پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اختلالات سیستم اسکلتی و عضلانی در سگهااختلالات سیستم اسکلتی و عضلانی در سگها

سیستم اسکلتی مجموعه ای از استخوان ها می باشد که بوسیله عضلات حرکت می کنند. استخوان ها بوسیله مفاصل بهم متصل می شوند. اگر چه شکل بدن نژادهای مختلف متفاوت است اما ماهیچه ها تفاوت چندانی ندارند. بیکاری های ماهیچه، استخوان یا مفاصل در سگها نسبتا متداول بوده و اغلب در اثر افتادن از بلندی، دعوا یا تصادف ایجاد می شود. جراحات مختصر مانند رگ به رگ شدگی ( کشیدگی تاندون ها ) ممکن است در خانه مداوا شوند اما در صورتی که حیوان دچار درد شدید باشد با دامپزشک تماس بگیرید.

علائم شامل:
لنگش _ درد و تورم در ناحیه مبتلا می باشد.


اختلالات عضلانی
این اختلالات شامل درگیر های عضلانی (myopathy ) و التهاب عضلات ( myositis) می باشد. عوامل مختلفی مانند عفونت های باکتریایی موجب درگیری های عضلانی می شوند. برخی از این اختلالات ارثی و برخی وابسته به نژاد می باشند که درمانی برای آنها متصور نیست. سایر بیماری ها نیاز به درمان های خاص دارند لذا هر چه سریعتر با دامپزشک تماس بگیرید.
اگر شما متوجه شدید که سگتان دچار آسیب جزئی عضلانی است به حیوان استراحت بدهید. اگر این کار باعث تخفیف درد حیوان شد، دورۀ استراحت را طولانی تر کنید در غیر اینصورت با دامپزشک تماس بگیرید.

میوزیت ائوزینوفیلی
عامل این بیماری ناشناخته است. این بیماری عضلات سر را متاثر کرده و موجب درد و در نهایت تحلیل عضلات می گردد.

علائم شامل:
ضعف _ سختی عضلات _ درد و چرخش حلقه ای سر به اطراف می باشد.

میوزیت ائوزینوفیلی نیاز به مراقبت دامپزشکی دارد. دامپزشک می تواند داروهای ضد التهاب و ضد درد تجویز نماید.

اختلالات مفاصل
ارتریت یا اختلالات مفاصل اغلب در سگها متداول است. دلایل اصلی، نقص های آناتومیکی می باشند که به دلایل ارثی و یا تغذیه ای ایجاد می شوند یا اینکه در اثر عفونت های باکتریایی یا ویروسی رخ می دهند.

پیچ خوردگی و استئوآرتریت
پیچ خوردگی در اثر پارگی یا کشیدگی بیش از حد لیگامان ها و تاندون ها ایجاد می شود. اگر این عارضه شدید باشد یا در مان نشود موجب استئوآرتریت می گردد که در آن استخوان و مفاصل نیز دچار التهاب می گردد. به محض بروز استئوآرتریت، ضایعه معمولا دائمی می شود. در موارد شدید پیچ خوردگی باید حدود 6 هفته به حیوان استراحت داده شود، بهد از این مدت باید کم کم فعالیت بدنی حیوان شروع شود. ممکن است استفاده از بانداژ مفید بنظر برسد. استئوآرتریت درمان خاصی ندارد تمام تلاش ها باید در جهت تخفیف آن صورت گیرد.بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید استراحت دادن به حیوان و استفاده از داروهای ضد التهابی است که دامپزشک تجویز می نماید.
اخطار: مصرف بی رویه داروهای ضد درد ممکن است موجب شود تا حیوان از مفصل معیوب خود استفاده نماید لذا موجب ضایعات دائمی می گردد. ضمنا استفاده از استروئیدها نیز فرآیند ترمیم را به تاخیر می اندازند لذا مصرف داروها باید زیر نظر دامپزشک صورت گیرد.

بیماری های استخوان
برخی از بیماری های سگ، مادرزادی هستند اما برخی بدلیل اختلال در تامین اکسیژن و ترکیبات غذایی می با
شند. یکی از متداولترین بیماری ها، استئوکندروزیت می باشد که بیشتر در نژادهای بزرگ جثه دیده می شود. بدلیل تغذیه ناکافی، قسمتی از غضروف از انتهای مفصل جدا شده و داخل مفصل می افتد، گاهی مواقع رشد مجدد تکه جدا شده موجب اصطحکاک روی مفصل و ایجاد آرتریت می گردد. استخوان های آرنج، زانو و مفصل خرگوشی نیز ممکن است درگیر شوند.

علائم آن شامل:
درد _ لنگش _ تورم و گرمای موضعی می باشد. خوشبختانه جراحی و خارج کردن بخش مربوطه موجب بهبود کامل در حیوان می گردد.

شکستگی
شکستگی در هر یک از استخوان های بدن سگ ممکن است اتفاق بیفتد. گاهی مواقع ممکن است شکستگی ها در اثر عواملی مانند استئوپروز که موجب ضعیفی استخوان می گردد اتفاق بیفتد.

علائم آن شامل:
لنگش حاد _ تورم _ درد _ گرمای موضعی.
در این موارد وقت را تلف نکنید و سریعا حیوان را جهت مداوا نزد دامپزشک ببرید.

لنگش
مهمترین علامت مشکلات اندامی حرکتی لنگش می باشد. سعی کنید ضایعه را تشخیص دهید.
موارد زیر را مورد برسی قرار دهید:
_ آیا سگ با عضو مبتلا وزن گیری نمی کند؟ و یا فقط بصورت جزئی آن را با زمین تماس می دهد؟
_ آیا عضو متورم و دردناک است؟ هر دوی این علائم نشاندهندۀ ضایعه نسبتا جدی می باشد.

دلایل احتمالی
کشیدگی و دررفتگی تاندونها _ شکستگی _ زخم یا سایر جراحات.

درمان
در موارد خفیف، تا بهبود شرایط به حیوان استراحت بدهید. اگر پس از چند روز استراحت وضع حیوان بهتر نشد، حیوان را به دامپزشک منتقل نمایید.

موارد اورژانسی
اگر درد شدید، تورم و کبودی یا لنگش مداوم وجود دارد، هر چه سریعتر با دامپزشک تماس بگیرید.

دیسپلازی مفصل ران
این بیماری در نژادهای بزرگ مثل ژرمن شپهرد خیلی متداول است. در این بیماری ها سر استخوان ران در فضای مفصلی بطور مناسب جفت نمی شود. این بیماری عمدتا ارثی می باشد و می توان با گرفتن عکس رادیولوژی پس از سن 6 ماهگی و تکرار سالیانه در نژادهای مستعد هر چه سریعتر بدان پی برد. داروهای ضد درد ممکن است موجب
تخفیف بیماری در سگهای جوان و در حال رشد شوند. در موارد بسیار شدید، این بیماری نیاز به جراحی دارد.

اختلالات وابسته به نژاد
ژرمن شپهرد: مستعد میوریت ائوزینوفیلی و استئوکندروزیت دسی کن در مفصل آرنج و دیس پلازی مفصل لگن می باشد.
روتوایلر و سن برنارد: مستعد استئوکندروزیت دسی کن می باشد.
لابرادو: مستعد استئوکندروزیت دسی کن در مفصل آرنج و دیس پلازی مفصل لگن می باشد.
__________________
 
فیبروزیت ( Fibrositis )
این عارضه متداولترین مشکل عضلانی است که ناچار به رویارویی با آن هستیم. واژۀ فیبروزیت به طور ساده به معنای آماس تارهای عضلانی است.
علل این بیماری قرار گرفتن سگ در معرض کوران هوا، سرما یا رطوبت، بویژه پس از آنکه حیوان در اتاق بسیار گرمی نگاه داشته شده باشد.
تجربه نشان داده است، عمل نابخردانۀ کوتاه کردن موی سگها مخصوصا سگهای نژاد پودل در نیمۀ فصل زمستان فراوانترین عامل زمینه ساز این بیماری است.
در زمان پدید آمدن بیماری فیبروزیت، عضلات حیوان بشدت درد می کنند؛ هر بار که به سگ دست بزنید یا آن را بلند کنید، فریاد می کشد. به نظر می رسد که درد از یک ناحیه به ناحیۀ دیگری حرکت می کند.
معاینۀ حیوان نشان می دهد که گروهی از عضلات کشیده، سفت و دردناک هستند.
این عارضه می تواند سگ را در هر سنی مبتلا سازد. حتی توله های شش هفته را. برای درمان این عارضه دکتر دامپزشک یک کورتیزون طولانی اثر را تزریق خواهد کرد که موجب تسکین سریع حیوان خواهد شد. دامپزشک سپس درمان را با یک دورۀ هفت تا ده روزۀ دارویی به نام بوتازولیدون پی می گیرد که کلیۀ درد های عضلانی و مفصلی را به نحو مؤثری تسکین می دهد. روش قدیمی استفاده از آسپیرین نیز یک درمان اولیۀ مناسب است. مقدار آن بسته به جثۀ حیوان یک تا چهار قرص می باشد.
باید سگ را توسط یک پوشش پشمی یا از جنس خز که ناحیۀ کمر حیوان را می پوشاند، مخصوصا در سگ پودلی که موهای بدنش اصلاح شده است تا بدن حیوان گرم نگاه داشته شود. در فصل سرد نباید مو های سگها کوتاه شود و نباید حیوان را زیاد شستشو داد. و به سگهای بزرگ جثه مبتلا نباید اجازۀ ورود به آب را داد.

روماتیسم عضلانی
این بیماری بیشتر در سگهای پیر دیده می شود.
علل زمینه ساز این بیماری با مواردی که در مورد فیبروزیت بیان شد مشابهت دارد اما اغلب، همانند انسانهای مسن، عدم فعالیت جسمانی بعلاوۀ ضعف پیری عوامل اصلی به نظر می رسند.
نخستین علامت در روماتیسم عضلانی، بویژه در بامداد، دشواری در بلند شدن و خستگی بدن است. با گذشت روز نشانه ها بهبود می یابند و یا ازبین می روند.
اگرچه عضلات به طور غیر عادی کشیده لمس می شوند، ممکن است درد در خلال معاینه بروز نکند.
اگرچه ممکن است کورتیزون در صورت نارسایی قلبی منع مصرف داشته باشد، درمان همانند فیبروزیت است. روشن است که باید درمان زیر نظر دکتر دامپزشک انجام شود. آسپیرین درمان ابتدایی و بی خطری است.
_

دیستروفی عضلانی
در این عارضه عضلات تحلیل می روند و کارآیی مناسبی ندارند. این بیماری در سگها متداول نیست ولی آن را در سگهای نژاد تازی (گریهوند) می شود دید.
علت این بیماری کاملا روشن نیست اما با کمبود ویتامین E ارتباط دارد. در تحقیقات ثابت شده محدود کردن سگهای تازی به غذا هایی که زیاد پخته شده است موجب همه گیری بیماری می شود.
در زمان بوجود آمدن بیماری عضلات حیوان تحلیل می رود و مرگ ناشی از نارسایی قلبی دیده می شود. سگهای تازی مبتلا در حین دویدن به زمین می افتادند و می مردند.
برای در مان بیماری دیستروفی عضلانی، ویتامین به صورت تزریقی و خوراکی اثر بخش است.
برای پیشگیری از این بیماری همواره باید درصدی از غذای سگ زیاد پخته نشود، بویژه سبزیجات بهتر است بصورت خام و تازه در جیرۀ غذایی حیوان قرار گیرد.

گرفتگی عضلانی
این عارضه عمدتا در سگهای نژاد تریر اسکاتلندی دیده می شود. و گاهن دیده شده است سگهایی از نژاد های دیگر که در شهر ها زندگی می کرده اند زمانی که به یکباره وارد فضاهای باز و وسیع حومۀ شهر می شوند نیز به این عارضه دچار شده اند.
علت بوجود آمدن این بیماری، کار یا فعالیت جسمانی شدید در هنگامی که عضلات در شرایط مناسب قرار ندارند می باشد.
علائم مشخصۀ گرفتگی عضلانی در سگهای نژاد تریر اسکاتلندی، معمولا در سگهای جوانتر تا سن دو سالگی، بدین قرار است: آنها به چالاکی می دوند، آنگاه پس از حدود 270_180 متر یا حتی کمتر از حرکت باز می ایستند و از پا می افتند، یا از درد زوزه می کشند. همانند فیبروزیت، عضلات کشیده و سخت می شوند ولی این عارضه عمومی تر است و گرفتگی پس از چند دقیقه از بین می رود.
__________________

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos