پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

وقت همیاری همه دوستدران حیوانات فرا رسیده

وقت همیاری همه دوستدران حیوانات فرا رسیده
دوستان عزیز : همانطور که میدانید دکتر هومن عزیز در برنامه جام حضور یافتند :
دکتر ملوک‎پور در برنامه زنده تلویزیونی : سگ قدیمی‎ترین دوست انسان است / خشایارشاه با نقش گربه مصر را فتح کرد!

و به اظهار نظر درباره نگهداری از حیوانات در منزل پرداختند وی در این برنامه گفت : حیوانات خانگی بسته به هر گونه شرایط نگهداری خاصی دارند و بطور مثال طوطی آرا و مرغ عشق با اینکه هر دو از خانواده طوطی‎سانان هستند اما از جثه و رفتار متفاوتی برخوردارند.
دکتر ملوک‎پور افزود : گاهی پرنده‎ای را برای رنگ، برخی اوقات برای صدا و بعضی مواقع برای رفتارهای جذابش نگهداری می‎کنیم ولی باید بدانیم چه پرنده و چه هر حیوان خانگی دیگر نظیر سگ، گربه و غیره را باید با توجه به هدفمان نگهداری کنیم و قبل از تهیه حیوان منظور خود را از نگهداری مشخص کنیم.وی در ادامه اظهار داشت : بسیاری اوقات فردی حیوان را بدون آگاهی از شرایط نگهداری تهیه کرده و به همین علت هم خود دچار مشکل شده و هم موجب آزردگی حیوان گردیده است.
دکتر ملوک‌پور با اشاره به وفاداری سگ یا نجابت اسب ، غرور شیر و غیره، حیوانات را سمبل رفتارهای انسان دانست و گفت : علت ترس برخی کودکان از حیوانات به دلیل القای بزرگترها است و متأسفانه چون آشنایی و شناخت از حیوانات به نسل بعد منتقل نمی‎شود مشکلاتی در این زمینه بوجود می‌آید.
وی با اشاره به سخن گاندی گفت : یکی از شاخصه‌های سلامت جامعه طرز رفتار انسان‌ها با حیوانات است و اصولاً در کشورهای دیگر آنچنان با حیوانات ولگرد روبرو نیستیم و معمولاً خیریه‎ها مسئولیت نگهداری را بعهده می‌گیرند.
دکتر ملوک‌پور در پاسخ به سؤال مجری برنامه که درباره درستی نگهداری پرندگان در قفس پرسید گفت : برخی از پرندگان چون در قفس به دنیا آمده‎اند همانجا هم باید نگهداری شوند و اصلاً محیطی غیر از قفس نمی‎شناسند.
مجری برنامه در بخش دیگری از سخنانش گفت : شنیده‎ام که در ترکیه شهرداری برای سگ و گربه‎های ولگرد سهمیه غذایی خاصی در نظر می‎گیرد و به آنان رسیدگی می‎کند تا مزاحم رهگذران هم نباشند ولی در کشور ما چنین امری به چشم نمی‎آید و سگ و گربه‎ها یا خانگی هستند و یا ولگرد و بدون رسیدگی!
وی افزود : خوب است که در این برنامه با خصوصیات حیوانات مختلف آشنا شویم. چون خیلی‎ها از سگ یا گربه می‎ترسند و اصلاً به این حیوانات نزدیک نمی‎شوند.
دکتر ملوک‎پور در پاسخ به این اظهارات گفت: مثال خوبی زدید. جالب است بدانید اولین قومی که سگ را اهلی کرد ما آریایی‎‌ها بودیم و بعد از جنگ‎های ایران و روم ، سگ از ایران به اروپا رفت. ضمن آنکه قدیمی‎ترین دوست انسان سگ است و در حدود 17 هزار سال از اهلی شدن آن و زندگی این حیوان با انسان می‎گذرد.
وی افزود : در مورد گربه‎ هم باید بگویم خشایارشاه وقتی می‎خواست به مصر حمله کند آنها گربه را می‎پرستیدند و از این حربه استفاده کرد و روی سپر سربازان نقش گربه حک کرد و بدون خونریزی چون آنها حاضر نبودند روی گربه شمشیر بکشند مصر را فتح نمود!
دکتر ملوک‎پور در بخش دیگری از این برنامه گفت : اینکه می‎گویند هر فردی که در منزل حیوان دارد بیمار می‎شود درست نیست. من از دو سالگی حیوان داشته‎ام و بیمار هم نشده‎ام و دخترم هم الآن با حیوان در منزل زندگی می‎کند.
گفتنی است الهام صفوی‎زاده مجری برنامه در ابتدای این گفتگو از جذب عوامل برنامه در استودیو به طوطی آرا که دکتر ملوک‌پور بهمراه خود آورده بود سخن گفت.
لینک دانلود برنامه
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos