پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

بيشتر انسان‌ها با بالارفتن سن پخته‌تر مي‌شوند

 
تحقيقات اخير دانشگاهي نشان مي دهد، بيشتر انسان‌ها با بالارفتن سن پخته‌تر مي‌شوند، اما اندازه‌گيري اين ويژگي آسان نيست و حتي تعريف مشخصي از آن وجود ندارد.

به گزارش ايرنا از گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، تارنماي دويچه وله (صداي آلمان) نوشت: پير شدن چندان خوشايند نيست. حافظه‌ انسان ضعيف مي‌شود، توانايي‌ بدن کاهش مي‌يابد، اما پير شدن جنبه‌هاي مثبت نيز دارد؛ زيرا بر اساس تحقيقات يک دانشگاه بيشتر انسان‌ها با بالارفتن سن آرام‌تر، خونسردتر و پخته‌تر مي‌شوند.
به همين دليل محققان دانشگاه ميشيگان آمريکا تحقيق خود را محدود به چند خصوصيت ‌مشخص کردند که معمولا به افراد عاقل نسبت داده مي‌شود.
دويچه وله افزود: اين خصوصيات شامل درک عقايد و ارزش‌هاي مختلف، تلاش براي حل مشکلات و شناخت اينکه حدس و گمان‌هاي انسان همواره به‌دليل فقدان اطلاعات کافي که با ترديد و ابهام توام است، مي باشد.
محققان براي اين تحقيق 247 فرد با سن‌هاي مختلف را بررسي کردند. اين دانشمندان از آنها سوال‌هايي در رابطه با اختلاف‌هاي رايج ميان انسان‌ها پرسيدند. افرادي که سنشان بالاتر از 60 سال بود، نسبت به افراد جوان‌تر، خصوصياتي از خود نشان دادند که در مباحث روان‌شناسي، به افراد عاقل و پخته نسبت داده مي‌شود.
براي مثال يکي از اين خصوصيت‌ها، در نظرگرفتن ابعاد مختلف يک مناقشه و همچنين تلاش براي يافتن راههاي توافق و مصالحه در يک اختلاف بوده است.
دويچه وله ادامه داد: طبق آمارها، خصوصيت پخته بودن افراد ربطي به ضريب هوشي، تحصيلات يا وضعيت اجتماعي آنها ندارد؛ دانشمندان، افراد شرکت‌کننده اين تحقيق را به‌صورت تصادفي انتخاب و آنها را در سه گروه سني 25-40 سال، 41-59 سال و بالاي 60 سال دسته بندي کردند.
در مصاحبه‌هاي تلفني، شرکت‌گنندگان مي‌بايست مواردي از اختلاف بين گروه‌هاي مختلف مردم را ارزيابي مي‌کردند، در يک مورد، موضوع مورد بررسي، تنش بين دو گروه قومي در کشور آفريقايي جيبوتي بود.
يک گروه قصد دارد از سنت‌هاي قديمي حفاظت و گروه ديگر مي‌خواهد جامعه را تغيير داده و مدرن‌تر کند. شرکت‌کنندگان ‌بايد در اين‌باره ارزيابي مي‌کردند که اين کشمکش چگونه پيش خواهد رفت و براي نظراتشان دليل مي‌آوردند.
پس از اين بررسي محققان ديگري که از سن شرکت‌کنندگان آگاه نبودند، پاسخ‌هاي آنها را ارزيابي کردند. آنان که سنين بالاتر از 60 سال داشتند، پاسخ‌هاي کامل‌تر و در نتيجه امتياز بالاتري دريافت کردند.
علاوه بر اين، محققان به گروهي متشکل از روحاني، قاضي و روانشناس، که شغلشان حل مشکلات و اختلافات مردم است، ماموريت بررسي و ارزيابي اين جواب‌ها را دادند.
آمارها نشان داد که خصوصيت پخته بودن افراد ربطي به ضريب هوشي، تحصيلات يا وضعيت اجتماعي آنها ندارد. براي مثال، پاسخ‌هاي 16 فرد تحصيل کرده‌اي که در اين تحقيق شرکت کرده بودند از کساني که تحصيلات کمتر داشتند، هوشمندانه‌تر نبود.
محققان معتقدند دانايي افراد پير به‌دليل آن است که آنان در ارزيابي اختلاف‌ها، با فاصله‌ لازم با آنها برخورد مي‌کنند و با احساسات درگير مسائل نمي‌شوند.
دويچه وله در پايان خاطر نشان ساخت: به نظر دانشمندان، بهتر است سمت‌هايي را که نيازمند پختگي و هوشمندي است به افراد مسن و پخته واگذار شود، براي مثال سمت‌هايي که در رابطه با وساطت، مذاکره يا ميانجيگري است.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos