پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

اخبار زیست محیطی

 • تغییراتی در سایت پرشین پت ◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
    برای راحتی شما عزیزان تغییراتی در پرشین پت ایجاد شد
 • قوانین ما برای ورود ◄ قوانین ما برای ورود
    مروز میخوایم یه سری حرفها بزنیم که طبق معمول به یه سری دوستان بر میخوره و ناراحت میشن و جبهه میگیرن هر مجموعه ای تشکیل شده از یک سری افراد و یک مدیر. مدیر یک سری قوانین رو برای اهداف اون مجموعه وضع میکنه که افراد موظف به رعایت اون هستند.
 • ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399 ◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
    بنا به شرایط و بیماری کرونا COVID 19 ساعت کاری پرشین پت در سال 99 به صورت نیمه وقت بود اما به در خواست شما عزیزان و احترام به خواسته شما بزرگواران ساعت کاری خود را مانند قبل کردیم .......
 • پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش ◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
    همراهان عزیز و مراجعین پرشین پت به دلیل شیوع بیماری کرونا در ایران استدعا داریم به دلیل حفظ سلامت شما عزیزان و کارکنان مجموعه حتما در زمان ورود به موارد زیر توجه داشته باشید ۱: در هنگاه ورود فقط و فقط اجازه ورود به عزیزانی داده میشود که ماسک مناسب و دستکش مناسب داشته باشند. ۲» از پذبرفتن همراهان با پت جدا معذوریم و هر پت فقط یک همراه با خود داشته باشد .
 • اطلاع از اخرید تغییرات سایت ◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
    تغییرات در جهت بهبود سایت و استفاده بهتر از امکانات در اختیار شما قرار گرفت
 • پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت ◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
    بعد از 21 سال خدمت به شما عزیزان وقت ان رسیده که باز هم تغییرات بنیادی در سایت ها و دسترسی های شما به اطلاعات را ایجاد کنیم به زودی پروژه همسان سازی سایت ها و کل دیتا در پرشین پت کلید خواهد خود
 • مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده ◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
    توله سگ ها بی نهایت جذاب هستند ولی در عین حال به مراقبت و دقت بسیاری برای نگه داری نیاز دارند. انتقال توله ها از پیش مادر و برادر و خواهرها به یک محیط جدید فرآیندی بسیار استرس زا برای آنان خواهد بود بنابراین لازم هست شرایط زندگی مناسبی برای آنان در نظر گرفت. توله ها و حتی حیوانات بالغ نیازهای بسیار فراتر از خوردن و آشامیدن و قضای حاجت دارند!!! در این مقاله سعی می کنیم حداقل مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده را یادآوری کنیم.
 • جرب در سگ ها ◄ جرب در سگ ها
    دیمودکس نام یک جربی است که روی پوست اغلب پستانداران زندگی می کند ولی در حالت عادی بیماری زا نیست. این جرب روی بدن سگ های سالم زندگی میکند ولی فقط در صورتی که سگ ها دارای ضعف سیستم ایمنی باشند یا به علت یک بیماری یا مشکل دیگری ضعیف شده باشند در آن ها ایجاد بیماری میکند. این مشکل اغلب در ارتباط با توله ها بوجود می آید. مادرانی که آلوده به دیمودکس (Demodex) هستند و به نوزادان شیر می دهند به علت تماس زیاد توله ها با مادر وارد پوست توله ها شده و آنان را مبتلا می سازند.
 • غذای سگ، راهنمای جامع و کامل ◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
    برای من و شما که صاحب سگ هستیم حتما پیش اومده که سر این دوراهی قرار بگیریم که غذای سگ خانگی رو در منزل تهیه کنیم یا از پت شاپ بخریم؟ امروز میخوایم درباره خوبی ها و معایب غذاهای خانگی و غذای خشک سگ براتون بگیم؛ اینطوری میتونین راحت تر تصمیم گیری کنین که کدوم غذا سالم تر و اقتصادی تره و سگمون رو بیشتر خوشحال میکنه. پس با مقاله غذای سگ، راهنمای جامع و کامل همراه باشین…
 • مشکلات پوستی در سگ‌ها ◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
    مشکلات پوستی و پوششی سگ‌تون یکی از موارد جدیه و می تونه در سگ های مختلف در سنین و نژادها و انواع مختلفی اتفاق بیفته. با اینکه مشکلات پوستی در مقایسه با بیماری های دیگه خیلی جدی به نظر نمیرسه به ویژه وقتی که با بیماری هایی مثل مشکلات قلبی یا سرطان مقایسه میشه، با این حال، مشکلات پوستی برای سگ‌تون خیلی ناراحت کننده، تحریک کننده و دردناکه و همچنین ممکنه یک یا چند مشکل دیگه هم به وجود بیاره.
 • تغذیه هاسکی ◄ تغذیه هاسکی
    هاسکی های سیبریایی نسبت به سایزشون مقدار کمی غذا نیاز دارن. متابولیسم خیلی بالایی دارن، یعنی با یه ذره غذا، مسافت زیادی رو روی پا می مونن. اجدادشون برای سفر با مسافت زیاد و حمل بار سبک با خوردن کمترین مقدار غذا تربیت شده بودن.
 • گندخواری در سگ‌ها ◄ گندخواری در سگ‌ها
    علاقه سگ ها به خوردن و بلعیدن مواد غیرخوراکی را پیکا می نامیم. البته مدفوع خواری یا کوپروفاژیا که مفصل درباره اش به صورت جداگانه صحبت شد هم زیر مجموعه ای از اختلال پیکا به شمار می رود ولی به خاطر حساسیت خاص نسبت به آن گاهی به صورت جداگانه بررسی می شود. در ادامه مقاله امروز پتچی به بررسی موضوع پیکا (Pica) یا گندخواری در سگ‌ها خواهیم پرداخت.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 12) / 28903    |     صفحه 1 از 2409
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,12

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بيشتر انسان‌ها با بالارفتن سن پخته‌تر مي‌شوند

 
تحقيقات اخير دانشگاهي نشان مي دهد، بيشتر انسان‌ها با بالارفتن سن پخته‌تر مي‌شوند، اما اندازه‌گيري اين ويژگي آسان نيست و حتي تعريف مشخصي از آن وجود ندارد.

به گزارش ايرنا از گروه اخبار صوتي و تصويري ايرنا، تارنماي دويچه وله (صداي آلمان) نوشت: پير شدن چندان خوشايند نيست. حافظه‌ انسان ضعيف مي‌شود، توانايي‌ بدن کاهش مي‌يابد، اما پير شدن جنبه‌هاي مثبت نيز دارد؛ زيرا بر اساس تحقيقات يک دانشگاه بيشتر انسان‌ها با بالارفتن سن آرام‌تر، خونسردتر و پخته‌تر مي‌شوند.
به همين دليل محققان دانشگاه ميشيگان آمريکا تحقيق خود را محدود به چند خصوصيت ‌مشخص کردند که معمولا به افراد عاقل نسبت داده مي‌شود.
دويچه وله افزود: اين خصوصيات شامل درک عقايد و ارزش‌هاي مختلف، تلاش براي حل مشکلات و شناخت اينکه حدس و گمان‌هاي انسان همواره به‌دليل فقدان اطلاعات کافي که با ترديد و ابهام توام است، مي باشد.
محققان براي اين تحقيق 247 فرد با سن‌هاي مختلف را بررسي کردند. اين دانشمندان از آنها سوال‌هايي در رابطه با اختلاف‌هاي رايج ميان انسان‌ها پرسيدند. افرادي که سنشان بالاتر از 60 سال بود، نسبت به افراد جوان‌تر، خصوصياتي از خود نشان دادند که در مباحث روان‌شناسي، به افراد عاقل و پخته نسبت داده مي‌شود.
براي مثال يکي از اين خصوصيت‌ها، در نظرگرفتن ابعاد مختلف يک مناقشه و همچنين تلاش براي يافتن راههاي توافق و مصالحه در يک اختلاف بوده است.
دويچه وله ادامه داد: طبق آمارها، خصوصيت پخته بودن افراد ربطي به ضريب هوشي، تحصيلات يا وضعيت اجتماعي آنها ندارد؛ دانشمندان، افراد شرکت‌کننده اين تحقيق را به‌صورت تصادفي انتخاب و آنها را در سه گروه سني 25-40 سال، 41-59 سال و بالاي 60 سال دسته بندي کردند.
در مصاحبه‌هاي تلفني، شرکت‌گنندگان مي‌بايست مواردي از اختلاف بين گروه‌هاي مختلف مردم را ارزيابي مي‌کردند، در يک مورد، موضوع مورد بررسي، تنش بين دو گروه قومي در کشور آفريقايي جيبوتي بود.
يک گروه قصد دارد از سنت‌هاي قديمي حفاظت و گروه ديگر مي‌خواهد جامعه را تغيير داده و مدرن‌تر کند. شرکت‌کنندگان ‌بايد در اين‌باره ارزيابي مي‌کردند که اين کشمکش چگونه پيش خواهد رفت و براي نظراتشان دليل مي‌آوردند.
پس از اين بررسي محققان ديگري که از سن شرکت‌کنندگان آگاه نبودند، پاسخ‌هاي آنها را ارزيابي کردند. آنان که سنين بالاتر از 60 سال داشتند، پاسخ‌هاي کامل‌تر و در نتيجه امتياز بالاتري دريافت کردند.
علاوه بر اين، محققان به گروهي متشکل از روحاني، قاضي و روانشناس، که شغلشان حل مشکلات و اختلافات مردم است، ماموريت بررسي و ارزيابي اين جواب‌ها را دادند.
آمارها نشان داد که خصوصيت پخته بودن افراد ربطي به ضريب هوشي، تحصيلات يا وضعيت اجتماعي آنها ندارد. براي مثال، پاسخ‌هاي 16 فرد تحصيل کرده‌اي که در اين تحقيق شرکت کرده بودند از کساني که تحصيلات کمتر داشتند، هوشمندانه‌تر نبود.
محققان معتقدند دانايي افراد پير به‌دليل آن است که آنان در ارزيابي اختلاف‌ها، با فاصله‌ لازم با آنها برخورد مي‌کنند و با احساسات درگير مسائل نمي‌شوند.
دويچه وله در پايان خاطر نشان ساخت: به نظر دانشمندان، بهتر است سمت‌هايي را که نيازمند پختگي و هوشمندي است به افراد مسن و پخته واگذار شود، براي مثال سمت‌هايي که در رابطه با وساطت، مذاکره يا ميانجيگري است.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


10 خبر اخر سایت

◄ تغییراتی در سایت پرشین پت
◄ قوانین ما برای ورود
◄ ساعت کاری پرشین پت از اردیبهشت 1399
◄ پذیرش از نوروز 98 فقط و فقط با ماسک و دستکش
◄ اطلاع از اخرید تغییرات سایت
◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
بعدی 1 قبلی