سبزپرس- گروه محیط طبیعی: امروز رییس سازمان حفاظت محیط زیست به همراه جمعی از مدیران سازمان ضمن بازدید از منطقه حفاظت شده ورجین در طرح علوفه پراکنی برای حیوانات هم شرکت کرد.به گزارش سبزپرس، محمد جواد محمدی زاده برای اولین بار به این منطقه رفته است تا از نزدیک با مشکلات محیط بانها و منطقه آشنا شود.
ساخت و سازهای بیش از ظرفیت در شمیرانات و لواسان باعث شده تا راه‌های امن ارتباطی بین زیستگاه‌های مناسب حیات‌وحش در شمال استان تهران قطع شود و ادارات محیط زیست شهرستان‌ها مجبور به تغذیه دستی گیاهخواران منطقه باشند. چرا که زیستگاههای استان تهران دیگر جزیره ای شده اند و وحوش قادر به مهاجرت و قشلاق نیستند. به همین علت است که برای حفظ این گیاهخوران مسئولان سازمان به تولد و پخش علوفه برای این حیوانات اقدام می کنند.
از چند سال قبل هم گروه‌های طرفدار محیط زیست و علاقه‌مندان به طبیعت با راه‌اندازی تورهای یک روزه تفریحی در فصل زمستان، در طرح علوفه پراکنی برای وحوش منطقه شمیرانات شرکت می کنند. حتی برخی از مردم هم تحت عنوان نذر علوفه به این منطقه می آورند.
این روزها دیگر طرح های علوفه پراکنی برای حیوانات بخاطر از بین رفتن زیستگاههای این جانوران نه تنها کاری فانتزی نیست بلکه روشی اجباری و ضروری برای نجات جان همین تعداد اندک گله های باقی مانده است.