پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

خودروهاي هيبريدي در راه ايران

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران 
سرويس: خودرو

مسوولان وزارت صنايع و معادن و معاونت علمي و فن‌آوري رياست جمهوري در حالي قرار است فردا تفاهم‌نامه طرح ملي موتورهاي هيبريدي را امضا كنند كه بسياري از خودروسازان بزرگ جهان چند سالي است كار در عرصه توليد خودروهاي هيبريدي و الكتريكي را آغاز كرده‌اند.به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، هجوم به سمت توليد خودروهاي پاك مانند خودروهاي هيبريدي و الكتريكي بعد از آن آغاز شد كه شركت‌هاي خودروسازي جهان فهميدند دير يا زود به دليل نوسانات قيمت نفت در بازارهاي جهان مشتريان به خريد خودروهاي با سوخت‌هاي جايگزين و در عين حال كم‌مصرف روي خواهند آورد.در ايران نيز مدتي است كه بحث ساخت خودروهاي هيبريدي مطرح و اقداماتي نيز در اين زمينه انجام شده است.بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده قرار است شركت‌هاي ايران خودرو و سايپا به ترتيب 30 هزار دستگاه سمند و 20 هزار دستگاه پرايد را با فن‌آوري ميکروهيبريد توليد كنند كه اين خودروها در گام نخست به عنوان تاكسي وارد سيستم حمل و نقل شهري خواهند شد.خودروهاي هيبريدي يا همان خودروهاي دونيرو در سه سطح ميکروهيبريد، مايدهيبريد و فول هيبريد توليد مي‌شوند که سطح ميکروهيبريد به عنوان پايين‌ترين سطح اتوماسيون هيبريد با تعويض تنها 20 تا 30 قطعه در موتور خودرو قابل دسترسي است.از سوي ديگر خودروهاي ميکروهيبريدي از نظر ظاهري تفاوت چنداني با خودروهاي معمولي ندارند، اما ويژگي اصلي اين نوع خودروها اين است كه در صورت توقف آن‌ها در مدت زمان معين اگر راننده اعمالي مانند گاز دادن، تعويض دنده و چرخاندن فرمان را انجام ندهد، به صورت هوشمند خاموش مي‌شوند و پس از انجام هر يک از اين اعمال مجددا روشن مي‌شوند. اين حالت دقيقا مانند زماني است كه كاربر رايانه مدتي با رايانه كار نكند و در آن حالت رايانه به حالت standby مي‌رود؛ در اين حالت برق كمتري مصرف مي‌شود، اما رايانه خاموش نمي‌شود.در چنين شرايطي مي‌توان انتظار داشت كه مصرف سوخت خودروها بين هفت تا 12 درصد كاهش يابد. استفاده از چنين خودروهايي به ويژه در كلان‌شهرهايي مانند تهران كه ترافيك‌هاي سنگيني دارند، مي‌تواند باعث كاهش قابل ملاحظه مصرف بنزين شود.تاكنون شرکت‌هاي سايپا و ايران خودرو هر يك نمونه‌هايي از اين نوع خودرو را ساخته و مورد آزمايش قرار داده‌اند. ايران خودرو سمند و سايپا پرايد هيبريدي را ساخته‌اند.

طرح ساخت خودروهاي ميكروهيبريدي از اواخر سال 1387 به صورت جدي در وزارت صنايع و معادن دنبال شد و در همين راستا نخستين جلسه براي اجراي اين طرح در ارديبهشت ماه سال جاري تحت عنوان ستاد سياستگذاري خودروهاي هيبريدي در وزارت صنايع و معادن برگزار شد.همچنين طرح اوليه تدوين شده‌اي که به تاييد وزارت صنايع و معادن رسيده بود، اول شهريور سال 1387 از سوي معاونت صنايع و امور اقتصادي اين وزارتخانه به سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران ارسال شد تا اعتبار در نظر گرفته شده براي آن طي زمان‌بندي انجام شده به شرکت‌هاي خودروسازي سايپا و ايران خودرو پرداخت شود.تاكنون شركت ايران خودرو در زمينه اجراي طرح ساخت خودروهاي ميكروهيبريدي از شركت سايپا بهتر عمل كرده و بر اين اساس ايران خودرو طرح اوليه خود را ارايه و تاييديه آن‌را نيز دريافت کرده است و پيش‌بيني مي‌شود كه سمندهاي ميكروهيبريدي اين شركت شش تا هفت ماه پس از دريافت پيش پرداخت روانه بازار شوند.

در مورد قيمت خودروهاي ميكروهيبريدي نيز افشين روغني ـ معاون امور صنايع و اقتصادي وزير صنايع و معادن ـ گفته كه در مجموع براي سطح ميكروهيبريد، پيشنهاد افزايش قيمت 250 تا 400 هزار توماني داده شده است.

در يكي از آخرين اظهارنظرها نيز مجيد هدايت، رييس سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (ايدرو) اوايل شهريور ماه امسال خبر داد كه طي 18 ماه آينده نمونه اوليه خودروهاي هيبريدي در كشور رونمايي خواهد شد.

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos