پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مزایای عقیم سازی سگها ( ترجمه

 )

مزایای عقیم سازی سگها " بخش اول "

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


عقیم سازی سگها مزایای جسمی و روانی بسیاری دارد . برای امنیت بیشتر سگ و اطرافیان او بهتر است که حیوان در سنین تولگی عقیم شود . با اینکه پناهگاه های حیوانات سگها را از 6 هفتگی عقیم میکنند ، زمان صحیح برای این کار 5 تا 8 ماهگی است .

سگهای عقیم نشده معمولا پرخاشگرند

عقیم سازی معمولا مشکلات رفتاری سگهای نر را رفع میکند . یک سگ نر عقیم نشده در هنگام مواجهه با یک انسان یا سگ غریبه با پرخاشگری برخورد می کند و در صورتی که کنترل نشود امکان حمله نیز وجود دارد .
در سگهای عقیم شده پرخاشگری کاهش چشمگیری می یابد و در صورتی که سگ در تولگی عقیم شود پرخاشگری جزء رفتار هایش نخواهد بود .

عقیم سازی از علامت گذاری سگ در خانه جلوگیری می کند

علامت گذاری در سگهای نر عقیم نشده بسیار مشاهده میشود زیرا آنها با ادرار در هر گوشه از خانه قلمرو خود را تعیین می کنند و این کار صاحبان آن ها را با لکه های ادرار ، بوی نامطبوع و خرابی وسایل آشنا می کند .
علت این کار این است که به سگهای نر دیگر اخطار دهند که در این محل سگی نر و نیرومند وجود دارد و دیگری این است به سگ های ماده بگویند که در این محوطه یک سگ نر ، قدرتمند و سالم موجود است !
بیشتر سگهای نر تا هنگامی که عقیم نشوند از علامت گذاری دست بر نمی دارند و راه های کمی برای جلوگیری از این عادت ناشایست وجود دارد .


ادامه دارد ...

ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Vet InfoOriginal thread: مزایای عقیم سازی سگها ( ترجمه ), Author: Venom, Site: تالار گفتگوی پرشین پت(مای پت)

مزایای عقیم سازی سگها ( ترجمه ) " بخش آخر "

مزایای عقیم سازی سگها " بخش آخر "

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


سگهای نر عقیم نشده تمایل به فرار دارند

غریزه سگهای نر این است که هنگامی که یک ماده در دوران فحلیت بود با او جفتگیری کنند . هنگامی که یک ماده به دوران فحلیت وارد میشود یک نوع عطر شیمیایی که برای جلب توجه جنس مخالف است از خود بیرون میدهد که این عطر فرومون نام دارد .
یک سگ نر میتواند از فاصله های بسیار دور بوی فرومون را احساس کرده و در اولین فرصتی که به دست آورد به سوی آن رفته و فرار کند . دلیل این کار سگ ساده است :
او توسط تستوسترون تحریک میشود تا با یک ماده جفتگیری کند .
حتی اگر شما سگتان را با قفس و قلاده به بیرون می برید او از هر فرصتی برای فرار استفاده می کند . این امر برای صاحبانی که به جای عقیم سازی کامل سگهایشان را وازکتومی کرده اند نیز وجود دارد . تا وقتی که تستوسترون در جریان خون باشد ، سگ دوست دارد فرار کند .

عقیم سازی به سلامت پت شما کمک می کند

صاحبان پت ها گاهی اوقات همه جوانب مثبت عقیم سازی را در نظر نمی گیرند . سگهای عقیم نشده ممکن است به بسیاری از بیماری ها دچار شوند که این بیماری ها عبارتند از :

Hernia
Perianal Adenocarcinomas( تومور های بدخیم مقعدی )
Perianal Adenomas ( تومور های خوش خیم مقعدی )
مشکلات پروستات
سرطان بیضه

سرطان های مقعدی و بیضه ای فقط در حیواناتی با تستوسترون در جریان خون آنها به وجود می آیند . عقیم سازی حیوان خطر ابتلا به سرطان های مقعدی را کاهش داده و خطر احتمال به سرطان بیضه را رفع میکنند .

عقیم سازی به آموزش سگ توسط مربیان کمک می کند

هنگامی که فکر سگ دیگر درگیر یافتن جفت و رفع نیاز های جنسی نیست او راحت تر آموزش ها را فرا می گیرد . سگهای عمیق شده سریع تر یاد می گیرند ، بهتر گوش میدهند و به تمرین توجه بیشتری دارند .


ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Vet Info
نظرات کاربران
 • 0
  مطالب کاملا منطقی بود ومن هم بسیار استفاده کردم مرسی از شما
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos