پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

دوره کالج را متحول خواهد شد

دوره کالج را متحول خواهد شد!


آموزش آنلاین، دوره کالج را متحول خواهد کرد

بیل گیتس در بازدیدی سه روزه از شش دانشگاه برتر جهان با تلاش‌های دانشجویان و روش‌های آموزشی جدید آشنا شد. وی در گفتگویی با سی.نت از خاطرات خود و برنامه‌هایش برای تغییر سیستم آموزشی سخن گفت.
مجید جویا: بیل گیتس چهارشنبه گذشته هاروارد را با یک مدرک افتخاری ترک نکرد، ولی این احساس را با خود به خانه برد که دانشگاه‌ها اکنون بیشتر از گذشته به نیازهای کشورهای در حال توسعه توجه می‌کنند. در ام‌.آی‌.تی، گیتس به دانشجویانی برخورد که بر روی پروژه‌هایی در کشورهای در حال توسعه کار می‌کردند، در میزگردهایی در مورد اینکه از کلاس‌های آنلاین در دانشگاه‌های خارجی چگونه استفاده می‌شود شرکت کرد، و با D-lab دانشگاه آشنا شد که فعالیت‌های آن بر روی خلق فناوری‌های قابل ارائه‌ای برای کمک به حل مشکل فقر متمرکز است.
و وقتی از جلوی جایی گذشت که سال‌ها پیش از این کتاب «الکترونیک عامه» را به همراه پل آلن خریده بودند، به یاد آورد که این کتاب چگونه مسیر زندگی آن دو را تغییر داد و آنها را واداشت که دانشکده را ترک کنند و مایکروسافت را بنیان نهند. در ادامه به بخشی از جلسه پرسش و پاسخ وی با خبرنگاران سی‌نت در حاشیه بازدید سه روزه‌اش از دانشگاه‌ها می‌پردازیم:

سه روز، شش دانشگاه؛ چه چیزی بیشتر ذهنت را درگیر خود کرده؟
دانشگاه‌ها واقعا فعال‌تر شده‌اند. این موسسات پیشرو، اکنون در خط اول قرار گرفته‌اند و هر یک از آنها کار متفاوتی را انجام می‌دهد.

آن‌ها راهنما هستند و دانشجویان در پی ایشان راه افتاده‌اند یا این‌که دانشجویان هستند که آنها را به دنبال خود می‌کشانند؟ مطمئنم که هر دو با هم است. خصوصا وقتی با زمانی مقایسه شود که من اینجا بودم، در آن زمان هیچ توجهی به فقر نمی‌شد. و این مسائل خیلی خیلی کم دیده می‌شدند.

یکی از چیزهایی ذهن مرا به خود مشغول کرده، این است که گفته‌ای که این نسل احتمالا به دلیل مسئله هزینه، فرصت‌های آموزشی کمتری به نسبت پدران خود خواهد داشت. آیا این یک خطر واقعی است؟
اگر کارایی آن بیشتر نشود و ما مالیات‌ها را به این منظور بیشتر نکنیم، در آن صورت بله. ولی این امیدواری وجود دارد که کارامدتر شود: به دلیل فناوری. به همین دلیل چشم‌انداز کاملا سیاه نیست. دو تورم وجود دارند که از تورم عمومی بیشتر هستند: تورم آموزشی و تورم بهداشتی، و دومی به سرعت همه چیز دیگر را در خود می‌بلعد و عملا سریع‌ترین رشد را دارد، چه خدمات بهداشتی در سطح ایالتی و چه در سطح فدرال.

شما این افزایش هزینه‌ها را دارید که خدمات را از دسترس خارج می‌کند. چیزی که می‌بینید افزایش شهریه مدارس و دانشکده‌های ایالتی است. اگر به دهه‌های 60 و یا 70 بازگردیم، اکثر مناطق آموزش کاملا رایگان داشتند چیزی که امروزه خیلی کم شده است. این امر سبب فشار برای نوآوری می‌شود. خدا را شکر که راهی برای نوآوری وجود دارد، هم در سیستم پرسنلی و هم در آموزش آنلاین.
اگر دوره 12 ساله آموزش ابتدایی و متوسطه را در نظر بگیرید، افرادی وجود دارند که تلاش می‌کنند تا سیستم را با آموزش آنلاین ترکیب کنند تا بتوانند آموزش کارامدتری داشته باشند. امیدوارم که بتوانیم نقش موثر آنلاین را در مدارس اثبات کنیم ولی در این سنین بار اصلی بر دوش معلم است.
ولی در سطح کالج، آموزش آنلاین فوق‌العاده خواهد بود، چرا که دانش‌جویان بالغ هستند، انگیزه دارند و درگیر مسائل شده‌اند. از آن‌جاکه این قسمت بدون هیچ پیچیدگی سیاسی قابل انجام است، اطمینان بیشتری دارم که ما می‌توانیم در نظام آموزشی کالج‌ها خیلی بیشتر از مدارس ابتدایی و متوسطه به کارامدی سیستم‌های آنلاین امیدوار باشیم.

آیا از اینجا به واشینگتن می‌روی؟
یک همایش بزرگ در زمینه غذا با وزارت دارایی و برخی دیگر از کشورها قرار است برگزار شود. قرار است که پول بیشتری برای کمک‌های غذایی به کشورهای فقیر جمع شود. واقعا هیجان‌انگیز است.


وقتی با آن‌هایی که در بازدید از آزمایشگاه‌ها ملاقات کردی، صحبت می‌کردم؛ آن‌ها با وجود این‌که از هوش بالایت خبر داشتند، ولی از میزان سوادت در مورد زیست‌شناسی شگفت زده شده بودند. آیا این یک مسئله طبیعی است یا این‌که زیست‌شناسی هم از مواردی است که توجهت را به خود جلب کرده بود؟
من از آموختن در این زمینه لذت می‌برم. زیست شناسی مجذوب کننده است و بنیاد ما هم پول زیادی را خرج مسائل بهداشتی می‌کند.

من خیلی خوش‌شانسم؛ چون توانسته‌ام دوره‌های Teach12، OpenCourseware را در این مدت تماشا کنم. من می‌توانم آنلاین به آنها متصل شوم و پاسخ نسبتا آنی بگیرم. هنگامی که گیج می‌شوم، کسانی را دارم که به من کمک کنند. آموختن تمام این چیزها لذت بخش است.
فاضلاب. این موضوع دلچسبی نیست، ولی چه چیز تصفیه فاضلاب سخت است؟ آیا قسمت مایع آن است؟ یا قسمت جامد آن؟ چه می‌شود اگر در مزارع از کود انسانی استفاده کنیم، آیا خطر ابتلا به بیماری را بالا می‌برد؟ چگونه می‌توان آن را استریل کرد؟ آیا به این ترتیب خواص مثبت کود آن از بین می‌رود؟ افرادی هستند که زندگیشان فکر کردن به این مسائل است؛ ما سالیانه 135 میلیون دلار خرج آب و فاضلاب می‌کنیم، پس باید در مورد آن آگاهی داشته باشیم و افراد خوبی که به این مسائل فکر می‌کنند را هم بشناسیم.
هنگامی که در افریقای جنوبی بودم، با مردی برخورد کردم که سیستم آب دوربان را اداره می‌کرد، او نیل مک‌لئود نام دارد و یکی از چراغ‌های درخشان حوزه محروم مانده تصفیه فاضلاب است. این موضوعات خیلی جذابند، هنگامی که گروه ناتان را که از جمعی از فیزیک‌دان‌ها، شیمیدان‌ها و متخصصین کامپیوتر تشکیل شده، به پژوهش بر روی موضوعی وا می‌دارم، یکی از کارهایی که باید انجام دهند این است که دفتری برای خلاصه‌برداری از هر آن‌چه انجام می‌دهند، تهیه کنند تا به این ترتیب بتوانم در جریان قرار بگیرم و از موضوع عقب نمانم.
واکسن‌ها چگونه ساخته می‌شوند؟ ما دوره‌ای داشتیم در مورد این‌که این کار امروزه چگونه انجام می‌شود، چه تغییری باید در آن صورت بگیرد، چه فایده‌ای به لحاظ هزینه، سرعت کار و یا مقابله با یک همه‌گیری دارد. مقوله جذابی است.
آیا دلت برای روزهای کار تمام وقت در مایکروسافت تنگ نشده است؟
قطعا. انقلاب نرم‌افزاری ادامه می‌یابد و تشخیص دست‌خط، تشخیص صحبت، تشخیص چهره، این‌ها چیزهایی هستند که ما سرمایه‌گذاری زیادی روی آن کرده‌ایم، ولی من این بخت را ندارم که برای همه‌گیر کردن این فناوری‌ها به آنها کمک کنم. دلم برای افرادی که با آن‌ها کار می‌کردم و بخصوص کارهای ویژه آنها تنگ می‌شود، کارهایی مانند تلویزیون تعاملی که به زودی اتفاق می‌افتد. شما می‌توانید سخنرانی مرا در سال 1988/1367 بازخوانی کنید، جایی که در مورد داشتن یک دایره‌المعارف دیجیتال صحبت کردم، در مورد مزایا و معایب دیجیتال در مقابل کاغذ. خوب این اولین خروجی آن است. ما انکارتا را انجام دادیم و ویکی‌پدیا هم البته آن را خیلی پیش برد، ولی برای چیزهایی که تاکنون رخ نداده‌اند، متاسفم که نمی‌توانم بخشی از آنها باشم.


در مورد خواندن دیجیتال، شاید بهترین مثال‌هایی که بتوانم ارائه کنم کیندل برای کتاب‌ها است؛ که البته هنوز در مراحل اولیه قرار دارد؛ و آی‌پد برای تبلت‌ها. شما همیشه مشغول کار بر روی تبلت‌ها بودی! آیا سخت است که این را ببینی و نتوانی تاثیر مستقیمی در این رقابت داشته باشی؟

آرزو داشتم که درگیر این رقابت بودم. و اما در مورد کیندل، ما دستگاهی را که نتواند جستجو کند، انتخاب نمی‌کردیم. ما فکر می‌کردیم که فناوری نمایشگر باید به شما اجازه خواندن و جستجو را به طور هم‌زمان بدهد. کیندل نمونه مناسبی از این ترکیب است، ولی به آن اندازه همه منظوره نیست که مایکروسافت به خاطر نساختنش تاسف بخورد. ما به روشنی انتخاب کردیم که چنین چیزهایی را تولید نکنیم.
__________________
---------
------
---
-

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


اخبار زیست محیطی

 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
 • آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ ◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
    تاحالا به این موضوع فکر کردین که آیا سگ‌ها خواب می بینن؟ از نظر علمی ثابت نشده که سگ ها می تونن خواب ببینن یا نه، اما سخته تصور کنیم که نمی بینن! همه مون دیدیم که سگ هامون یه سری حالت ها تو خواب دارن که شبیه حالت های بیداری‌شونه. تکون دادن دست و پاهاشون، ناله کردن، خرخر کردن، دم تکون دادن، جویدن و تکون دادن دماغ‌شون باعث میشه به این فکر کنیم که دارن چه خوابی می بی
 • خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه! ◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
    خیلی از ما سگ ها و گربه ها رو به خاطر زیباییشون دوست داریم. شاید براتون جالب باشه که خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه رو بشناسیم و بدونیم بهترین نژاد ها توی جهان کدوماست؟ حالا در این مقاله می خوایم همین موضوع رو بفهمیم. با پتچی همراه باشید.
 • محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی ◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
    سگ و گربه ها حیواناتی هستن که خیلی از مردم به دلایل مختلف مثل تنها نموندن، حیوان دوستی، امنیت بیشتر و… دوست دارن از اون ها در خونه خودشون نگهداری کنن. امروزه در شهرهای بزرگ تعداد کسانی که در آپارتمان زندگی می‌کنن به‌مراتب بیشتر از تعداد کسانی هست که خانه حیاط‌دار و ویلایی دارن و به همین دلیل حیوانات‌ خانگی باید بتونن خودشون رو با آپارتمان‌نشینی مطابقت بدن.
 • وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها ◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
    اضافه شدن یک دوست جدید پشمالو، یک رویداد هیجان انگیز در زندگیه. ورود حیوان خانگی جدید، با مسئولیتی بزرگ روی دوش شما و مقدار زیادی وسایل همراه می شه. آماده سازی، کلیدی برای موفقیت است – تهیه برخی از وسایل و مواردی که می دانید احتیاج میشه نگهداری از کوچولوتون رو بسیار راحت تر میکنه! نگهداری از این حیوانات دوست داشتنی نیازمند فراهم آوردن وسایلی است که راحتی را هم برای شما و هم برای این حیوانات آسان تر میکنه در ادامه وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها را به شما همراهان همیشگی معرفی می کنیم.
 • چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ ◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
    برای آوردن بچه گربه به خونتون، باید خونتون رو برای حضور اون آماده کنین. گربه هایی که همه وسایل مورد نیازشون رو داشته باشن، شادترن و زندگی براشون زیبا تره، پس قبل از اینکه بچه گربه به خونتون بیاد، چک لیست نیازهای گربه رو بررسی کنید و آماده باشین.این وسایل باعث می شود تا برای نگهداری گربه خود راحت تر باشید.در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد که چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟ همراه ما باشید.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28898    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12
mofos