پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

رابطه تغذیه سالم با رشد بیشتر جسم و فکر


چند وقت است که احساس می کنید دیگر خودتان را دوست ندارید. تاریخ های خیلی مهم را فراموش می کنید، مثل تاریخ تولد نامزدتان.
روشن و آشکار است که بدنتان نشانه هایی از خود بروز می دهد که گویی در کارش اختلالی پیش آمده است.

آزمایش غذا
قبل از اینکه به یک روانکاو مراجعه کنید، بلند شوید و نگاهی به داخل فریزرتان بیندازید. اگر فقط پنیر، پیتزا و شیرهای پرچرب است، باید بگویم که اشکال کار، برنامه غذاییتان بوده است.

چیزی که می خورید نقش بسیار مهمی در تنظیم وضعیت سلامتی روانی شما دارد. یک برنامه ی غذایی سالم برای تقویت سیستم دفاعی بدن، خوش هیکل نگاه داشتن شما و جلوگیری از ابتلا به سرطان مورد نیاز است. ممکن است ادعا کنید که این را می دانستید.

اما چیزی که ممکن است ندانید این است که مواد غذایی مصرفی شما و مواد شیمیایی تشکیل دهنده ی آنها روی وضعیت روانی شما نیز تاثیر می گذارد.

ویتامین ها و مواد معدنی موجود در غذاهای سالم می تواند هوشیاری را افزایش داده، اضطراب و عصبانیت را کاهش داده، بدکاری جنسی را کاهش داده و وضعیت ظاهری شما را بهبودی بخشد. با وجود اینکه چیپس و پنیر بسیار خوشمزه و ارزان می آید، ولی نمی تواند تیزفهمی و قدرت جنسی را در شما افزایش دهد. در اینجا به شما غذاهایی را معرفی می کنیم که چنین خصوصیاتی را داشته باشند.

مشکلات جنسی
با وجود اینکه همه چیز برای برقراری یک ارتباط جنسی خوب مهیا است، اما شما این توان را در خود نمی بینید. قبل از استفاده از داروهای محرک جنسی، می توانید غذاهایی را امتحان کنید که این قدرت را در شما زنده کنند.

چه بخورید:
ماهی روغن دار مثل ماهی آزاد یا قزل آلا
صدف
لوبیا
آجیل
حبوبات

این مواد غذایی چطور به برطرف کردن مشکلات جنسی کمک می کنند؟
این غذاها سطح کلسترول خون را پایین می آورند که باعث می شود جریان خون را در بدن بیشتر کند. براساس گفته ی متخصصین افرادی که کلسترول خونشان بالا است در تحریک شدن جنسی مشکلاتی دارند چون رگهای خونی مربوط به دستگاه تناسلیشان بسته شده است.

غذاهای دریایی و آجیل، به ویژه گردو، انتخاب های خوبی برای این منظور به حساب می آیند چون حاوی اسید چرب امگا 3 می باشند که کلسترول را پایین می آورد. صدف خوراکی، حبوبات و آجیل در این زمینه اهمیت دارند چون حاوی میزان زیادی روی، ماده معدنی مهم برای تولید اسپرم می باشد.

در آخر، حبوبات حاوی مقدار بالایی روی و نیاسین و (ویتامین B3) می باشد که برای ترکیب هورمون های جنسی بسیار مفید هستند.

کمبود عضله
همیشه دوست داشته اید که هیکلی مثل بدنسازان و ورزشکاران حرفه ای داشته باشید. قبل از روی آوردن به انواع داروهایی هورمونی و امثال آن، مواد غذایی زیر را امتحان کنید.

چه بخورید:
سیریال و شوربای آرد جو دوسر
سبزیجات با برگ های سبز تیره
مرکبات
انواع فلفل

این مواد غذایی چطور به ایجاد عضله کمک می کند؟
سیریال و شوربای آرد جو دوسر حاوی مقدار زیادی تیامین (ویتامین B1) می باشد که رشد ماهیچه ها را افزایش داده و کشیدگی آنها را بیشتر می کند. سبزیجات با برگ های سبز تیره حاوی پتاسیم هستند که میزات آب بدن را تنظیم می کند و از انقباض ماهیچه ها هنگام فعالیت شدید فیزیکی جلوگیری می کند.

پتاسیم همچنین نقش موثری در انقباض و فشردگی نرمال ماهیچه ها دارد. مرکبات و فلفل حاوی میزان زیادی ویتامین C می باشند که به ساخت استخوان، غضروف و ماهیچه کمک زیادی می کند.

کمبود انرژی
بیشتر مواقع پس از صرف غذا احساس خستگی می کنید و حتی حال بلند شدن از جایتان را هم ندارید؟ ببنیید چه غذاهایی شما را در این زمینه کمک می کند.

چه بخورید:
گوشت قرمز
سبزیجات با برگ های سبز تیره
سبزی و بنشن
حبوبات
مرغ و ماکیان

این غذاها چطور انرژی مورد نیاز بدنتان را تامین می کنند؟
گوشت قرمز، سبزیجات برگ دار و بنشن و سبزی، همه حاوی مقدار قابل توجهی آهن هستند، معدنی معدنی مهمی که باعث می شود سلول های خونی قرمز اکسیژن کافی به مغز و بافت های بدن برسانند و هوشیاری ذهنی را به همین ترتیب افزایش دهد. کمبود آهم ممکن است باعث تنبلی، کندی، خستگی و کم خونی شود و مقاومت بدن را در برابر استرس و بیماری ها کاهش دهد. غذاهایی که حاوی میزان زیادی آهن هستند باید همراه با غذاهایی استفاده شوند که حاوی ویتامین C (مرکبات) هستند چون این ویتامین به جذب آهن در بدن کمک می کند.

گوشت قرمز، مرغ و حبوبات انرژی بدن را بالا می برند چون حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند و ذخیره ی تیروسین (ماده ی شیمیایی که در پیام رسانی به مغز دخیل است و هوشیاری، تحرک و تیزفهمی بر عهده ی اوست) رادر بدن بالا می برند.

ضعف حافظه
اخیراً خیلی زود همه چیز را فراموش می کنید. دلیل آن چیست نمی دانید اما بهتر است غذاهای زیر را امتحان کنید تا تاثیر آن را مشاهده کنید.

چه بخورید:
گل کلم
زرده ی تخم مرغ
سیب
آوکادو
کلم بروکلی
گوجه فرنگی
میگو

این غذاها چطور حافظه را تقویت می کنند؟
گل کلم و زرده ی تخم مرغ هر دو حاوی کولین هستند که یکی از مواد مغذی مهم است که به تولید انتقال دهنده ی عصبی استیل کولین (نقشی مهم در ارتباطات سلول های عصبی دارد و بیماران آلزایمری از کمبود این ماده رنج می برند) کمک می کند. افزایش استیل کولین قدرت تمرکز شما را بالا برده و حافظه تان را تقویت می کند.

سیب، آوکادو و کلم بروکلی حاوی مقدار زیادی بور هستند که ماده ی معدنی مهم در تمرکز و تقویت حافظه ی کوتاه مدت است.

گوجه فرنگی و میگو منابع خوبی از آنتی اکسیدان سلنیوم و لیکوپن هستند. آنتی اکسیدان ها در نگهدری حافظه نقشی اساسی دارند چون به خنثی کردن رادیکال های آزاد که باعث از بین رفتن حافظه و اختلالات حافظه می شوند کمک می کنند.

اضطراب و افسردگی
اگر آرامش برایتان به شکل یک رویا درآمده است، شاید بهتر باشد که یک دوش آب گرم بگیرید، یا شاید هم نیازی به آن نباشد، کمی کربوهیدرات مصرف کنید.

چه بخورید:
برنج قهوه ای
پاستا
سیب زمینی شیرین
این غذاها چطور به شادتر کردن شما کمک می کند؟
سیب زمینی شیرین و سایر کربوهیدرات های پیچیده حاوی آمینو اسید تریپتوفان هستند که به تولید انتقال دهنده ی عصبی سِروتونین (مربوط به تمدد اعصاب، آرامش، خوش بینی و سلامت عمومی است) کمک می کند.

برای افزایش تولید سروتونین می توانید از کربوهیدرات های کامل و کم-گلیسسمیک (منظور برنج سفید یا نان سفید نیست) استفاده کنید چون کربوهیدرات های ساختار پیچیده زمان بیشتری برای تجزیه نیاز دارند.

کدر بودن پوست و مو
شاید تا به حال به نرمی و صافی پوست و نرم بودن موهایتان توجه نکرده باشید، اما دقت کنید که این مسئله در حفظ ظاهرتان بسیار مهم است. اگر پوست و موی خوبی ندارید باید ویتامین های مخصوصی استفاده کنید.

چه بخورید:
هویج
فلفل زرد
تخم مرغ
شیر
بادام
سبزیجات با برگ های سبز تیره

این غذاها چطور به براق شدن پوست و موی شما کمک می کنند؟
هویج و فلفل زرد حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین A هستند که دارای خواص آنتی اکسیدان هستند و برای رشد سالم سلول ها موثرند. ویتامین A همچنین به سالم نگاه داشتن پوستف مو و دندان کمک زیادی می کند. کمبود ویتامین A می تواند باعث کمبود سلول هایی شود که مواد روغنی ایجاد می کنند که باعث صاف و نرم نگاه داشتن پوست می شود.

تخم مرغ، شیر و بادام حاوی ریبوفلاوین (ویتامین B2) هستند. ریبوفلاوین برای رشد سلول ها بسیار مهم است و کمبود این ماده ممکن است باعث ایجاد زخم و جراحت روی پوست به خصوص اطراف دهان و پلک شود.

سبزیجات با برگ های سبز تیره نیز حاوی آهن هستند که برای تولید گلوبول های قرمز خون ضروری هستند. کمبود آهن نیز ممکن است باعث ریزش مو، خارش پوست و شکنندگی ناخن ها شود.

اعصایتان را تقویت کنید....
ویتامین ها و مواد مدنی بسیاری که به تقویت اعصاب و روان شما کمک می کنند در مواد غذایی بسیاری وجود دراند و استفاده از آنها بسیار آسان تر از استفاده از هر نوع دارویی است. از این مواد غذایی تا جایی که می توانید استفاده کنید، تا اثرات مثبت آن را ببینید .

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos