پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دیسک گردن در سگها
بیماری دیسک گردن از فشار شدید و مزمن از ناحیه دیسک میان مهره ها که بر نخاع ناحیه گردن و اطراف آن فشار وارد میکند، ناشی می شود. این شرایط بیماری دیسک بین مهره ای یا اصطلاحاً IVDD نامیده می شود که در ناحیه گردنی بروز می کند.

ديسك گردن يك غضروف بين معضلي دو مهره مجاور گردن را شامل مي‌شو علت اصلی دیسک ناشناخته است اما در اثر فشارهاي مكانيكي و حركات ايجاد شده،‌ به تدريج ديسك‌هاي گردن دچار تغييراتي شده كه از حالت نرمال خود خارج و در نهايت سبب بيرون زدگي ديسك مي‌شود. يك دسته از علائم شامل علائم ناشي از فشار بر روي ريشه‌هاي عصبي و دوم فشار بر روي نخاع مي‌باشد. علائم فشار بر روي ريشه‌هاي عصبي گردن انتشار يابنده بوده و از گردن و شانه به سمت اندامهاي فوقاني منتشر مي‌شود.

دیسک ناحیه گردنی نخاع ممکن است بر روی پاهای جلویی و پشتی حیوان با درجات مختلفی بروز کند. بیماری دیسک می تواند یک سمت بدن یا هر دو سمت بدن را در برگیرد.

سگها ممکن است تنها با نشانه هایی از درد ملایم در ناحیه گردن تا از کار افتادگی کامل چهار پای خود بدون توانایی درک هیچگونه حسی پیش روند. شیوع درد ناگهانی در ناحیه گردنی حیوان از رایجترین علائم بالینی بیماری است.

از نژادهایی که غضروفهای آنها رشد و شکلی غیر طبیعی دارد می توان نژاد داشهوند و پکنیز را نام برد که جزء مستعدترین نژادها به بیماری دیسک بین مهره ای می باشند. شیوع این بیماری در نژاد بیگل نیز شایع است. اکثر سگهای مبتلا به دیسک میانسال بوده و جنسیت حیوان هیچ تفاوتی بر ابتلای بیماری ندارد.تصویر فوق مربوط به یک داشهوند مبتلا به دیسک می باشد.

آنچه باید در نظر داشت:

•بروز ناگهانی درد گردن
•تلو تلو خوردن و ناشیانه راه رفتن
•عدم توانایی راه رفتن

تشخیص

دامپزشک ابتدا با انجام معاینه فیزیکی حیوان و سپس با تمرکز بر ارزیابی اعصاب حیوان به تشخیص بیماری می پردازد. میزان فشار مواد دیسک که نخاع را تحت فشار قرار میدهد ممکن است کم یا گسترده باشد و در نتیجه نشانه های ظاهر شده بر سگ بسیار متفاوت است.

در صورتیکه سگ بتواند بطور طبیعی راه برود اما در ناحیه پشتی خود درد داشته باشد، دامپزشک با وارد ساختن فشار ملایم بر ستون فقرات پشتی حیوان، موضع درد را می یابد.

در صورتیکه سگ قادر باشد به دشواری و ناهمگون راه برود، دامپزشک بایستی بررسی کند که آیا پاهای پشتی حیوان تحت تاثیر بیماری واقع شده است و پاهای جلویی و سر حیوان طبیعی است یا خیر.

در صورتیکه سگ قادر به راه رفتن نمی باشد، دامپزشک با نیشگون گرفتن پنجه پاهای پشت حیوان، میزان حس درد در سگ را ارزیابی می کند. سگ بعنوان پاسخ به این رفتار، پاهای پشتی خود را می کشد، بهر حال، منظور دامپزشک از نیشگون گرفتن، مشاهده ناله سگ یا گاز گرفتن او بدلیل احساس درد در عضو بدن خود می باشد. کشیدن پای پشتی سگ به تنهایی نشانگر اینکه سگ می تواند پای خود را حس کند، نمی باشد.

رادیولوژی از ستون فقرات پشتی حیوان به منظور تشخیص فضای آسیب دیده دیسک مهم بوده اما پرتونگاری از نخاع که منجر به تشخیص قطعی بیماری است روش مناسبتری و جامع تری است. در صورت امکان، سی تی اسکن نیز جایگزین مناسبی بجای پرتونگاری از نخاع است.

درمان

درمان مناسب بستگی به شدت و میزان نشانه های بالینی دارد. سگهای مبتلا به نوع خفیف تر بیماری از طریق دارو درمان می شوند، حال آنکه در موارد حاد و وخیم نیاز به جراحی ضروری است.

درمان ممکن است به یک یا چند روش ذیل صورت گیرد:

مضافاً بر استراحت حیوان، درمان با داروهای آرام کننده و داروهای ضد التهاب چون استروئیدها پیشنهاد می شود. داروهای شل کننده ماهیچه ها جهت تسکین اسپاسم ماهیچه ای نیز گزینه مناسبی است.

در صورتیکه نشانه های بیماری بسیار شدید بوده و داروهایی مربوطه نیز بر درمان بیماری تاثیر گذار نیست، جراحی پیشنهاد می شود.

مراقبت هایی جانبی در منزل

استراحت حیوان، ممانعت از بازی، پرش و بالا و پائین رفتن از پله ها در درمان بیماری موثر است. کوتاه کردن ناخن های حیوان و محدود کردن حیوان درمحل مفروش و گرم پیشنهاد می شود. به منظور جلوگیری از یبوست ناشی از عدم تحرک کافی در حیوان در طول دوران درمان، استفاده از سبزیجات، شیر و روغن زیتون ضروری است.

در موارد جراحی،استفاده از قفس به منظور استراحت مطلق حیوان به مدت حداقل چهار هفته به همراه مصرف دارو ضروری است. عدم محدود کردن حیوان دلیل اصلی برای بازگشت و عود مجدد بیماری است.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos