پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دختر دنبال نجات جان لاک‌پشت‌های دریایی
حکیم مهر - سه دختر جوان با سه نژاد مختلف کوله‌پشتی‌های خود را بستند، سوار بر خودرویی شدند که به طرز عجیبی رنگ‌آمیزی شده بود و راه افتادند تا به مردم مالزی بگویند: تخم‌‌لاک‌پشت مساوی است با ادامه زندگی. این سه تن دنبال جمع‌کردن یک صد هزار امضا بودند، امضاهایی که بالای آن افراد تعهد اخلاقی می‌دادند تخم‌لاک‌پشت را نیمرو نکنند.

گریس دورایسینگام (Grace Duraisingham) هندی، نلیسا عمر (Nelleisa Omar) مالایی و چونگ ‌هوی می (Chong Huey Meim) چینی با هدف و آرمانی مشترک گروهی به اسم رنجرها (Telur Rangers) را تشکیل دادند؛ اولی شاغل در سازمانی مشهور به صندوق جهانی طبیعت (WWF) است و دو نفر دیگر کارمند شرکتی تبلیغاتی، ماجراجو و علاقمند به محیط‌زیست هستند.
درباره پیشنه طرح نجات تخم لاک‌پشت‌ها، شیوه کار، انواع لاک‌پشت های دریایی شناخته شده دریایی و حامیان مالی و معنوی با نلیسا عمر، عضو مالایی این گروه سه نفره گفت‌وگویی کرده‌‌ایم که می‌خوانید:
- چه شد که به لاک‌پشت‌های دریایی علاقمند شدید؟
وقتی من و هوی متوجه شدیم که این لاک‌پشت‌ها شرایط نامطلوبی دارند و در حال انقراض هستند تصمیم گرفتیم برای آنها کاری بکنیم. در واقع جمعیت آنها مرتب در حال کاهش است پس باید اقدامی می‌کردیم برای آن که فروش آنها و مصرف تخم‌شان تا حد ممکن کم یا متوقف شود.
- یعنی دو نفری شروع کردید؟
برنامه‌ریزی برای فعالیت‌ها، مسیرها، مقصدها، محل‌های اقامت یک ماه طول کشید. بعد با صندوق جهانی طبیعت تماس گرفتیم و با کارشناسان آن جزییات را در میان گذاشتیم. در این مدت گریس هم به ما ملحق شد. آن سازمان خیلی کمک کرد و همواره بابت این کمک‌ها سپاسگزارش خواهیم بود.
- مهمترین خطری که لاک‌پشت‌های را در مالزی تهدید می‌کند چیست؟
مردم برخی مناطق تخم لاک‌پشت‌ها را از لذیذترین غذاها می‌دانند. در واقع مصرف و خوردن تخم‌ها یکی از مهمترین تهدیدهاست که هیچ کنترلی هم روی آن نیست. توسعه نوار ساحلی به منظور مصارف توریستی مشکل دیگری است که بقای لاک‌پشت‌ها را به خطر می‌‌اندازد. لاک‌پشت‌ها جایی تخم می‌گذارند که به دنیا آمده‌اند اما در ساحلی که تغییر شکل داده یا امنیت و آرامش آن را انسان به هم زده باشد عملن تخمگذاری با مشکل مواجه می‌شود. اسیر شدن در تورهای ماهیگیری و شکار مستقیم آنها برای استفاده از لاک‌شان در وسایل تزئینی از دیگر مخاطراتی است که این جانوران دریایی با آن روبه‌رو هستند.
این موضوع وقتی غم‌انگیزتر می‌شود که بدانیم از هر یک هزار تخم لاک‌پشت فقط یکی به دوران بلوغ و باروری می‌رسد.
- ...و برنامه شما برای کاهش این خطرات چه بود؟
تصمیم گرفتیم در شبه جزیره مالزی سفر کنیم و در بیش از 20 شهر توقف داشته باشیم برای جمع‌آوری 100 هزار امضا و افزایش آگاهی مردم. با این شعار که تخم لاک‌پشت مساوی است با ادامه زندگی. این امضاها را سازمان صندوق جهانی طبیعت به عنوان ابزاری حقوقی به مقامات مسول مرتبط نشان خواهد داد با تاکید بر این موضوع که مردم از حفاظت قانونی لاک‌پشت‌ها و تخم‌ آنها حمایت و پشتیبانی می‌کنند.
- یعنی هدف شما تصویب قانونی برای حفظ لاک‌پشت‌هاست؟
هدف ما افزایش آگاهی عمومی است و هشدار دادن که این جانوران چه وضعیت نگران کننده‌ای دارند. در نهایت رسیدن به نقطه‌ای که مردم آگاهانه از مصرف و تجارت تخم لاک‌پشت‌ها در مالزی خودداری کنند.
- در این صورت از تلاش‌تان احساس رضایت خواهید کرد؟
گرچه ایده‌ها در این ارتباط متفاوت است اما پشت این سفرها و این برنامه، دنبال چیز خاصی نیستیم. همین که مردم تشویق بشوند سمت تخم لاک‌پشت ها نروند می‌تواند برای ما راضی‌کننده باشد.
- پس برای همان افزایش آگاهی عمومی که اشاره کردید فیس‌بوک و وبلاگ راه اندازی کردید؟
دقیقن. می‌خواستیم مردم بدانند ما کجا رفتیم و چه می‌کنیم. داستان ما را دنبال کنند، در نقاطی که توقف داشتیم به دیدن‌مان بیایند و امضا بدهند. به هر حال استقبال از صفحه علاقمندان به لاک‌پشت‌ها در فیس‌بوک و بازدید‌ها و نظرات وبلاگ بسیار امیدوارکننده بود.
- غیر از صندوق جهانی طبیعت، چه کسان دیگری شما را حمایت کردند؟
فامیل و دوستان‌مان، همکاران‌مان در محل کار که در بلاگ کامنت گذاشتند همه حامیان ما بودند.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28900    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos