Resigzed Image Click this bar to view the full image.


تربیت پذیری


ریزش مو


انرژی

نگهبانی

کودکان

محبوبیت

خصوصیات و ویژگی ها :


باهوش ، هوشیار ، زیرک بوده و اشتیاق زیادی به خشنود کرد صاحب خود دارند . از مصاحبت و همنشینی با صاحب خود بسیار لذت می برند و نمی توانند بدون توجه و عشق زیاد زندگی کنند . کمبود همنشینی با انسان به مرور زمان سبب بروز رفتارهای بد مانند پارس کردن ، جویدن و کندن در آن ها می گردد . آن ها انرژی زیادی دارند و باید حداقل چند بار در هفته برای گردش و پیاده روی بیرون برده شوند . دارای بدن ورزشی و چالاکی بوده و علاقه ی زیادی به بازی کردن دارند . بعضی مواقع زوزه می کشند ولی می توانند سگ نگهبان خوبی باشند به دلیل اینکه با مشاهده ی فرد غریبه در قلمرو خود و صاحب خود شروع به پارس کردن می کنند . سگ های این نژاد قدرت یادگیری بالایی دارند و به همین سبب آموزش دادن به آن ها بسیار آسان می باشد . قدرت زیادی در یادگیری حقه های مختلف دارند و همین امر موجب شده گاهی در سیرک ها از آن ها استفاده شود . محافظ خوبی برای صاحبان خود هستند . معمولا آشنایی با افراد غریبه و جدید کمی برای آنها زمان بر است . با کودکان رابطه ی خوبی دارند . ریزش موی زیادی دارند و با داشتن این سگ ها شما موهای زیادی بروی وسایل مختلف در خانه خواهید یافت .


ویژگی های ظاهری :


ارتفاع آن ها تا شانه ها به 9 الی 12اینچ می رسد. و وزن آن ها بین 6 الی 10 پوند است . پوشش موهای آن ها از ضخامت و طول متوسطی برخوردار است که شامل یک زیر لایه ی متراکم و رویه ی ضخیم تری می باشد . رنگ پوشش موهای آن ها معمولا سفید خالص و یا کرم (بیسکوئیتی) می باشد . موهای مرده در داخل پوشش آن ها به طور طبیعی می ریزد . این نژاد دارای دو نوع اسکیمو مینیاتوری آمریکایی و همچنین اسکیمو استاندار آمریکایی می باشد که آن ها سایز بزرگ تری دارند . اسکیمو عروسکی آمریکایی , اسکیمو مینیاتوری آمریکایی و اسکیمو استاندار آمریکایی از نظر همه ی ویژگی ها به جز سایز دارای شرایط یکسانی می باشد که اسکیمو عروسکی آمریکایی سایز کوچکتری دارد .


آرایش و نظافت :


آن ها گهگاه نیاز به شانه زدن و یا برس کشیدن پیدا می کنند . ولی صاحبان سگ به منظور جمع آوری موهای ریخته شده موجود در پوشش سگ مدام موهای آن ها را برس می کشند .


تاریخچه :


این نژاد از خانواده ی Spitz ها می باشد . در آمریکا در قرن 19 هم اشپیتز های سفید و کوچک در جامعه آلمان های مهاجر یافت می شدند . که اسکیمو عروسکی آمریکایی گرفته شده از همان نژاد است . برخی براین اعتقادند که این نژاد برگرفته از چند نژاد مانند اشپیتز اروپایی , اشپیتز سفید آلمانی و ایتالیایی و پامرانیان سفید می باشد . ممکن است که در تکامل نژاد این سگ از اشپیتز سفید ژاپنی نیز استفاده شده باشد . در اوخر قرن 19 هم معمولا ازین سگ ها به دلیل باهوشی , پوشش سفید و براق , قدرت یادگیری بالا و چابکی در سیرک ها استفاده ی زیادی می شد . در سال 1985 کلوب سگ اسکیمو آمریکایی گشایش یافت و همچنین این نژاد در akc به ثبت رسید و در گروه غیر ورزشی قرار گرفت . محبوبیت akc این نژاد در سال 2007 صد و نهمین از 157 نژاد گزارش شده است .چند عکس از این نژاد
Resigzed Image Click this bar to view the full image.
Resigzed Image Click this bar to view the full image.


Resigzed Image Click this bar to view the full image.