پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28902    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

گیر افتادن گربه در بالای درخت، بایدها و نبایدها
گربه ها بر اساس طبیعت خود عاشق بالارفتن از اجسام و سطوح اند. اگرچه بیشتر اوقات گربه ها ترجیح می دهند تا این غریضهء خود را با بالا رفتن از کابینت ها و کمدهای منزل ارضا کنند ولی بعضی اوقات ممکن است تصمیم بگیرند پرده های زیبا و شیک شما را هم امتحان کنند! این غیزهء قوی در بسیاری از موارد گربه ها را به بالای درخت می کشاند. متاسفانه در اکثر موارد آنها قادر به بازگشت خودبه خود از درخت به روش صحیح نیستند.

اگر گربهء شما بالای درخت رفته و گیر افتاده و نمی داند چگونه پایین بیاید مهمترین نکته این است که صبور باشید و از اقدام عجولانه پرهیز کنید. عجلهء شما می تواند به مرگ گربه منجر شود. هیچ متد خاص یا استاندارداری برای نجات گربه ای که بالای درخت گیر افتاده وجود نداره و روش نجات بسته به هر مورد خاص، متفاوت است. اما نکات زیر حیاتی هستند:

*مجبورش نکنید که به پایین بپرد. روش های مثل اسپره کردن آب به گربه یا پاشیدن آب به گربه برای مجبور کردن او به پریدن از درخت بسیار خطرناک اند و ممکن است گربه در اقدامی عجوله استخوان ستون فقرات خود را بشکند.

* با آتش نشانی تماس نگیرید. آتش نشانی نمی تواند به شما کمک کند. اگر می خواهید با جایی تماس بگیرید با شرکت های تریم کردن درختان تماس بگیرید. ممکن است برخی از شرکت هایی که خدمات باغبانی ارائه می دهند بتوانند به شما کمک کنند.

* به او زمان بدهید. گربه ای که بالای درخت گیر افتاده به شدت ترسیده است. هرگونه تلاش غیرحرفه ای برای پایین آوردن او احتمالا به بالاتر رفتن گربه منجر خواهد شد. اگر برای چند ساعت به او فرصت دهید ممکن است آرام تر شود و خود به خود راهی برای پایین آمدن بیابد.

* خطرات احتمالی را برطرف کنید. یک سگ آزاد یا تعدادی کودک شلوغ و پر سر و صدا ممکن است گربهء شما را مجبور به بالا رفتن از درخت کرده باشند تا به خیال خود پناهگاهی پیدا کند. پس اینگونه عوامل را از اطراف درخت دور کنید.
* احساس آرامش و راحتی را به او منتقل کنید. با او با آوایی آرامبخش، مهربان و خوشایند صحبت کنید. از ایجاد صداهایی تند مثل جیغ و فریاد پرهیز کنید و سعی کنید صداهایی ایجاد کنید که معمولا نسبت به آنها شرطی است و در مقابل آنها واکنش مثبت نشان می دهد. مثلا ظرف غذای خشکش را تکان دهید و بگذارید صدای آن را بشنود. یا کنسرو او را با دربازکن باز کنید و بگذارید صدای دربازکن را بشنود.

* برایش طعمه بگذارید. از غذای مورد علاقه اش یا غذاهایی که بوی تند و مطبوع دارند (مثل کنسرو ماهی) به عنوان طعمه برای گربه استفاده کنید. غذا را زیر درخت بگذارید یا روی نردبان تکیه داده به درخت قرار دهید تا بویش قوی تر و سریع تر به مشام گربه برسد.

* از متخصص کمک بگیرید. اگر تمام موارد بالا را آزمایش کردید و گربه همچنان بالای درخت باقی مانده و ترس دارید که گربه دچار بی آبی یا ضعف شدید ناشی از گرسنگی گردد می توانید از افراد خبره همچون مربیان حرفه ای کمک بگیرید.

اگر دست آخر تصمیم گرفتید که پروسهء خطرناک بالا رفتن از نردبان و اقدام برای پایین آوردن گربه را امتحان کنید حتما از همسایگان یا دوستان خود بخواهید تا شما را کمک کنند. در این هنگام نگاه داشتن پارچه ای باز در زیر درخت برای حفظ گربه در صورت سقوط احتمالی گزینهء مطبوعی است. حتما از دستکش های ضمخت و بلند و حتی الامکان از عینک های محافظ چشم استفاده کنید. دقت داشته باشبد که گربه در بالای درخت بسیار وحشت زده است و ممکن است ناخواسته با چنگال های تیز خود به شما آسیب وارد کند. گربه را محکم با دستکش بگیرید و بدن گربه را به سمت مقابل بدن خود حائل کنید و به آرامی پایین بیایید. در این هنگام هرگز و هرگز گربه را رو به بدن خود نگیرید.
نظرات کاربران
 • 0
  چه عکس بالاییه باحاله.
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
بعدی 1 قبلی
mofos