پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

*وقتی پت شما میمیرد ( کودکان و نوجوانان

 )***
By ImageHousing.com

[B]هر روز وقتی النا از مدرسه به خونه میومد گربه اش توماسو می دوید تا ازش استقبال کنه. النا اونو بلند میکرد و در آغوش میگرفتش . یک روز النا اومد خونه و گربه اش اونجا نبود.مادرش بهش گفت توماسو مرده .....


By ImageHousing.com

چه کسی حیوون خونگی داره ؟
[/B]

میلیون ها نفر در سراسر جهان از حیوون خونگی نگهداری میکنن. شاید تو یا بعضی از دوستانت هم این کار رو انجام بدین. یه حیوون میتونه دوست ویژه ای باشه و شاید حتی فکر کنین که اون یکی از اعضای خانواده اس . یه پت میتونه با شما بازی کنه یا فقط در کنارتون بمونه وقتی شما حال و حوصله صحبت کردن ندارین.

By ImageHousing.com

چه اتفاقی می افته وقتی یه پت میمیره ؟


متاسفانه حیوونای خونگی نمیتونن برای همیشه پیش ما بمونن. مثل همه ی چیزهای دیگه ای که ما رو ترک میکنن اونا هم یه روزی از این دنیا میرن. گاهی اوقات اونا بر اثر کهولت میمیرن ، بعضی وقتا بر اثر یک تصادف ، گاهی مریض میشن و علی رقم تمام مراقبت های پزشکی و توجه ما اونا مشکلاتی پیدا میکنن که رفع نشدنی هستن.
اگه حیوون شما درد زیادی رو تحمل کنه و امیدی به بهبودیش نباشه شاید دامپزشک و والدین شما تصمیم بگیرن که به اون اجازه بدن که بمیره. برای اینکار دامپزشکا میتونن به حیوونتون دارویی رو بدن که بهش کمک میکنه که خیلی سریع و بدون درد بمیره . داروی مخصوصی برای حیوونا وجود داره که به اونا تزریق میکنن و اونا در خواب آروم ابدی فرو میرن. تصمیم گیری برای خواباندن حیوون خونگیمون یکی از سخت ترین کارهای ممکنه.

By ImageHousing.com

چرا من همچین احساسی دارم ؟


این خیلی ناراحت کننده اس که یه حیوون بمیره. برای مدتی شاید هیچ احساسی نداشته باشی این طبیعی محسوب میشه . یا شاید دوست داشته باشی گربه کنی که اینم طبیعی هستش . تو احساس تنهایی میکنی چون حیوون خونگیت دوستت بوده .شاید حتی از دست دامپزشک عصبانی باشی که نتونسته حیوونتو خوب کنه یا شاید احساس گناه کنی وقتی زمانی رو به خاطر میاری که حیووونتو دعوا کردی.

برای بعضی از بچه ها اینجوری میشه که انگار هیچکی اونارو درک نمیکنه. بعضیا به النا میگفتن : تو میتونی یه گربه ی دیگه بیاری . اما النا میدونست که هیچ گربه ای نمیتونه جای توماسو رو بگیره. شاید النا تعجب کنه اگه بدونه این طبیعیه که واسه یه گربه گربه کنه.
خودتو خالی کن


النا تصمیم گرفت که راجع به احساسش با خانواده اش صحبت کنه. اون میخواست که راجع به چیزایی که نمیدونه سوال کنه ، مثلا اینکه توماسو بعد از مردن کجا رفته . پدر و مادر النا بهترین جوابایی رو که میتونستن به النا دادن . مرگ یک مسئله ی اسرار آمیزه و آدما نظرات مختلفی دارن راجع به اینکه وقتی کسی یا حیوونی میمیره چه اتفاقی براش می افته ؟
پدر و مادر النا براش از وقتی گفتن که خودشون بچه بودن و حیووناشون میمردن و اینکه چقدر براشون مشکل بوده که ازونا خداحافظی کنن. اونا به النا گفتن که این طبیعیه که از مرگ حیوونش ناراحته و این اصلا خنده دار نیست.
اول شاید برات مشکل باشه راجع به حیوونی که از دست دادی صحبت کنی اما صحبت کردن با کسی که دوستش داری بهترین روشه تا احساس بهتری پیدا کنی.


By ImageHousing.com

بعد چی میشه ؟


وقتی حیوونی میمیره ، تو و خانواده ات شاید سعی کنین راههایی پیدا کنین تا حیوونتون رو همیشه به خاطر داشته باشین. این کمک بزرگیه که بتونین ناراحتیتو با کسایی که دوسشون داری قسمت کنی. شما میتونین مراسمی برای خاکسپاری حیوونتون برگذار کنین یا فقط خاطرات لحظه های شادی که باهاش داشتین رو مرور کنین. شاید دوست داشته باشی که داستانی راجع بهش بنویسی یا یه شعر بگی. تو میتونی یه کار دیگه ام انجام بدی .میتونی یه دفتر درست کنی از تمام چیزایی که ازش داری (عکسها و نوشته هات ) اینا کارایی بودن که النا کرد.

راههای زیادی هست که میتونی خاطره های خوبتو حفظ کنی و همیشه به حیوونت عشق بورزی. یه حیوون جدید شاید نتونه جای حیوون قدیمیتو برات پر کنه اما شاید بلاخره زمان مناسبش فرا برسه و تو و خانواده ات بتونین سرپرستی یه حیوون دوست داشتنی دیگه رو قبول کنین .

By ImageHousing.com


مترجم : dooni66
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی