انجمن اعضای هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع با صدور بیانیه ای اعتراض خود را نسبت به فیلتر شدن وبلاگ مهار بیایان زایی متعلق به محمد درویش اعلام داشتند.

به گزارش سبزپرس متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :
سخن انجمن اعضای هیأت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع به فیلتر کنندگان تارنمای مهار بیابان‌زایی
در دنیای امروز افکار عمومی و خواست مردم نقش بسزایی در جهت دهی برنامه‌ها دارد. اطلاع رسانی صحیح و آگاهی دادن به مردم در خصوص مسايل مختلف یکی از وظایفی است که رسالت هر عالمی است. همه ما به یاد داریم و در کتاب‌های تعلیمات دینی در مدارس این را خوانده‌ایم که خداوند پیامبران را برای هدایت و راهنمایی و آگاهی دادن به مردم فرستاده است. در خصوص محیط زیست و منابع طبیعی کشور چه کسانی بهتر از متخصصین این امر می‌توانند در این باره نظر دهند و افکار عمومی را از وقایعی که بر سر این سرزمین می‌گذرد، آگاه كرده، مسئولین را متوجه تصمیمات غلط خود کنند و سرانجام هشدارهای لازم را در موقع خود به آنان بدهند؟ مسدود کردن تارنمای مهار بیابان‌زایی با مدیریت برادر گرامی آقای مهندس محمّد درویش که از متخصصین متبحر در این حوزه است، چه مفهومی دارد؟ آیا اگر ایشان و افرادی مثل ایشان نگویند که خطر بیابان‌زايي در ايران زمين شتابان در حال گسترش است، از شدت بیابان زایی کشور کم می‌شود؟ اگر ایشان و افرادی مثل ایشان فریاد نزنند که سطح سفره های آب زیر زمینی ايران در 30 سال گذشته به اندازه 1000 سال پایین رفته است، سطح سفره های آب پایین نمی‌رود؟ اگر این افراد فریاد نزنند که عامل اصلی ریزگردها که تا مرکز شهرهای ایران نفوذ کرده‌اند، بیابانی شدن و فرسایش و بی تدبیری در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست است، مشکل ریز گردها حل می‌شود و هزاران مطلبی که در سایت مهار بیابان زایی موجود است و همه هشدار و هشدار هشدار است.
نکته آخر خطاب به برادران و خواهرانی كه عملاً با فيلتر كردن مهار بيابان زايي نشان دادند: اطلاع‌رسانی درست و بي طرفانه در حوزه منابع طبیعی و محيط زيست را تحمل نمی‌کنند؛ آیا شما در فضای دیگری غیر از فضای این کشور تنفس می‌کنید؟ آیا نابودی جنگل‌ها و مراتع و تخریب محیط زیست به ریه‌های شما و فرزندان‌تان آسیب نمی‌رساند؟ آیا خشکسالی و سیل شما و خانوادهایتان را تهدید نمی‌کند؟ عزیزان و بزرگواران، محیط زیست و مسايل مربوط به آن به همه ما تعلق دارد. آسیب به محیط زیست آسیب به همه ما، مسئولین و مردم عادی، پیر و جوان، کارشناس و غیر کارشناس است. حوزه محیط زیست مرز سیاسی و اجتماعی نمی شناسد. در این زمینه ما باید و مجبوریم افق دید خود را نه تنها ملی که باید جهانی کنیم. از بین رفتن سالانه 13 میلیون هکتار از جنگل‌ها در جهان زندگی من و شما را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد. کاهش 40 درصدی ضخامت یخ‌های قطبی در 40 سال گذشته و تغییرات وسیع آب و هوا پیامدهای ناگواری برای ما نیز خواهد داشت. نابودی گونه های جانوری و گیاهی 1000 برابر بیشتر از سرعت طبیعی بر زندگی همه موجودات کره زمین از جمله ما انسان‌ها هم تاثیر خواهد گذاشت. مردن روزانه 5000 نفر در جهان بر اثر استفاده از آب‌های آلوده به من و شما هم مربوط می‌شود برادر. چه بخواهیم و چه نخواهیم باید در این موضوع واقع بین باشیم و اطلاع رسانی در این زمینه را همه ما وظیفه خود بدانیم. به همین دلیل انجمن اعضای هیأت علمی مؤسسه تحقیقات جنگل‌ها و مراتع، ضمن محکوم کردن فیلتر شدن تارنمای مهار بیابان‌زایی از مسئولین امر می‌خواهد که هر چه زودتر نسبت به رفع محدودیت این تارنمای زیست محیطی که سومین تارنمای برتر جهان در زمینه محیط زیست در سال 1389 شد، اقدام كنند.