پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اظهارات دکتر نوروزی رئیس قبلی سازمان دامپزشکی در کنگره دامپزشکی ایران+عکس


با توجه به ظرفیت‌های علمی عظیم موجود در مجموعه دامپزشکی کشور لازم است که یک مرکز مدیریت علمی تحقیقاتی به محوریت جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود که امیدواریم همکاری مراکز علمی و تحقیقاتی با سازمان زحمت‌کش و گمنام دامپزشکی کشور به پویایی این سازمان و مجموعه‌ی دامپزشکی کمک کند...

حکیم مهر - رییس پیشین سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: سازمان دامپزشکی ایران زمانی موفق است که از پشتوانه عظیم علمی برخوردار باشد.

دکتر مجتبی نوروزی در شانزدهمین کنگره دامپزشکی ایران اظهار کرد: به دلیل گرم شدن کره زمین، تعدد و تکثر گونه‌های دائمی، وجود عوامل بیماری‌زای متعدد، نقل و انتقالات جمعیت دام و فرآورده‌های دامی، وجود فرهنگ‌های مختلف در کشورها، توان کشورها برای مبارزه با بیماری‌ها و شیوه‌های مختلف مبارزه و پیشگیری علیه بیماری‌ها، ظهور بیماری‌های بازپدید و نوپدید را در روی کره زمین با چهره‌های بالینی مختلف شاهد هستیم؛ به‌طوری که بیماری‌هایی که تا دیروز بین انسان و دام مشترک نبودند در حال حاضر تغییر عوامل بیماری‌زایی داده و اکنون شاهد مشترک شدن آن‌ها هستیم.

نوروزی ادامه داد: از این رو لازم است که جامعه دامپزشکان به مبادله‌ی آخرین یافته‌های علمی در حوزه‌های مختلف پرداخته و حاصل این تلاش‌ها در محیط اجرا به مرحله‌ی اجرا درآید.

رییس پیشین سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: سازمان دامپزشکی زمانی در عملکرد خود موفق است که از پشتوانه‌ی عظیم علمی برخوردار باشد که خوشبختانه تاکنون نیز چنین بوده است و از سوی دیگر فائق آمدن بر پیشگیری و کنترل یک بیماری در یک کشور به خصوص در ایران که در یک منطقه‌ با ‌ریسک بالا قرار گرفته، بدون ارتباط با مراکز تحقیقاتی و علمی دنیا موفق نخواهد شد.وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های علمی عظیم موجود در مجموعه دامپزشکی کشور لازم است که یک مرکز مدیریت علمی تحقیقاتی به محوریت جمهوری اسلامی ایران ایجاد شود که امیدواریم همکاری مراکز علمی و تحقیقاتی با سازمان زحمت‌کش و گمنام دامپزشکی کشور به پویایی این سازمان و مجموعه‌ی دامپزشکی کمک کند.

نوروزی تاکید کرد: با توجه به وضعیت کشور ما نمی‌توانیم همچون اتحادیه‌ی اروپا برنامه‌ی ریشه‌کنی بسیاری از بیماری‌ها را در کشور داشته باشیم که دلیل اصلی این موضوع نیز وضعیت جغرافیایی کشورمان است. چراکه به طور مثال هر ساله از قفقاز 4 میلیون قطعه پرنده به کشور ما وارد می‌شود و یا اینکه از سمت غرب، کشورهایی وجود دارند که سازمان دامپزشکی این کشورها از صلابت لازم برخوردار نیستند و در شرق کشور نیز مرزهایی با کشورهایی داریم که دولت در آنجا حاکمیت ندارد و در جنوب کشور نیز با وجود آب‌های وسیع نیز در عرض کمتر از 24 ساعت شاهدیم که از شبه جزیره‌ی عربستان عوامل بیماری‌زا وارد شده و جنوب کشور را درگیر می‌کنند.
رییس پیشین سازمان دامپزشکی کشور خاطر نشان کرد: به دلیل‌ highrisk بودن کشور، بسیاری از اقدامات شبانه‌روزی دامپزشکی در برخی از نقاط کشور اثر و در برخی از نقاط نیز بی‌اثر بوده که امیدواریم با همکاری‌های منطقه‌ای آنچه را که مورد نیاز جمعیت 140 میلیونی دامی کشور است را رقم بزنیم که البته در این کنگره نیز از راهکارهایی که بتوان بر بسیاری از بیماری‌ها غلبه کرد استفاده می‌شود.
__________________
صدای ناله ی ماهی ها می آید کافیست فقط با گوش دل گوش کنید
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos