پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

آشنائی با نژادها وچگونگی پیدایش سگها


 

چگونگی پیدایش سگ برروی زمین :

         بنابه کاوشهای باستان شناسی مربوط به 25 تا 30 میلیون سال پیش همزمان با میمون های اولیه حیوانی برروی زمین می زیسته است که دارای بعضی ویژگی های سگ سانان(The  cenidae / Ies  canides) بوده است نام علمی که به این حیوان داده شده است سینودسموس(Cynodesmus) می باشد. درطی تحولی طولانی که تقریبا 1000000 سال به طول انجامید حیوانی به نام تومارکتوس(Tomarctus) برروی زمین ظاهرمی گردد که به گرگ خیلی شبیه است ودرحقیقت جد گرگ امروزی. روباه. شغال. کویوت وتمام سگ سانان محسوب می شود. اولین سگ اهلی بدون شک یک گرگ بوده است که به کانیس فامیلیاریس(Canis familiaris) موسوم شده ودرحدود 12000 سال پیش بتدریج درتمام قسمتهای جهان پراکنده می گردد گرگ بیش ازهرحیوان دیگری ازخانواده سگ سانان به سگ شباهت دارد ودرحقیقت می توان پذیرفت که جد تمام سگهای امروزی گرگ بوده است.

رابطه انسان وسگ درطول تاریخ :

دوستی بین انسان وسگ قدیمی ترین وپایدارترین دوستی است که می توان درطول تاریخ ازآن نام برد. درطی تمام پستی وبلندیهایی که انسان تاکنون شناخته است ازجنگ به صلح وازثروت به فقرو بدبختی سگ یاری وفاداردرکنارانسان بوده است. ازآثارهنری که از4500 سال قبل ازمیلاد مسیح بجای مانده سگ را درصحنه شکارنشان می دهد برروی دسته کاردی که تقریبا دارای 5000 سال قدمت می باشد تصویرسگی با گردن بند نقش بسته است واین شاید اولین نشانه هائی است که سگ ازقدیم الایام برای نگهبانی وحراست انسان بکارمی رفته است. مذاهب وادیان مختلف نیزبرای سگ مقام ویژه ای قائل بودند مصریان قدیم برای سگ مرده خود مقبره وبارگاه می ساختند. کسی که سگی را می کشته به تنبیهات بدنی سخت محکوم می گردیده است ودرصورتیکه کسی نسبت به سگ بی رحمی وشقاوت نشان می داده به مرگ محکوم می شده است. ایرانیان نیزسگ را نگهبان گله وحامی انسان می دانسته اند وکشتن سگ را جرم بزرگی به حساب می آورده اند. معابد یونانیان ورومیان بوسیله سگ نگهبانی ومحافظت می شده است وگاهی اوقات حتی درهرمعبد 1000سگ برای ای منظورمورد استفاده قرارمی گرفته است. چینی ها واهالی تبت سگ را مقدس می دانسته اند ودرتبت بعضی ازنژادهای سگ مانند تریرتبتی(terrier (- Tibaten ولهاسا آسپو(Lhassa  apso) بعنوان حیوان مقدس منحصرا درصومعه ها ومعابد وپرستش گاهها پرورش داده می شده اند.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos