پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگهای عظیم الجثه دنیا


 Irish Wolfhound یکی ازبزرگترین سگهای دنیا است. دارای ارتفاعی تا 98 سانتی متروموهای ضخیم وخشن می باشد. ازدیگرسگهای عظیم الجثه می توان به Great Dane ,  Komondor , Old English Sheepdog , Pyrenenan , New Found Land , Kuvasz اشاره کرد. نگهداری ازاین نژادها به دلیل جثه بزرگ آنها شرایط ویژه ای را طلب می کند. این سگها به محیط بزرگتری برای زندگی نیازدارند ومی بایست فعالیتهای بدنی زیادی درعرض روز انجام دهند. میزان خوراک وتغذیه آنها نیزبه مراتب ازسایرسگها بیشتراست. اصولا چنانچه تعلیم وآموزش این سگها به درستی صورت گیرد وسگهای مطیع وآرامی تربیت گردند می توانند به عنوان سگهای خانگی مورد نگهداری قرارگیرند.

سگهای عجیب وغریب

برخی ازسگها مثل خرس بزرگ وپشمالو هستند که ازجمله آنها می توان به نیوفوندلند اشاره نمود. سگهای چوچو(chow chow) با داشتن پوست گندمی رنگ وپنجه های نازک مثل گربه بیشتربه یک خرس عروسکی یا یک شیرکوچک شباهت دارند. سگ مکزیکی بدون مو(Mexican Hairless) موجود عجیب دیگری است که بیشتربه یک جونده کوچک شباهت دارد. بدن آن ظریف وپوست آن صاف وکاملا بدون مواست. خصوصیات عجیب وغریب دربین تمام سگهای دنیا با ارزش است. به این دلیل که اولا حیوانات غیرمعمولی به شمارمی روند ودرثانی برای نمایش کاربرد دارند. نژاد بدلینگتون تریر(Bedlington Terrier) با سرتخم مرغی شکل وگوشهای افتاده بیشتربه یک بره جوان شباهت دارد. ولی بدلینگتون برخلاف ظاهرخود چندان آرام وبی دفاع نیست. درحقیقت این سگ یک جنگنده خوب وشکارچی خرگوش است. نژادDandie Dinmont نیزیک تریرمنحصربه فرداست. موهای بلندی برروی پاهای کوتاهش دارد ویک کاکل پرپشت مونیزبرروی سرش دیده می شود. پارس آن تاحدی شدید است که بروز این صدا ازیک سگ کوچک تعجب آوربوده ولذا آن را به یک سگ نگهبان خوب مبدل ساخته است. برخی ازافراد به موهای عجیب وغریب سگها علاقه نشان می دهند. به عنوان مثال سگهای کوموندور(Komondor) وپالی((puli دارای موهایی هستند که آنها را به گوسفند شبیه می سازد. برخی ازسگها چنان قیافه ای دارند که با دیدن آنها نمی توان نخندید. نژاد پاگ(Pug) دربین این سگها واقعا دوست داشتنی است. همچنین نژاد شارپی( Shar-pai) دارای صورت وبدنی کاملا نرم وانعطاف پذیراست. پوست آن به قدری وسیع می باشد که روی بدنش ایجاد چین وشکنج می نماید. ازآنجائی که دربین انواع مختلف نژادهای سگ تنها تعداد معدودی ازآنها به ایران راه یافته اند. لذا دراین کتاب سعی شده است که تنها به معرفی این نژادها وهمچنین برخی ازنژادها که اهمیت جهانی بیشتری دارند بسنده گردد. مشخصات هرنژاد براساس استانداردهای بین المللی که توسط AKC ارائه شده است عنوان شده وطبیعتا دورگه ها وسگهای مخلوطی که به فراوانی درایران وجود دارند ممکن است برخی ازآنها را نشان ندهند. همچنین به منظوراطلاع بیشترخوانندگان  گرامی ازآناتومی متفاوت درهرنژاد شکل هایی نیزبه صورت ضمیمه ارائه شده است تا درمقایسه با آنها قضاوت برروی اعضاء بدن یک سگ با سهولت بیشتری صورت پذیرد.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos