فیلم «سفرهای گالیور» عنوان پرفروش‌ترین فیلم‌ سینمای جهان در هفته گذشته را كسب كرد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، فیلم «سفرهای گالیور» به كارگردانی «راب لترمن» با فروش 25 میلیون دلار از 68 كشور جهان در رتبه نخست پرفروش‌ترین‌های سینمای جهان در هفته گذشته ایستاد. مجموع فروش جهانی این فیلم در دومین هفته اكران به 52 میلیون دلار رسیده است.
فیلم كمدی «فوكرها‌ی كوچك» با فروش 24 میلیون دلار در رتبه دوم قرار گرفت. این فیلم با بازی «بن استیلر»، «رابرت دنیرو»،«باربارا استریسند» و «داستین هافمن» ادامه‌ دو قسمت از كمدی‌های پرفروش‌ «ملاقات با فوكر‌ها» و «خانواده فوكرها» است. مجموع فروش جهانی این فیلم در مرز 74 میلیون دلار قرار دارد.
به گزارش هالیوود ریپورتر، «وقایع نارنیا؛ سفر كشتی سپیده پیما» با فروش 21 میلیون دلار سومین فیلم پرفروش سینمای جهان در هفته گذشته نام گرفت كه توانسته فروش جهانی خود را به 215 میلیون دلار برساند.
فیلم «هری پاتر و هدیه‌های مرگ» در مكان هفتم این فهرست قرار دارد. این در حالی است كه آخرین قسمت از سری فیلم‌های «هری ‌پاتر» در سه هفته ابتدایی اكران پرفروش‌ترین فیلم سینماهای جهان بود.
سری فیلم‌های «هری پاتر» با نقش‌آفرینی «دانیل رادكلیف» و «اما واتسون» با مجموع فروش جهانی ‌5 میلیارد و ‌417 میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم‌ چندگانه تاریخ سینمای جهان است كه بالاتر از «جیمز باند» و «جنگ ستارگان» شش‌قسمتی قرار دارد؛ هرچند برای ساخت قسمت‌های قبلی «هری پاتر» بودجه چشم‌گیر یك میلیارد و ‌280 میلیون دلار هزینه شده است.