پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه  پت شاپ

چرا ترافيک گزارش لحظه به لحظه دارد اما محيطزيست نه؟

 
ايرن: رييس سازمان محيط زيست با اشاره به کاستي‌هاي فرهنگسازي و رسانه‌اي براي همراه کردن مردم در حوزه محيط زيست گفت: چرا ترافيک گزارش لحظه به لحظه دارد اما محيط زيست نه؟
به گزارش (ايسنا)، مهندس محمدي‌زاده، معاون رييس‌جمهوري و رييس سازمان محيط زيست در مراسم اختتاميه اولين گردهمايي گروه‌هاي دانشجويي حامي محيط زيست که به مناسبت دوم ارديبهشت ماه روز زمين پاک برگزار شد خاطرنشان کرد: تاريخ ما همواره با محيط زيست از سر مدارا، توجه و احترام برخورد کرده است نشانه‌هاي آن را مي‌توان در زمينه‌هاي تاريخي و کتبيه‌هاي آن ديد. همچنين رنگ‌هاي تاريخي کشور ما از جمله لاجورد کاملا محيطي و متناسب با فطرت و طبيعت انسان است.

وي خاطرنشان کرد: نگاه مسوولان قبل از انقلاب به محيط زيست تنها نگاهي شکارباني بود و پس از انقلاب اقدامات مناسبي صورت گرفت اما در نهايت درد محيط زيست در حوزه آب خاک و فضاهاي ديگر کمتر نشده و هنوز جان کاه است.
وي با بيان اين که کشورهاي پيشرفته عليرغم پيشرفت در حوزه‌هاي مختلف در بخش‌هاي مرتبط با محيط زيست شرايط بهتري نسبت به ما ندارند افزود: موضوع توسعه در کشور ما بسيار جدي است و بايد همراه با آن به مساله محيط زيست توجه زيادي شود اما نمي‌توان يکي را براي توسعه ديگري فدا کرد.

محمدي‌زاده با اشاره به تحت حفاظت قرار داشتن 8/7 درصد عرصه‌هاي طبيعي کشور خاطرنشان کرد:‌ به زودي اين عرصه به 10 درصد کل مساحت کشور افزايش مي‌يابد و زمينه‌هاي حفاظت از محيط زيست در رشته‌هاي مختلف گسترش مي‌يابد.
وي تاکيد کرد که مسوولان نبايد براي حفاظت از عرصه‌هاي طبيعي از شگردهاي جاهلانه عوام فريبانه و قهر و دعوا استفاده کنند و در اين راه بايد مسايل تبديل به دغدغه‌هاي اصلي مسوولان و مردم شود.

رييس سازمان محيط زيست با تاکيد بر اين که ساختار سازمان محيط زيست نياز به تغييرات اساسي دارد اظهار کرد: بسياري از سازمان‌ها و بخشها بايد از مجموعه‌هاي ديگر جدا شده و زيرمجموعه سازمان محيط زيست قرار بگيرند تا بتوان براي اقدامات اساسي و مهم راهکار و اقدامات اجرايي انجام داد.

وي گفت:‌ معاونت توليد و استاندارد براي مجموعه سازمان محيط زيست بسيار مهم است اما متاسفانه هر کدام جدا از يکديگر فعاليت مي‌کنند و شرايطي فراهم نمي‌شود تا براي محيط زيست نيز همانند نفت و نيرو يک ارگان مشخص تصميم‌گيري نظارت و اقدام کند.

وي تاکيد کرد که سازمان محيط زيست بايد شرايط حاکميتي و وظيفه نظارتي خود را بيشتر کند و افزود:‌ عمده نيروهاي سازمان محيط زيست در رشته‌هاي مرتبط با علوم محيط زيست هستند اما اين کافي نيست و ما در حوزه‌هاي علوم اجتماعي انساني و حتي زمينه‌هاي تبليغات نيز به نيروهاي موثر احتياج داريم تا بتوانيم ارتباط خود را با مردم بيشتر کنيم.

وي خاطرنشان کرد: سازمان محيط زيست به دنبال شکل‌گيري سازمان‌ نظام مهندسي و محيط زيست است تا به اين ترتيب نيازها و صلاحديد‌هاي مورد نظر در يک بخش مشخص مورد رسيدگي قرار گيرد به عنوان مثال نمي‌توان از خط توليد ايران خودرو با يک کارشناس کشاورزي بازديد کرد و انتظار داشت ايرادات کار در اين نوع سيستم مشخص شود.

محمدي‌زاده يادآور شد: آيين‌نامه شکل‌گيري سازمان نظام مهندسي و محيط زيست تهيه و در کميسيون زيربنايي دولت بررسي شده است و اميدواريم بزودي اين موضوع در مجلس شوراي اسلامي بررسي و به تصويب برسد.
وي تاکيد کرد که براي رسيدن به نتيجه در حوزه محيط زيست علاوه بر علم به غيرت و عشق کار حرفه‌اي احتياج داريم.

به گزارش ايسنا، رييس سازمان محيط زيست اضافه کرد:‌ در بسياري از امور تنها حرف زده‌ايم و اقدام اساسي صورت نگرفته است؛ به عنوان مثال 40 سال است که درياچه اروميه در حال خشک شدن است و اين اتفاق براي همين چند سال پيش نيست اما در تمام اين سالها اقدام جدي‌ صورت نگرفته و حالا به دستور رييس‌جمهوري قرار است اتفاقات مهمي در اين مورد صورت گيرد.
وي يادآور شد: همواره نيروهايي در مجموعه سازمان تربيت شده‌اند که به درد آن مجموعه نخورده و در بخشهاي ديگر فعال شده‌اند به عنوان مثال معمولا هيچ فارغ‌التحصيل رشته کشاورزي وجود ندارد که در يک زمين کشاورزي مشغول شده باشد و عموما پشت ميزنشين شده‌اند.

محمدي‌زاده يادآور شد که اين ايراد به کل سيستم اداري و آموزشي ما باز مي‌گردد و بايد با استفاده از نيروهاي جوان و پردغدغه‌ اين حوزه و تشکيل اتاق‌هاي فکر اين شرايط را تغيير دهيم.
رييس سازمان حفاظت محيط زيست در ادامه به برنامه دو کشور ايران و روسيه در تبادل پلنگ ايراني و ببر روسيه که قرار است روز جمعه انجام شود اشاره کرد و گفت: اين اقدام در روابط دو کشور بي‌سابقه است و ايران پس از 70 سال صاحب ببر مي‌شود، ببري که آخرين بار 70 سال پيش در محدوده ميانکاله ديده شده و پس از آن به شمال ايران مهاجرت کرده است.
وي افزود:‌ نخست وزير روسيه براي اين تبادل تحت فشار رسانه‌ها و گروه‌هاي مردمي روسيه قرار گرفته بود اما در نهايت با پيشنهاد ايران موافقت کرد.

وي خاطرنشان کرد: ما نيز از گروه‌هاي رسانه‌اي و مردمي داخل کشور مي‌خواهيم تا اقدامات زيست محيطي سازمان و ساير مجموعه‌ها را مورد نقد و ارزيابي قرار دهند و شاهد شکل‌گيري سايت‌ها، برنامه‌هاي تلويزيوني و مستند شبکه‌هاي تلويزيوني و راديويي باشيم.
وي خطاب به حاضران در جلسه و مسوولان گفت:‌ چرا بايد از موضوع محيط زيست و هوا تنها به بحث شرايط جوي در رسانه‌ها پرداخته شود و يا چرا نيروي انتظامي شرايط ترافيکي جاده‌ها را لحظه به لحظه اعلام مي‌کند اما در مورد مسايل زيست محيطي هيچ بخش خبري دايم و مشخصي وجود ندارد.

معاون رييس‌جمهوري با اشاره به شرايط خاص ايران در بين کشورهاي منطقه در حوزه اقدامات زيست‌محيطي اضافه کرد: در همه کنفرانس‌ها و برنامه‌هاي منطقه‌اي چشم اين کشورها به اقدامات ايران است و ما در حال حاضر الگوي آنها هستيم.

وي اظهار اميدواري کرد که تعامل و توافقاتي صورت گرفته با دستگاه‌هاي اجرايي از جمله آموزش و پرورش و وزارت علوم براي اضافه شدن يک واحد درسي مرتبط با محيط زيست در مدارس و دانشگاه‌ها به نتيجه برسد و افزود: چرا بايد در سالهاي گذشته در بين واحد‌هاي دانشگاهي موضوع بهداشت و معارف اينقدر مورد توجه قرار گيرد اما به مساله مهم محيط زيست هيچ توجهي نشود.
محمدي‌زاده به پيشنهاد رييس‌جمهوري در مورد کاشت 70 ميليون نهال در سال 89 به تعداد جمعيت ايران اشاره کرد و گفت:‌ براي تحقق اين خواسته و پيشنهاد رييس‌جمهوري که کار بسيار بزرگي است نياز به حمايت‌هاي مردمي و گروه‌هاي فعال در اين عرصه داريم.

وي در ادامه از گروه‌هاي دانشجويي و فعال در حوزه محيط زيست خواست تا از محدوده فعاليت‌هاي خود خارج نشده و برخي مسايل جناحي و سياسي را در کار خود وارد نکنند.
__________________
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos