشتر در اين مورد خودداري کرد.
به گزارش مهر، عضو هيئت علمي موسسه تحقيقات جنگلها و مراتع کشور در حالي از افزايش فشار براي از سرگيري عمليات راهسازي در اولين باغ اکولوژيک خاورميانه در نوشهر پيشتر خبر داده بود که رئيس سازمان جنگلها و مراتع، نامه وزير جهاد و کشاورزي به وزير کشور در اعتراض به تخريب 9 هکتار از اين باغ را دليل توقف عمليات عنوان مي کند.


محمد درويش در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تخريب 70 هکتاري صورت گرفته در اولين و قديمي ترين باغ اکولوژيک ايران و خاورميانه به دليل گذر جاده کمربندي از دل اين باغ تاکيد کرد: با مجوز فرمانداري نوشهر نيروهاي سازمان بنادر و کشتيراني روز هشتم آبان به جاي اينکه از کنار اين باغ پژوهشي و با ارزش عبور کنند به باور خود کم هزينه ترين شيوه را نتخاب کرده اند.


علي سلاجقه رئيس سازمان جنگلها، مراتع و آبخيز داري کشور نيز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به نامه وزير جهاد کشاورزي به وزير کشور مبني بر توقف عمليات احداث جاده در باغ گياه شناسي نوشهر گفت: اين نامه نشان مي دهد که ما مخالف همچنين اقدامي هستيم و قطعا با رايزنيهاي متعدد مانع از ادامه تخريب در اين باغ اکولوژيک خواهيم شد.


در همين حال درويش، عضو هيئت علمي موسسه تحقيقات جنگلها و مراتع کشور در اين خصوص گفت: اين باغ ارزش بسيار زياد علمي و اقتصادي دارد و درختان آن ثبت ملي شده اند و حتي سرمايه ملي محسوب مي شوند و مهمتر اينکه جزو ميراث ملي ما در اسناد سازمان ميرات فرهنگي به ثبت رسيده ولي متاسفانه با نگاهي غير کارشناسي مسيري که مي توانست از کنار باغ عبور کند منجر به تخريب 50 هزار درخت و درختچه با ارزش شده است.
درويش اضافه کرد: دادستان نوشهر جلوي کار را با درخواست وزير جهاد کشاورزي و دستگاههاي ناظر و کارشناس گرفته ولي متاسفانه فشارها براي تخريب مجدد در حال افزايش است در حالي که راهسازان مي توانند با صرف هزينه کمتري خانه هاي کنار باغ اکولوژيک را بخرند و جاده کمربندي را از آن مسير عبور دهند و هشت هکتار تخريب زمين باغ را به يازده هکتار افزايش دهند.


وي با اشاره به اينکه قدمت و سن برخي از درختان اين باغ حتي به 90 سال هم مي رسد گفت: اين باغ 54 سال پيش به عنوان اولين باغ پژوهشي و اکولوژيک در ايران و حتي خاورميانه پايه گذاري شد و بسيار زيبا و جذاب است و نوعي خزانه پژوهشي کشور و موزه ملي تلقي مي شود.

درويش با اشاره به نوشتن مقاله اي به مقايسه رفتارهاي طرفداران محيط زيست در دنيا پرداخت و اظهار داشت: باغهاي اکولوژيک در دنيا ارزش زيادي دارند و در هيچ کشور و شهري کسي حق تجاوز به چنين مکانهاي با ارزشي را ندارد.

وي يادآور شد: براي نمونه در توکيو و لندن چنين نمونه هاي هست و حتي در اشتوتگارت چند هفته‌اي است که ماجراي مقاومت جانانه اي بخش بزرگي از طرفداران محيط زيست به يکي از خبرهاي بحث‌برانگيز رسانه‌هاي جهان بدل شده است.

عضو هيئت علمي موسسه تحقيقات جنگلها و مراتع کشور تصريح کرد: همه مخالفت‌ها از آنجا شروع ‌شده که احتمال دارد اين پروژه در صورت اجرا منجر به از بين رفتن 300 اصله درخت در پارکي در مرکز اشتوتگارت شود.

همچنين محمد درويش اضافه کرد: دولت فدرال آلمان در صدد است با اعتباري هنگفت معادل 7 ميليارد يورو، خطوط رو زميني حمل و نقل ريلي را به زيرزمين انتقال داده و بدين ‌ترتيب اين شهر مشهور صنعت اتومبيل‌سازي آلمان و جهان را با کمترين زمان به قلب اروپا پيوند دهد.

وي در ادامه گفت: حزب سبزهاي آلمان با اين اقدام دولت مرکزي به شدت مخالفت کرده و توانسته اجتماعات بسيار بزرگي را در حمايت از محيط زيست به خيابان‌ها بکشد.
به گفته وي، تازه‌ترين نظرسنجي‌ها نشان مي دهد 53 درصد از مردم آلمان با طرفداران محيط زيست در اشتوتگارت همراه هستند.

محمد درويش با مقايسه مردم نوشهر و اشتوتگارد در آلمان افزود: مگر ما چند باغ اکولوژي نظير نوشهر با قدمت 54 سال و 1400 گونه گياهي داريم که بتوان از آن با عنوان موزه تاريخ پژوهش کشور در حوزه منابع طبيعي ياد کنيم؟

بررسي اسناد فرمانداري نوشهر نشان مي‌دهد که اداره بنادر و دريانوردي نوشهر، يکروز پس از تخريب بخشي از باغ گياهشناسي نوشهر در جلسه شوراي تامين شهرستان خواستار صدور مجوز قانوني حاضر شده است.

با اين حال برخي رسانه ها تاکيد کرده اند، برخي اسناد در فرمانداري نوشهر حکايت از آن دارد که يکروز پس از هشتم آبان‌ماه جاري که اداره بنادر و دريانوري نوشهر اقدام به تصرف بخشي از باغ گياهشناسي کرده بود "شوراي تامين" شهرستان نوشهر تشکيل جلسه داد و در آن جلسه به اداره بنادر و دريانوري اجازه ورود به حريم باغ گياهشناسي را داده است.


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی