پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • 10 علامت خطرناک در سگ ها ◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
    هنگامی که سگی را به‌عنوان عضوی از خانواده خود می‌پذیرید، باید برای سلامت، آسایش و امنیت او تمام تلاش خود را بکنید. علاوه بر واکسیناسیون و معاینات دوره‌ای موارد دیگری نیز هستند که باید به آنها توجه کنید. پیش ازینکه سگ بسیار بیمار شده و حال وخیمی پیدا کند، باید باتوجه به نشانه‌هایی که از خود بروز می‌دهد متوجه مشکل شده و به دامپزشک مراجعه کنید. به این 10 علامت هشداردهنده توجه کنید و با دیدن آنها با دامپزشک مشورت نمایید:
 • استرس در سگ ها را کمتر کنید ◄ استرس در سگ ها را کمتر کنید
    درست همانطور که انسان ها از استرس رنج می برند، حیوانات خانگی نیز ممکن است با این عارضه دست به گریبان باشند. سیستم عصبی حیوان خانگی شما مستعد تنزل زیست محیطی و ارتباطی است، درست مثل شما. در واقع، وقوع استرس در سگ شایع تر از آن چیزی است که ممکن است تصور کنید. حتی بدتر از آن، استرس می تواند سلامت سگ را به خطر بیاندازد. سگ ها می توانند به دلایلی از جمله موارد زیر احساس استرس داشته باشند:
 • آمبیازیس در سگ ها ◄ آمبیازیس در سگ ها
    آمبیازیس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس عفونت انگلی است که توسط یک ارگانیزم سلولی شناخته شده به نام آمیب ایجاد می شود. این عفونت می تواند بر روی بدن انسان ها، سگ ها و گربه ها تاثیر بگذارد. این بیماری بیشتر در مناطق گرمسیری دیده می شود و در آمریکای شمالی بیشتر شیوع دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت بیشتر در مورد نشانه ها، علل، روش های تشخیص و روش های درمان آمبیازیس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • مقابله و درمان خارش پوست سگ ◄ مقابله و درمان خارش پوست سگ
    اگر سگ تان خارش پوستی دارد، این نشانه خوبی نیست. در واقع، خارش پوست، یکی از دلایلی است که موجب می شود صاحبان حیوانات خانگی آن ها را نزد دامپزشک ببرند. به عقیده عموم مردم، خارش دائمی پوست سگ نشانه از وجود کک در بدن حیوان است. اما علل دیگری برای این خارش وجود دارد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد روش های خانگی برای مقابله و درمان خارش پوست سگ صحبت می کنیم.
 • 10 حسی که سگ ها می فهمند ◄ 10 حسی که سگ ها می فهمند
    احساس سگ ها درباره انسان چیست؟ آنها چه چیزهایی را از رفتار شما احساس می کنند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سگ ها موارد بسیاری، از احوالات شما را حس می کنند. اگر از دوست داران حیوانات خانگی هستید؛ این مطلب جالب پیام سلامت را از دست ندهید.
 • ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها ◄ ده علامت شایع بیمار شدن سگ ها
    بیمار شدن سگ ها، درست مثل انسان ها، بخشی از واقعیت زندگی است. دیدن یک سگ بیمار برای دوستداران حیوانات و صاحب سگ آزاردهنده و دلخراش است. در این مطلب پیام سلامت به بازگویی ده نشانه بیمار شدن سگ ها اشاره می کنیم.
 • خواص سرکه سیب برای سگ ها ◄ خواص سرکه سیب برای سگ ها
    خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان در طول دهه گذشته، محصولی که توانسته است جایگاه ویژه ای بین اقشار مختلف جامعه پیدا کند سرکه سیب است. این نوع سرکه خواص بیشماری برای بدن دارد. البته خواص سرکه سیب فقط مخصوص انسان نیست. حتی سگ ها نیز می توانند از خواص این ماده شگفت انگیز بهره مند شوند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد خواص سرکه سیب برای سگ ها و حل مشکلات مختلف این حیوان صحبت می کنیم.
 • التهاب چشم در سگ ها ◄ التهاب چشم در سگ ها
    ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان وجود التهاب در چشم حیوانات خانگی مانند سگ ها، باعث قرمزی چشم می شود. این التهاب ممکن است به علل مختلفی، از جمله خونریزی بیش از حد در پلک ها یا پارگی عروق خونی در چشم رخ دهد. این اتفاق زمانی می افتد که عروق در واکنش به عوامل خارجی یا داخلی دچار التهاب یا تجمع خون می شوند. در ادامه این مقاله مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد علل، نشانه ها و روش های درمان التهاب چشم در سگ ها صحبت کنیم. شرایطی که در این مقاله پزشکی توصیف می شود، می تواند هم بر روی سگ ها و هم بر روی گربه ها تاثیر بگذارد.
 • پنوموتوراکس در سگ ها ◄ پنوموتوراکس در سگ ها
    پنوموتوراکس در سگ ها ؛ نشانه ها، علل و روش های درمان پنوموتوراکس واژه پزشکی برای توصیف انباشت هوا در فضایی پلور (ناحیه بین دیواره قفسه سینه و ریه) است. این بیماری به ۴ دسته تروماتیک، خود به خودی، بسته و یا باز تقسیم می شود. هم سگ ها و هم گربه ها حساس به پنوموتوراکس هستند. اعتقاد بر این است که سگ های بزرگ و کثیف مانند سگ های هندی، بیشتر به پنوموتوراکس خود به خودی حساس هستند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، علل و روش های درمان پنوموتوراکس در سگ ها صحبت می کنیم.
 • کمپیلوباکتریوز در سگ ها ◄ کمپیلوباکتریوز در سگ ها
    اگر اهل نگهداری از حیوانات خانگی هستید و سگ در خانه نگه می دارید، حتما ادامه این مطلب مجله پیام سلامت را با موضوع معرفی نشانه ها، علل و درمان عفونت باکتریایی کمپیلوباکتریوز در سگ ها بخوانید. کمپیلوباکتریوز عفونت باکتریایی شایع در توله سگ های جوان تر از شش ماه است. باکتری که باعث بیماری می شود حتی در روده (دستگاه گوارش) سگ های سالم و دیگر پستانداران نیز یافت می شود. حدود ۴۹ درصد از سگ ها، کمپیلوباکتریوز را در بدن دارند و حمل می کنند. این حیوانات قادرند که بیماری را از طریق مدفوع خود، در معرض تماس با دیگر حیوانات قرار داده و آن ها را آلوده کنند.
 • imha در سگ ها ◄ imha در سگ ها
    کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها از علائم تا روش های درمان سیستم ایمنی بدن یک سگ، از مجموعه سلول های اختصاصی، پروتئین، بافت ها و اندام ها تشکیل شده که همه آنها یک سیستم دفاعی جامع علیه انواع عفونت ها، از جمله عفونت های باکتریایی، قارچی، انگلی و ویروسی هستند. آنتی بادی ها پروتئین هایی هستند که توسط سلول های خاصی در سیستم ایمنی ترشح می شوند. این مواد به مواد خارجی که به عنوان آنتی ژن شناخته می شوند، متصل شده و آن ها را دفع می کنند. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت می خواهیم در مورد کم خونی مرتبط با سیستم ایمنی بدن در سگ ها صحبت کنیم.
 • مسمومیت در سگ ها ◄ مسمومیت در سگ ها
    مسمومیت با شکلات در سگ ها ؛ علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان سگ ها برای خوردن چیزهایی که برایشان مضر است گاها حریص هستند. این قانون به خصوص در مورد توله سگ ها صادق است. همچنین، سگ ها حس بوی خوبی دارند، و برایشان پیدا کردن چیزهایی که پنهان می کنید مثل شکلات، مانند آب خوردن است. اما شکلات می تواند یک ترکیب خطرناک با قابلیت ایجاد مسمومیت باشد. در ادامه این مطلب مجله پیام سلامت در مورد علائم، روش ها تشخیص و روش های درمان مسمومیت با شکلات در سگ ها صحبت می کنیم.
 • ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ ◄ ماسک هایی برای سگ ها با طرح تک شاخ
   
 • حیوانات ساخته روزنامه ◄ حیوانات ساخته روزنامه
   
 • هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک ◄ هاپو هایی با طرح بسیار بامزه رباتیک
   
 • ماسک های کله گنده با طرح گربه ◄ ماسک های کله گنده با طرح گربه
   
 • باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ ◄ باورتون میشه این ها نان باشه شبیه پاگ
   
 • حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه ◄ حیوانات با طرحی بعد از مهمانی شبانه
    تهوع صبح حیوانات بعد از شب
12345678910بعدیآخرین
(1 - 18) / 29022    |     صفحه 1 از 1613
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,18

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

جبیر در معرض خطر انقراضحکیم مهر - سازمان حفاظت محیط زیست با حمایت سایپا گونه آهوی ایرانی را به مدت 5 سال مورد حمایت ویژه قرار می دهد. طرحی که سازمان محیط زیست آنرا تدوین کرده و به مقامات این گروه خودروسازی تحویل داده و همین روزهاست که مدیرعامل سایپا با امضای آن ، کار را نهایی کند.
طبق آمارهای سازمان محیط زیست هم اکنون 18 هزار رأس آهو در زیستگاههای حفاظت شده و 7 هزار رأس نیز در مناطق آزاد زیست می کنند. 25 هزار رأس آهو در انتظار تصویب نهایی طرح محیط زیست و سایپا هستند تا شرایط زیست بهتری داشته باشند و نسلشان از خطر انقراض خارج شود گرچه کارشناسانی نظیر کامبیز بهرام سلطانی معتقدند که آهو ، گونه در خطر نیست .
درباره این اظهار نظر با دکتر برهان ریاضی به گفت و گو نشستیم.*برخی از کارشناسان اعتقاد دارند که آهو ، گونه در خظر نیست. آیا شما هم چنین اعتقادی دارید؟
ما در ایران دو نوع آهو داریم. یک نوع همان آهوی معمولی است که اسم آهوی گواتردار روی آن گذاشته اند. یک نوع هم که جثه ریزتری دارد ، جبیر است. جبیر در دشت های بیابانی زیست می کند که این دو نوع تفاوت هایی با هم دارند. نوع ماده آهوی گواتردار شاخ ندارد اما نوع ماده جبیر شاخ دارد. به اعتقاد من جبیر یک گونه به شدت در خطر است. متاسفانه شما دیگر نمی توانید گله های جبیر در دشت های ایران پیدا کنید. نهایت 5 رأس جبیر را کنار هم ببینید. اگر ما بخاهیم شرایط یک گونه را بررسی کنیم و بگوییم که آیا این گونه در خطر است یا نه باید به گذشته نگاه کنیم. باید دید شرایط پیشین چه بوده است. ما در گذشته های دور هیچ دشتی نداشتیم که در ان گله های اهو زیست نکنند اما حالا چه ؟
*پس شما جبیر را گونه در معرض خطر انقراض می دانید؟
بله . ضمن اینکه انکارناپذیر است که شمار آهو در ایران به شکل بسیار نگران کننده ای کاهش یافته. در تهران خودمان و در دشت سرخه حصار فقط چند رأس آهو مشاهده می شود. دیگر آهو در این نزدیکی ها نمی بینید تا دشت سهرین زنجان و یا دشت موته. روزگاری در تمام دشتهای ایران گله های آهو داشتیم. امروز فکر کنم فقط در 8 نطقه ما جمعیت آهو می بینیم.
*اخیرا سازمان محیط زیست با همکاری گروه سایپا یک برنامه 5 ساله برای حمایت از گونه آهوی ایرانی تدوین کرده است. به نظر شما مهمترین اقدامی که باید برای حفاظت از این گونه انجام داد ، چیست؟
اول از همه جلوی تخریب زیستگاه ها گرفته شود. سپس شکار بی رویه متوقف شود. به هر حال آهو در دشت زندگی می کند نه در مناطق کوهستانی. همین نوع جبیر ممکن است در تپه هی ماهوری هم زیست کند اما در مناطق کوهستانی نه. جبیر ممکن است بدون آب هم چندی روزی سر کند. پس نقطه شروع احیای زیستگاهها و جلوگیری از تخریب آنهاست.شما ببینید در برخی زیستگاهها جمعیت آهو اضافی است. نباید باعث شد جمعیت آهو مصنوعی افزایش یابد. ما باید تعدد مراکز زیستگاه داشته باشیم. ضمن اینکه آهوی هر منطقه سازگار با منطقه خودش است. نمی توان آهو از جنوب برداشت و به به شرق برد. نکته اینکه به خصوص باید روی زیستگاههای جبیر تأکید کرد و آنها را گسترش داد. از سوی دیگر حتما می دانید که نسل آهو زمانی روز به انقراض نهاد که جیپها و موتورسیکلتها آمدند. زمانی شکار آهو با اسب بود. آهو خسته می شد اما اسب هم خسته می شد اما آیا موتورسیکلت خسته می شود؟ دومین حرکت این است که واقعا جلوی شکار گرفته شود.
*برخی از زیستگاهها نیز در حال تخریب هستند...
بله و باید جلوی آنها را گرفت. تخریب زیستگاه یعنی اینکه آهو ممکن است به کنار جاده بیاید و یا وارد مزرعه شود که مساوی است با تیر خوردن. از سوی دیگر به بهانه پرورش شتر بسیاری از زیستگاههای بیابانی جبیر در حال تخریب است.
*اخیرا سازمان محیط زیست برای احیای گونه آهو در برخی استانها مثل اردبیل که همان دشت مغان باشد یا دشتهای مرکزی اقداماتی انجام داده است. آیا این گونه اقدامات در احیای آهوان این مناطق جواب می دهد؟
اگر از نزدیک ترین زیستگاه آهو را زنده گیری کنند . به این دشتها انتقال دهند می توان گفت که اقدام امیدوارکننده ای است. من مثالی بزنم. چندی پیش اداره محیط زیست یزد برای احیای گور ، به جای اینکه از منطقه بهرام گور در جنوب استان فارس گور را به بیابانهای یزد انتقال دهد ، چندین رأس گور از سمنان گرفت . چون زنده گیری گور از سمنان آسان تر بود. این اقدام قطعا جواب نمی دهد چرا که بدون مطالعات ژنتیکی این کار را کردند. برای احیا آهو در برخی مناطق باید از زیستگاههای اطراف آهو گرفت و رهسازی کرد.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

10 خبر اخر سایت

◄ 10 علامت خطرناک در سگ ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ کم خونی در ماهی ها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ نیوکاسل در پرندگان
◄ علل و درمان کمبود کلسیم در پرندگان
◄ بیماری های چشم در پرندگان خانگی
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ جوش در سگ ها
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در سگ ها
◄ هیپرپلازی و پرولاپس واژن در سگ ها
◄ التهاب لثه در سگ ها
◄ درمان خون در ادرار سگ
◄ هیپرگلیسمی در سگ ها
◄ انفارکتوس میوکارد در سگ ها
◄ کم خونی در سگ ها (متهموگلوبینمی)
◄ درمان آنافیلاکسی در سگ ها
◄ مسمومیت با آرسنیک در سگ ها
◄ پروستات در سگ ها از علائم تا روش های درمان آن
◄ پلی سیتمی ورا
◄ تشخیص و درمان ناشنوایی در سگ ها
◄ از بین بردن کک بدن سگ و گربه به روش های طبیعی و خانگی
◄ بیماری لایم در سگ ها ؛
◄ مسمومیت با ایبوپروفن در گربه ها از علل تا روش های درمان
◄ تشخیص و درمان ناباروری در سگ های ماده
◄ آب مروارید در سگ ها
◄ ناباروری در سگ های نر
◄ سرطان لنفوسیتی مزمن در سگ ها
◄ چند راه طبیعی برای درمان اسهال در سگ ها
بعدی 1 قبلی