پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

واکسیناسیون 16 میلیون قطعه طیورحکیم مهر - مدیر‌کل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال و به منظور پیشگیری از بروز بیماری در واحدهای پرورش طیور گوشتی استان تاکنون 16 میلیون و 143 هزار قطعه طیور علیه بیماری‌های طیور واکسینه شده است.
محمد رضاییاز جوجه‌ریزی بیش از 9 میلیون و 843 هزار قطعه جوجه در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد.
وی ادامه داد: این تعداد جوجه در بیش از 700 واحد پرورش طیور در سطح استان پرورش یافته است.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی به بروز تعداد 14 کانون بیماری طیور در واحدهای پرورش طیور استان اشاره کرد و علت اصلی بروز بیماری در واحدهای پرورش طیور را عدم رعایت فاصله زمانی بین دو دوره پرورش، جوجه‌ریزی بیش از ظرفیت واحد و عدم رعایت نکات قرنطینه‌ای و بهداشتی دانست و از پرورش دهندگان خواست که برای حفظ سرمایه خود و جلوگیری از زیان‌های اقتصادی موارد بهداشتی را جدی بگیرند و با اجرای دقیق برنامه واکسیناسیون طیور از شیوع بیماری‌ها جلوگیری کنند.
رضایی با تشریح وظایف دامپزشکی در نظارت بهداشتی کشتارگاه و بیان نواقص کشتارگاه دام بیرجند، خواستار رفع هر‌چه سریع‌تر نواقص موجود شد.
وی افزود: واگذاری کشتارگاه دام به بخش خصوصی در افزایش ظرفیت کشتار روزانه دام و ارتقای شاخص‌های بهداشتی کشتارگاه دام مؤثر است.
مدیر‌کل دامپزشکی خراسان جنوبی از فعالیت 40 اکیپ ثابت و سیار دامپزشکی برای نظارت بر فرآورده‌های خام دامی در ماه رمضان خبر داد و گفت: برای تأمین امنیت غذایی شهروندان در ماه مبارک رمضان، کارشناسان و بازرسان دامپزشکی در قالب اکیپ‌های ‌ویژه بازرسی‌، نظارت بر مراکز تولید، عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی را بر عهده داشتند.
رضایی تصریح کرد: این طرح در ماه مبارک رمضان با مشارکت 18 اکیپ ثابت و 22 اکیپ سیار متشکل از کارشناسان دامپزشکی در دو نوبت کاری انجام شد.
مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: کمبود نیروی فنی و متخصص در بخش دولتی و خصوصی، تهدیدات بهداشتی از طریق افغانستان و تداوم خشکسالی از عمده‌ترین مشکلات دامپزشکی استان است.
رضایی با بیان اینکه دامپزشکی خراسان جنوبی جزو دستگاه‌های پیشرو در واگذاری وظایف غیر حاکمیتی است، اظهار داشت: در سال جاری و به منظور کاهش تصدی‌ها، واگذاری تعداد سه فعالیت شامل ضد عفونی خودروهای حمل و نقل دام و طیور زنده، واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری‌های غیر استراتژیک و سمپاشی اماکن دامی به بخش خصوصی مستند شده است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos