Resigzed Image Click this bar to view the full image.تربیت پذیریریزش مو


انرژی

نگهبانی

کودکان

محبوبیت

خصوصیات و ویژگی ها :
آن ها سگ هایی آرام , دوست داشتنی , مهربان , خوشحال بازیگوش هستند که از نزدیک بودن به صاحبشان و نوازش آن ها لذت زیادی می برند . رابطه ی عمیقی با صاحبان خود برقرار می کنند و به توجه و علاقه ی زیادی احتیاج دارند به همین جهت نمی توانند برای مدت طولانی تنها بمانند . آن ها مشتاقانه برای خشنود کردن صاحبانشان و بودن همنشینی آرام و مهربان برای آنها تلاش زیادی می کنند .
از بودن در کنار آدم ها لذت می برند ولی در کنار غریبه ها خجالتی هستند . به راحتی و به سرعت با انسان ها گرم گرفته و بعد از آن با آن ها به ملایمت و مهربانی رفتار می کنند . از آنجایی که آن ها سگ هایی آرام هستند باید در هنگام آموزش با محبت با آن ها رفتار شود . آن ها گاهی لجباز و بدجنس می شوند اما آن ها به راستی سگ هایی فرمانبردار , خوش رفتار و تعلیم پذیر هستند . آن ها سگ های نگهبان خوبی نیستند چون به علت خجالتی بودن سر وصدا نکرده و پارس نمی کنند . با سگ و حیوانات خانگی دیگر رابطه ی خوبی دارند و با کودکان صبور و بازیگوش هستند . ممکن است با کودکان خیلی کوچک به همان اندازه خوب نباشند چون احتیاج دارند به سرعت با آن ها رفتار شود و کارهای خشن و اذیت شدن را دوست ندارند بنابراین ممکن است در صورت ترسیدن و یا اذیت شدن گاز بگیرند . آن ها جز سگ های کم انرژی هستند و به بازی با توپ در خانه علاقه دارند اما به ندرت به دویدن در محیط باز وپیاده روی نیز نیاز پیدا می کنند . همیشه در هنگام پیاده روی باید با قلاده باشند چون در غیر این صورت به دلیل داشتن غریزه ی شکار به تعقیب حیوانات کوچک و پرنده ها می پردازند . گاهی وقت ها آن ها از نظر خوردن وسواس به خرج می دهند . آن ها تقریبا ریزش موی زیادی دارند پس اگر به ریزش موی سگ حساس هستید باید به دنبال سگ دیگری باشید .

ویژگی های ظاهری :
ارتفاع آن ها تا شانه ها بین9 تا 10 اینچ و وزن آن ها بین 8 تا 14 پوند می باشد . دارای پوشش موی متوسط (ارتفاع) گاهی وقت ها صاف و گاهی موجی می باشند و رنگ موهای آن ها بین سفید , مشکی ، برنزه ای و یا ترکیبی ازین رنگ ها متغیر است .
آرایش و نظافت :
موهای آن ها به ندرت به شانه زدن احتیاج پیدا می کند . ولی برای کاهش ریزش مو می توانید تعداد دفعات شانه زندن را بیشتر کنید .

تاریخچه :
احتمالا انگلیش توی اسپانیل که آن را کینگ چارلز اسپانیل نیز می نامند گرفته شده از نژاد پاگ در چین و یا ژاپن می باشد که در قرون وسطی وارد اروپا شد . و در دوران پادشاهی چارلز دوم انگلیس شهرتش به وسیله نجیب زادگان آن دوران که خواستار سگی دوست داشتنی که ودارای توانایی شکار پرندگان بودند رشد یافت .کلوپ انگلیش توی اسپانیل در سال 1886 افتتاح یافت ودر همان سال این نژاد توسط AkC به رسمیت شناخته شد . محبوبیت akc این نژاد در سال 2007 صد بیست و یکمین از 157 نژاد گزارش شده است .

چند عکس از این نژاد :


Resigzed Image Click this bar to view the full image.


ترجمه : بهار (baran_bahar)
منبع :allsmalldogbreeds