پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آغاز سفر شبیه سازی شده انسان به مریخ/ 6 مرد به سیاره سرخ می‌روند

6 انسان از فردا پنجشنبه 3 ژوئن در یک ماموریت شبیه سازی شده به مدت 520 روز سفر به مریخ را تجربه می کنند که در این ماموریت 520 روزه تمام شرایط یک ماموریت رفت و برگشت به سوی سیاره سرخ بازسازی می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، مارس 500 عنوان ماموریت شبیه سازی سفر به مریخ در شرایط ایزوله است. در این ماموریت که 520 روز به طول می انجامد تمام شرایط یک ماموریت رفت و برگشت به سوی سیاره سرخ بازسازی می شود.
این اتاقک بزرگ ایزوله مجهز به تمام امکانات لازم از قبیل محل زندگی، آشپزخانه و محل نگهداری موادغذایی، درمانگاه، فضاپیمای فرود و هزار و 200 متر مربع از خاک مریخ است.
پزشک تیم کنترل، شرایط فیزیکی یکی از داوطلبان را پیش از ورود به اتاق شبیه ساز بررسی می کند
این سفر شبیه سازی شده به سوی مریخ از پنجشنبه 3 ژوئن آغاز می شود و 6 مرد داوطلب شرکت در این ماموریت 520 روز در مخزن مشابه فضاپیما که در نزدیکی مسکو واقع شده است شرایط سفر به مریخ را تجربه می کنند. این 6 نفر را آژانس فضایی اروپا و آژانس فضایی روسیه انتخاب کرده اند.
ماموریت "مارس 500" طولانی ترین شبیه سازی یک سفر فضایی است که تاکنون انجام شده است. این پروژه حاصل همکاری موسسه مسائل بیوشیمیایی روسیه، آژانس فضایی روسیه و آژانس فضایی اروپا است.
مهمترین هدف این ماموریت، بررسی واکنشهای فیزیکی و ذهنی در شرایط انزوا در طولانی مدت است. در حقیقت این 6 داوطلب به مدت 18 ماه در یک فضای بسیار متراکم و بدون تماس با دنیای خارج زندگی می کنند.
ساختمان محل اجرای ماموریت مارس 500
فاز پایلوت ماموریت مارس 500 که به مدت 105 روز به طول انجامید در سال 2009 با موفقیت به پایان رسید. اکنون در فاز جدید این ماموریت 250 روز برای رسیدن به سیاره سرخ، 30 روز برای کاوش در سطح سیاره و 240 روز برای بازگشت به خانه شبیه سازی می شود.
در دوره برنامه شبیه سازی، این 6 مرد باید بدون دیدن و تماس با هیچ فردی زندگی کنند. ارتباط با مرکز کنترل که در همان ساختمان قرار دارد تنها از طریق پیامهای متنی امکانپذیر است. این پیامها همراه با شبیه سازی دور شدن فضاپیما از زمین با تاخیر ارسال و دریافت می شوند. در زمان حداکثر فاصله شبیه سازی شده از زمین، پیامها با 20 دقیقه تاخیر به زمین می رسند.
فضانورد داخل اتاق فضاپیما
اتاق بزرگ ایزوله از چهار اتاقک به اضافه یک شبیه ساز سطح مریخ تشکیل شده است. زندگی روزانه در اتاقک نشیمن می گذرد. این اتاقک، یک فضای متراکم به مساحت 6/3 در 20 متر است که در آن اتاقهای خواب (دارای تخت و یک میز تحریر)، آشپزخانه، هال، مرکز کنترل و یک سرویس بهداشتی واقع شده اند.
اتاقک دوم یک درمانگاه است که در آن فضانوردان کنترلهای پزشکی روزانه خود را انجام می دهند و بیماریهای شبیه سازی شده را درمان می کنند.
اتاقک سوم، یک انبار است که در آن ذخیره غذایی نگهداری می شود. همچنین در این انبار یک سالن ورزشی کوچک، یک سونا و یک میکرو گلخانه آزمایشی وجود دارد.
نمایی از اتاقک خواب
اتاقک فرود بر خاک مریخ به مساحت 6 در 6 متر است که سه فضانورد را به خاک سیاره سرخ می رساند. در این ماموریت، علاوه بر بررسی ارتباط میان داوطلبان با یکدیگر، آزمایشاتی از جنبه های فیزیولوژیکی و روانشناسی نیز انجام می شود.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی