پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

سگهای سرعت


 برخی ازسگها علیرغم شکل بدنی کند وسخت خود دارای سرعتی غیرقابل انتظارواعجاب آوری هستند. این امرمی تواند درمورد بسیاری ازنژادهای نگهبان نیزصحیح باشد. با این وجود می توان یک سگ را صرفا برای سرعت درنظرگرفت وپرورش داد. این قبیل سگها را معمولا برای شکاریا مسابقات نگهداری می کنند. اصولا این سگها دارای شکل بدنی گریهاند وپشت کمانی هستند ولاغری بدن آنها درحدی است که دنده ها قابل رویت می باشد. نژاد گریهاند(Grey Hound) یکی ازقدیمی ترین وخالص ترین نژادهایی است که ازهزاران سال قبل برای شکارواخیرا جهت مسابقات درنظرگرفته شده است. این سگها قادرند که درمسابقات با سرعتی معادل 70 کیلومتردرساعت بدوند.

نژاد دیگرگریهاند منیاتور(Mineature Greyhound) است. که دارای بدنی کوتاه تروسری بزرگتروپهن ترازگریهاند می باشد. مثل یک استخوان لاغرولی بی نهایت سریع است. نژاد pharaoh Hound به گریهاند باستانی منسوب شده است. بدن خاص وپاهای عضلانی قوی سرعت زیادی به آن می دهد. نژادهای بزرگ دیگری نیزهستند که دارای سرعت زیاد وچالاکی اعجاب آوری می باشند واساسا برای شکارپرورش ونگهداری می شوند. این نژادها عبارتند ازنژاد بزرگ وقوی دیرهاند(Deer Hound) وسالوکی(saluki) که علاوه برزیبائی خاص سرعت زیادی داشته وبرای شکاربزکوهی. روباه وخرگوش به کارمی روند. حتی نژاد افغان هاند(Afghan hound) با موهای بلند ابریشمی که امروزه بیشترجنبه نمایش وزیبائی پیدا کرده است روزگاری برای چوپانی وشکارگرگ وپلنگ به کارمی رفته است .

 

سگهای برف 

دراین بین سگهای تیپ اشپیتزمثل نژاد هاسکی (Husky) را می شناسیم. بدن عضلانی. قوی. پوشش خارجی مضاعف ودم کلفت وفرخورده( برای محافظت ازپنجه ها وبینی درموقع استراحت) این حیوان را قادرمی سازد که شرایط آب وهوایی سرد را تحمل کند. درحقیقت این نژاد یکی ازسگهایی می باشد که زودترازسایرین اهلی شده است. الکهاند سگ دیگری است با پوشش خارجی متراکم که اورا قادربه کاردرشرایط سرد می سازد. وچنانچه ذکرشد درشکارگوزن وآهونیز استفاده می گردد. این نژاد هنوزهم درنروژ سگ کشنده سورتمه است. یکی دیگرازسگهای کاردربرف ازتیپ اشپیتزنژاد ساموید((Samoid می باشد که می تواند به منظورنگهبانی وهمچنین شکارموجودات کوچک مورد استفاده قرارگیرد. حتی موهای ضخیم ومتراکم آن را می تنند وازآن لباسهای گرم می بافند. اصلیت این سگ ازسیبری است. درآنجا برای مسابقات. شکار. سورتمه کشی وچوپانی گوزن استفاده می شد. توانائی ومقاومت آن دربدترین شرایط حس بویائی قوی وقدرت بدنی زیاد. آن را به یک سگ نجات کوهستان تبدیل کرده است. سگهای ساموید. نانسن(Nansen) کاشف قطب شمال را همراهی می کردند. سگهای اسکیمو با پوشش خارجی مناسب می توانند با غذای کم درهوای سرد زنده بمانند. درکانادا ازاین سگها برای کشیدن سورتمه وشکاراستفاده می شود. سگ کوهستانی پیرنه(Pyrenean) سگ بزرگ سفید با قیافه ای صمیمی است. مودب ومطیع بودن ونیزهوش وذکاوت وی آن را به یک سگ با ارزش درکوههای پیرنه تبدیل کرده است. سنت برنارد(Saint Bernard) سگ بزرگ ومشهورکوههای آلپ درسوئیس است. این سگ یکی ازاعضای ضروری تیم های جستجو ونجات دراین منطقه به حساب می آید. سگهای سیبرین هاسکی((Siberian Husky وگلدن لئون برگر(Golden Leonberger) نیزازجمله سگهای کوهستانی هستند که ازلحاظ یافتن کوهنوردان گمشده یا مجروح شهرت دارند.

.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos