پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

درگ ریسینگ ، مسابقاتی غیر قابل تصور

روزنامه همشهری : درگ ریسینگ نام مسابقه‌ای است که در آن ماشین‌های عجیب و غریب با هم رقابت می‌کنند. این ماشین‌ها کاملا با خودرو‌هایی که ما در زندگی روزمره‌مان با آنها سر و کار داریم متفاوتند. درگ‌ها از خط شروع حرکت می‌کنند و در یک چشم به‌هم زدن به خط پایان می‌رسند. از این جهت مسابقاتشان چندان شبیه به اتومبیل‌رانی نیست.
درگ استریپ، میدانی پر از دود و آتش! ماشین‌های دیوانه‌ای که هیچ چیز جلودارشان نیست. اینجا سرعت‌ها آن‌قدر بالاست که حتی فرمول یک هم در مقابلش کمی مسخره به نظر می‌رسد.

top-fuel-dragster-march-meet.jpg   chrisman-march-meet-winner.jpg   blown-camaro-ss-wheelstand-march-meet.jpg

درگ ریسینگ پس از جنگ جهانی دوم در آمریکا ظهور کرد و مدام بر تعداد طرفدارانش افزوده شد. این مسابقات پس از آمریکا در دیگر نقاط جهان نیز شناخته شد.
 
در درگ‌ریس‌های غیرحرفه‌ای یا غیررسمی درگ‌ها با تکان‌دادن دست یا پرچم شروع به حرکت می‌کنند ولی در مسابقات رسمی برای شروع از چراغ‌های سبز و قرمز استفاده می‌شود...
 

427-rat-ford-falcon.jpg   chevrolet-nova-a-gas-march-meet-2008.jpg   b-gas-nova-ss.jpg

تو حذف شدی رفیق!

برگزاری مسابقات درگ یا همان درگ‌ریس‌ها هم قوانین متفاوتی دارند. برخی از آنها به صورت حذفی برگزار می‌شوند که متداول‌ترین روش است و این شیوه به این صورت است که در هر مرحله درگ‌هایی که خطا کرده‌اند، حذف می‌شوند و بقیه درگ‌ها به مرحله بعدی می‌روند. این کار ادامه می‌یابد تا یک درگ باقی بماند و قهرمان مشخص شود. در چنین مسابقاتی برای هر یک از درگ‌های حذف شده، مرحله خداحافظی درنظر می‌گیرند . . .
فیفا در آتش
 
درگ ریسینگ یک فدراسیون جهانی دارد. در بسیاری از کشورها مانند انگلیس و استرالیا نیز فدراسیون درگ ریسینگ وجود دارد ولی بزرگ‌ترین و پرکارترین آنها «NHRA»، فدراسیون درگ ریسینگ آمریکاست که بر بیشتر فعالیت‌ها و مسابقات درگ‌ها در آمریکا و حتی دیگر کشورهای آن منطقه نظارت می‌کند. NHRA در سال ۱۹۵۱ توسط فردی به نام والی پارکس تاسیس شد. محل آن در کالیفرنیاست.  اکنون بیش از ۸۰هزار راننده عضو آن هستند که البته حدود ۹۵درصد آنها غیرحرفه‌ای‌اند. این فدراسیون سالانه ۲۴ رویداد ورزشی درگ ریسینگ را برگزار می‌کند. اینکه در مسابقات درگ ریسینگ، درگ‌ها براساس معیار‌های مختلفی که از قبل تعیین شده کلاس‌بندی می‌شوند و توضیحاتی در رابطه با آن ، بخش دیگری از این گزارش را تشکیل می دهد.
 
در تاپ فیول (Top Fuel) که سریع‌ترین کلاس درگ ریسینگ است سرعت درگ‌ها جنون‌آمیز است و گاهی از ۵۳۰کیلومتر در ساعت بالاتر می‌رود.
آنها کلاس «درگ‌های بامزه» است. در این کلاس ماشین‌هایی با اتاق‌های عجیب و غریب و خنده‌دار شرکت می‌کنند. در مسابقات این کلاس خبری از غوغا و هیاهوی درگ‌ها نیست. درگ‌ها به آرامی گشت می‌زنند و گاهی هم حرکات مضحک و پیش‌بینی نشده انجام می‌دهند.
 

nitro-funny-car-burn-n-money.jpg   back-in-black-gto-funny-car.jpg   funny-car-dickies-girl.jpg

یکی دیگر از کلاس‌های جالب درگ ریسینگ کلاس دی‌بی، «DB» است. DB در فیزیک علامت دسی بل، واحد اندازه‌گیری شدت صوت است. راننده‌ای برنده می‌شود که بتواند بلندترین صدا را با درگ خود ایجاد کند... در این کلاس هیچ‌وقت راننده هنگام حرکت درگ در آن قرار نمی‌گیرد چون حتما گوشش آسیب خواهد دید. داور از دور با کامپیوتر و وسایل مخصوص دیگر شدت صوت را اندازه‌گیری می‌کند.  در تاپ فیول (Top Fuel) که سریع‌ترین کلاس درگ ریسینگ است سرعت درگ‌ها جنون‌آمیز است و گاهی از ۵۳۰کیلومتر در ساعت بالاتر می‌رود. این درگ‌ها چیزی در حد ماشین زمان هستند. سوختی که درگ‌های این کلاس می‌سوزانند، ترکیبی از ۹۰درصد نیترومتان و ده درصد متانول است.آنها فاصله ۴۰۲متری را زیر پنج ثانیه طی می‌کنند. درگ‌های این کلاس بین تمام موشک‌ها، جت‌ها، شاتل‌ها و دیگر ماشین‌هایی از این‌دست بیشترین شتاب را دارند.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos