پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

رژیم غذایی در سگهای مسن

رژیم غذایی در سگهای مسن (ترجمه )
 :
با افزایش سن سگ ، رژیم غدایی او نیاز به تغییر دارد.وقتی برای پیدا کردن رژیم خوبی برای سگتان جستجو می کنید به خاطر داشته باشید که رژیمی متناسب است که با توجه به سایز ، سلامتی و نژاد سگتان همخوانی داشته باشد.به طور عمومی راهنمایی ها و نکاتی وجود دارد که صاحبان سگهای مسن می توانند مطمئن شوند سگشان مواد معدنی و تغذیه درستی را دریافت می کنند.
تعریف سگ مسن :
بیشتر دامپزشکان و افراد با تجربه در زمینه سگ ، عبارت مسن را برای سگی که به سن 7 سال رسیده باشد به کار می برند.تعیین دقیق مسن بودن یک سگ به نژاد و سلامتی سگ بستگی دارد.برای مثال سگهای نژاد گریت دین در سن 6 سالگی مسن محسوب می شوند در حالی که شی هوا هوا و سگهای کوچک دیگر، علائم کهولت سن را تا 12 سالگی نشان نمیدهند.
تغذیه سگ مسن :
سگهای مسن نسبت به سگهای جوان بیشتر در معرض بیماری های کلیه و کبد هستند و دامپزشک آزمایش های خون روتینی را برای چک کردن این مشکلات تجویز می کند.اگر سگتان این مشکلات را داراست و یا در معرض این مشکلات قرار دارد دامپزشک رژیم اصلاح شده ای را به شما پیشنهاد می کند.سگهای مسن تر احتیاج به پروتئین کمتر و فیبر بیشتر در رژیم غذایی خود دارند.بنابراین اضافه کردن سبزیجات و میوه ها مانند کدوی کنسروی و مخلوط کردن آن با غذای سگ ایده خوبی است .
غذای سگهای مسن در مقابل غذای سگهای بالغ :
یک قانون کلی این است که اگر سگتان با غذای فعلی مشکل ندارد نیازی نیست که شما فرمول های غذای سگهی مسن را جایگزین کنید.هم غذای آماده ی سگهای بالغ و هم غذای آماده سگهای مسن باید بتواند مواد مغذی لازم در بدن سگتان را فراهم کند.ممکن است شما غذای سگتان را از غذای معمولی به غذای مخصوص سگهای بالغ یا مسن تغییر دهید تا از مشکلات اضافه وزن آنها کم کنید.چون این مشکل در سگهای مسن وجود دارد که به علت کند شدن متابولیسم و میزان فعالیت آنهاست و ممکن است دامپزشک شما مارک خاصی را به عنوان غذای سگتان به شما معرفی کند.
مکمل ها :
امروزه مکمل های زیادی در فروشگاه ها موجود است.این مکمل ها منابع خوبی برای دریافت مواد معدنی و ویتامین هایست که سگتان از رژیم روزانه خود دریافت نمی کند.
ملاحظات :
مثل همیشه قبل از عوض کردن رژیم غذایی سگتان و یا اضافه کردن مکمل ها به آن با دامپزشک مشورت کنید.به یاد داته باشید در مورد سگهای مسن یک نسخه و یک تئوری برای همه سگها جوابگو نیست.بعضی از سگها برای بدست آوردن سلامتیشان نیاز به رژیم خاص و مغذی تری نسبت به سایر سگها دارند و در بعضی از سگها تغییرات در رژیم بسیار کم است.
منبع :
www.ehow.com

مترجم :
پ.ح
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos