پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

ویژگی های یک رژیم غذایی کامل برای سگها ( ترجمه )ویژگی های یک رژیم غذایی کامل برای سگها " بخش اول "سگهایی که با رژیم های غذایی کامل و بالانس شده تغذیه میشوند سلامت ترند و کمتر بیمار میشوند . سگها همه چیز خوارند و تنها گوشتخوار نیستند ، بنابراین آنها در رژیم غذایی خود نیاز به میوه و سبزیجات تازه نیز دارند .
غذا های آماده برای سگها اکثرا کامل و بالانس شده هستند ولی در صورتی که به سگتان غذای خامگی میدهید باید نیاز های جسمی یک سگ را بدانید .

پروتئین

یکی از مهم ترین اجزای یک رژیم غذایی کامل یک منبع پروتئینی مرغوب است . این منبع پروتئینی میتواند بوغلمون ، مرغ ، گوشت ، گشوت بره و یا ماهی باشد .
به یاد داشته باشید که بهترین نوع غذایی را که میتوانید برای سگتان تهیه کنید زیرا غذا های ازران و نا مرغوب موجب بروز بیماری های مختلف در سگ شما میشوند .
اگر دارید برای سگتان در خانه آشپزی میکنید همیشه از گوشت های ماهیچه ای استفاده کنید و فقط مقدار کمی گوشت های ارگانی مانند قلب ، کبد و یا کلیه را به غذا اضافه کنید . در طبیعت سگها از این دو نوع گوشت تغذیه میکردند و مواد غذایی لازم برای بدن خود را از آنها به دست می آوردند .

میوه ها و سبزیجات

میوه ها و سبزیجات بخش مهمی از رژیم غذایی یک سگ را تشکیل میدهند زیرا دارای ویتامین ها و مواد معدنی خاصی هستند که گوشت فاقد آنهاست . میوه ها و سبزیجات کالری کمی دارند و در عوض دارای فیبر بسیار زیادی هستند ، بنابراین در صورتی میخواهید که سگتان کاهش وزن پیدا کنید مقدار میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی او افزایش دهید . به یاد داشته باشید که بهتر است سبزیجات را در غذا ساز ها خرد کنید تا امکان دسترسی سگ به ویتامین های موجود در آنها بالا رود .
از سبزیجاتی که برای سگها مفید هستند میتوان به نخود سبز ، کدو ، براکلی و گل کلم اشاره کرد . سبزیجات تازه برای سگ بهترند و اگر نوع کنسروی آنها را میخرید مدلی را انتخاب کنید که فاقد سدیم است و یا سدیم کمتری نسبت به بقیه دارد . از دادن ذرت به سگ خودداری کنید زیرا آنها توانایی هضم آن را ندارند .
در طبیعت کمتر سگهایی میوه میخورند ولی بعضی از آنان به میوه ها علاقه بسیاری دارند . میوه ها ویتامین های بسیاری دارند و به سلامتی سگ شما کمک میکنند . از میوه های مناسب برای سگها میشود میتوان سیب ، موز ، میوه های جنگلی ، زرد آلو ، انجیر و آلو را نام برد .


ادامه دارد ...

ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت
ویژگی های یک رژیم غذایی کامل برای سگها ( ترجمه ) " بخش آخر "
ویژگی های یک رژیم غذایی کامل برای سگها " بخش آخر "غلات

بحث لازم بودن یا نبودن خوردن غلات برای سگها مدت زیادی است که موجب اختلافات بسیاری شده است . بسیاری از متخصصین میگویند که سگها در طبیعت هیچگاه از غلات تغذیه نمیکردند و به همین دلیل صاحبان هیچگاه نباید به سگ خود هیچگونه غله ای را بدهند .
متخصصین دیگر نیز میگویند که غلات مواد معدنی و ویتامین های بسیاری دارند و یک منبع پروتئینی کمکی نیز هستند .
بعضی از سگها به گندم آلرژی دارند و در صورتی که علاقه به مصرف غلات دارند باید به آنها جو داده شود . به یاد داشته باشید که غلاتی که به سگتان میدهید پخته باشد زیرا آنها توانایی هضم غلات خام را ندارند .

مکمل های غذایی

در صورتی که به سگتان غذا های خشک Super-Premium میدهید نیازی به دادن مکمل ها به سگ وجود ندارد زیرا دادن ویتامین بیش از حد لازم کار درستی نیست .
اگر به سگتان غذای خانگی میدهید اضافه کردن کلسیوم به غذای سگ از اهمیت بسیاری برخوردار است . در صورتی که دارای سگهای بزرگ هستید میتوانید استخوان را نیز به رژیم غذاییش اضافخ کنید ولی اگر سگی کوچک و آپارتمانی دارید از دادن استخوان به او خودداری کنید .
انرژی موجود در روغن ها تقریبا دو برابر هر نوع منبع غذایی دیگر است ، بنابراین اضافه کردن یک قاشق غذاخوری روغن سبزیجات یا نارگیل و یا روغن امگا 3 یا ماهی آزاد به رژیم غذایی سگ لازم است .
شما میتوانید به سگ خود ویتامین E و ویتامین B نیز بدهید . این ویتامین ها به حفظ سلامت سگ کمک میکنند .


ترجمه : پندار مهاجری
منبع : سایت Vet Info

 Vet Info
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos