فيلم سينمايي "زنبور سبز" براي سومين هفته متوالي با فروشي برابر با 7/15 ميليون دلار توانست عنوان پرفروش ترين فيلم اين هفته جهان را از آن خود کند.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.


به گزارش سينما پرس، فيلم سينمايي "زنبور سبز" (Green Hornet) ساخته ميشل گاندي براي سومين هفته متوالي توانست با فروشي برابر با 7/15 ميليون دلار در صدر پرفروش ترين فيلم هاي سينمايي اکران شده در اين هفته جهان قرار بگيرد.

بنابر گزارش پايگاه اطلاع رساني هاليوود ريپورتر، در اين فيلم اکشن ست روگن نقش شخصي به نام بريت ريد را بازي مي کند که پس از کشته شدن پدرش با همکاري شريک پدر خود درصدد انتقام جويي از قاتلان پدر خود برمي آيد.

انيميشن سه بعدي "ژوليده" (Tangled) که هفته دهم اکران خود را در سراسر دنيا تجربه مي کند نيز توانست با فروشي برابر با 7/14 ميليون دلار رتبه دوم جدول پرفروش ترين فيلم هاي اين هفته جهان را از آن خود کند.

"ژوليده" براساس ماجراهاي "راپونزل فابل" ساخته شده است و بازيگراني مانند مندي مورف، رون پرلمن و برد گرت به جاي شخصيت هاي اين انيميشن سخن مي گويند.

محصول جديد شرکت فيلم سازي "والت ديزني" به نام "ترون، ميراث" (Tron: Legacy) که در هفته نخست اکران خود در صدر فروش فيلم هاي آخر هفته قرار گرفته بود، در اين هفته فروشي برابر با 12 ميليون دلار را براي خود رقم زده است و در رتبه سوم پرفروش ترين فيلم هاي اين هفته جهان جاي گرفت.

فيلم تخيلي "ترون، ميراث" بازسازي فيلمي با همين نام است که در سال 1982 ميلادي ساخته شده و در نسخه جديد اين فيلم تخيلي، بازيگراني مانند جف بريدجز، بروس بوکسلتنر، گرت هدلاند و اوليويا وايلد در آن ايفاي نقش مي کنند.

درام جديد دارن آرونوفسکي به نام "قوي سياه" (Black Swan) که توانسته نامزد دريافت جوايز متعددي در مراسم "فيلم منتخب منتقدان" شود، فروشي برابر با 4/11 ميليون دلار را رقم زده است و با اين مبلغ فروش در رتبه چهام اين جدول قرار دارد.

آخرين ساخته کلينت ايستوود به نام "آخرت" (Hereafter) که مت ديمون در آن ايفاي نقش مي کند نيز با فروشي براي با 9/9 ميليون دلار رتبه پنجم جدول فروش فيلم هاي اين هفته جهان را به خود اختصاص داده است.

محصول جديد شرکت فيلم سازي "فوکس قرن بيستم" به نام "سفرهاي گاليور" (Gulliver`s Travel) ساخته راب لنرمن که جک بلک در آن بازي کرده است با وجود اينکه توانسته بود در نخستين هفته اکران خود عنوان پرفروش ترين فيلم آخر هفته جهان را به خود اختصاص دهد، در اين هفته با فروشي برابر با 1/9 ميليون دلار در رتبه ششم اين جدول جاي گرفته است.

"سفرهاي گاليور" که به صورت سه بعدي نمايش داده مي شود براساس رمان قرن هجدهم جاناتان سوييفت با همين نام ساخته شده است.

فيلم سينمايي "يوگي خرسه" (yogi Bear) که به سبک "زنده انيميشن" (فيلم همراه با انيميشن) ساخته شده است نيز با فروش 9/6 ميليون دلاري خود در رتبه هفتم جدول فروش فيلم ها در اين هفته جهان ايستاد.

کارگرداني پروژه سينمايي "يوگي خرسه" را اريک برويگ برعهده دارد و اين فيلم سينمايي داستان يک مستند ساز را روايت مي کند که براي تصوير برداري يکي از پروژه هاي خود به جنگلي سفر مي کند و در آنجا با "يوگي خرس" و دوست صميمي اش به نام "بو بو" آشنا مي شود.

فيلم درام اکشن "توريست" (The Tourist) نيز در اين هفته با فروشي برابر با 6/6 ميليون دلار در رتبه هشتم جدول فروش هفتگي فيلم هاي جهان ايستاده است.

جاني دپ در اين فيلم درام در نقش يک توريست آمريکايي به نام فرانک بازي مي کند که در سفر خود به کشور ايتاليا با زني عجيب به نام اليس (آنجلينا جولي) آشنا مي شود، به طوري که اين آشنايي موجب به وجود آمدن تغييراتي در زندگي شخصي او مي شود.

فيلم سينمايي "سخنراني پادشاه" (The King`s Speech) نيز با فروشي برابر با 5/5 ميليون دلار در رتبه نهم جدول فروش اين هفته جهان ايستاد.

درام "سخنراني پادشاه" که ستارگاني مانند کالين فيرث، هلنا بونهام کارتر و جفري راش در آن ايفاي نقش مي کنند داستان مردي را به تصوير مي کشد که با استعفاي برادرش، پادشاه جورج ششم انگلستان مي شود.

فيلم سينمايي "فوکرهاي کوچک" (Little Fockers) ساخته پل ويتز که چهره هاي محبوب سينمايي مانند رابرت دنيرو، بن استيلر و اون ويلسون در آن ايفاي نقش مي کنند، با فروشي برابر با 2/4 ميليون دلار در رتبه دهم جدول پرفروش ترين فيلم هاي اين هفته جهان قرار گرفته است.

دو قسمت قبلي اين مجموعه فيلم ها "ملاقات با خانواده" (Meet the Parents) و "ملاقات با فوکرها" (Meet the Fockers) نام دارند که به ترتيب در سال هاي 2000 و 2004 ميلادي اکران شده اند.

همچنين فروش کلي فيلم هاي اين جدول نيز تا امروز بدين صورت است:

"زنبور سبز" با 17 روز اکران، 139 ميليون دلار.

"ژوليده" با 67 روز اکران، 443 ميليون دلار.

"ترون، ميراث"با 44 روز اکران، 362 ميليون دلار.

"قوي سياه" با 59 روز اکران، 119 ميليون دلار.

"آخرت" با 107 روز اکران، 74 ميليون دلار.

"سفرهاي گاليور" با 36 روز اکران، 165 ميليون دلار.

"يوگي خرسه" با 44 روز اکران، 126 ميليون دلار.

"توريست" با 51 روز اکران، 217 ميليون دلار.

"سخنراني پادشاه" با 65 روز اکران، 121 ميليون دلار.

"فوکرهاي کوچک" با 39 روز اکران، 291 ميليون دلار.