پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

از اموزش و نگهداری طوطی خاکستریتان لذت ببرید

شما برای اموزش دادن و لذت بردن از طوطی خاکستری خود به اطلاعات زیادی نیاز دارید.

وقتی برای اولین بار اورا به خانه می اورید باید مدت زمانی را برای اشنایی او با خودتان اختصاص دهید. او میتواند فقط با یک فرد خاص از خانواده ارتباط برقرار کند اگر شما نمیخواهد با تمامی افراد خانواده در ارتباط باشد.اگر شما نمیخواهد او از وجود افراد دیگر در خانه مطلع شودبه دلیل اینکه او بسیار قلمرو طلب است و فقط با شما خو گرفته است با دیگران مشکل خواهد داشت و زمانی که به او نزدیک شوند حالت تهاجمی به خود میگیرد بنا بر این سعی کنید از دیگران نیز برای مراقبت از او تمیز کردن قفسش و از همه مهمتر بازی کردن و حرف زدن با طوطی خاکستریتان کمک بگیرید.

اگر شما به طوطی خاکستریان زیاد توجه نکنید و فقط نیاز های او از قبیل غذا و تمیز کردن قفسش را مرتفع سازید او بسیار پر سر و صدا خواهد شد و دلیل این رفتار این است که او سعی میکند جلب توجه کندو زمانی که او تبدیل به یک طوطی عصبی و پر سر و صدا شد شما نمیتوانید در ابتدا وقتی او شروع به این عمل میکند رفتار اورا تغییر دهید ، شما حداقل باید روزی 1 ساعت را با او بگذرانید ،با او بازی کنید و فقط به او توجه داشته باشید. من همیشه زمانی که خانه را ترک میکنم رادیو را اکثر اوقات روی برنامه هایی که در ان با هم صحبت میکنند روشن میکنم تا طوطی خاکستریم صدای انها را بشنود و احساس تنهایی نکند.

شما باید رفتاری مثبت و همیشگی با طوطیتان داشته باشید تا دچار افسردگی نشود. استرس میتواند اورا بیمار کند و همچنین میتواند در بر خورد او با انسانها مشکلاتی به وجود اورد. اما اگر با او رفتار خوب و مثبتی داشته باشد او اصلا دچار استرس نمیشود. من با طوطی خودم صحبت میکنم و به او میگویم که من برای چند ساعتی ازش دور خواهم بود و میزارم اون بفهمه تقریبا من چند مدتی پیشش نخواهم بود و به نظر میرسد که او درک میکند.

نباید تعجب کنید که طوطی خاکستری شما صبح زود و با مشاهده اولین شعاع نور خورشید شروع به اواز خواندن کند و همچنین شبها هنگام غروب خورشید. او حتی ممکن است هنگامی که شما اتاق را هم ترک میکنید بسیار سر و صدا به راه بیندازد.

شما میتوانید به طوطی خاکستریتان نظم و انضباط یاد دهید با صحبت کردن ولی نه با صدای بلند. او درکی از انجام دادن کار اشتباه ندارد. در واقع او بد اخلاق میشود و زمانی که این اتفاق می افتد من فقط اورا به مدت 10 دقیقه ترک میکنم و پس از ان برمیگردم و به ارامی با او صحبت میکنم.

به مرور او یاد میگیرد که وقتی بد اخلاقی میکند شما اورا ترک میکنید این بد اخلاقی ها را کم میکند و متوجه میشود که انجام دادن این کارها خوب نیست. وقتی شما به طرز صحیح از این مدل رفتار استفاده میکنید میتوانید تشخیص دهید هر صدای او به چه علت است وبهتر با او ارتباط برقرار کنید. حتی ممکن است شما زمانی که او کار بدی انجام میدهد قفس اورا با پارچه بپوشانید و طوطی خاکستری شما خواهد اموخت که زمانی که جیغ میزند یا کار بدی انجام میدهد روی قفسش با پارچه پوشیده میشود.طوطی خاکستری افریقایی بهتر از هر نوع طوطی دیگری میتواند صحبت کند و همچنین توانایی تقلید ، اواز خواند و سوت زدن را هم دارد. من به شما پیشنهاد میکنم فقط از یک طوطی خاکستری نگهداری کنید این بهتر است زیرا اوبیشتر مستعد حرف زدن و برقرار کردن ارتبط با شما میکند تا اینکه یک طوطی دیگر در نزدیکی او و یا در اتاقی که قفس او قرار گرفته باشد. بعضی انها حدودا 7 ماهگی توانایی صحبت کردن را پیدا می کنند وبعضی از انها بعد از یک سالگی. بنابر این عصبانی نشوید اگر خاکستریتان به خوبی حرف نمیزند.

من همیشه از اسم خودش شروع میکنم و سرانجام او اسمش را میگوید. هر روز صبح وقتی به سراغش میروم به او میگوییم صبح به خیر و شبها نیز به او شب به خیر میگویم و میشنوم که او نیز بعد از من کلمات مشابهی را به من میگوید. به شدت مواظب صحبت کردنتان در مقابل خاکستری خود باشید زیرا ممکن است کلماتی را یاد بگیرد که شما دوست ندارید و شما هرگز نتوانید این کللمات را از یاد او ببرید.

برای اموزش پرندده من فقط 15 دقیقه با او تمرین میکنم تا خسته نشود. من همیشه مستقیم به او نگاه میکنم به طوری که او کاملا درک میکند انچه را که به او میگویم. بهتر است که محیط را ارام نگه دارید در زمانی که به او اموزش میدهید زیرا به جای اینکه حواس او به حرکتها و صداهای اتاق باشد به شما جمع میشود. بسیار صبور باشید ، این اموزشی نیست که در یک روز انجام شود یا حتی دو روز مدتی طول میکشد اما صبر و شکیبایی شما و زمانی که صرف پرنده تان کردید ثمره اش کلمات و جملاتی میشود که خاکستری شما یاد میگیرد.

بعضی اوقات قبل از اینکه خاکستری شروع به حرف زدن کرده باشد شروع به تقلید صدای تلفن ، صدای چکش یا ماشین ظرفشویی وسوتهای زیبا کرده است. او سعی میکند بیشتر کارهای شما را تقلید کند حتی ممکن است زمانی که شما مشغول به خوردن غذا هستید او هم به خوردن مشغول شود. همش طوطی خاکستری شمارا شگفت زده خواهد کرد.

من همیشه از ضبط صوت استفاده میکنم برای اموزش لغات به طوطی خاکستریم من بارها و بارها این کلمات رو تکرار میکنم و ضبط میکنم ولی نه قدری که باعث شود حوصله طوطیم با شنیدن ان سر برود. اما او ترجیح میدهد خود من با او صحبت کنم زیرا عاشق این است که به او توجه کنم . من یک کتاب دارم که تمامی لغتها و جملهایی که یاد میگیرد را همراه با تاریخ یادگیریش در ان یادداشت میکنم . بعضی اوقات که فرد دیگری از خانواده هم که با او صحبت میکند و سعی میکند که کلمه جدیدی به او یاد بدهد او هم ان واژه را در دفتر یادداشت میکند. این ایده خوبی است برای اینکه بدانید چه کسی چه حرفی را به طوطی خاکستری یاد داده است.

نوارهای زیادی در بازار است که شما میتوانید خریداری کنید و با انها اموزش دهید ولی کار کردن با انها زیاد موفقیت امیز نیست. من ترجیح میدهم بیشتر با صدای خودم با طوطی خاکستریم تمرین کنم.

در طول سالها زمانی که هر طوطی خاکستری افریقایی جدید را پرورش می دادم متوجه شدم که اگر به او عشق بورزم توجه کنم از او مراقبت کنم و او را سلامت نگه دارم در پاسخ عشق و محبت زیادی را دریافت می کنم و از پرنده ام لذت می برم.اغلب دیگران از کلماتی که انها می گویند و کارهایی که انجام می دهند متعجب می شوند اما اینها فقط با عشق و توجه من امکان پذیر است.

مترجم : بهرام
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos