پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

10 خبر اخر سایت

◄ پروژه یکسان سازی و تحول در سایت ها پرشین پت
◄ مراقبت های لازم در مورد توله های تازه تهیه شده
◄ جرب در سگ ها
◄ غذای سگ، راهنمای جامع و کامل
◄ مشکلات پوستی در سگ‌ها
◄ تغذیه هاسکی
◄ گندخواری در سگ‌ها
◄ آیا سگ‌ها خواب می بینن؟
◄ سگ پیتبول
◄ خوشگل ترین نژاد های سگ و گربه!
◄ محبوب‌ترین نژادهای سگ و گربه آپارتمانی
◄ وسایل لازم برای نگهداری از سگ ها
◄ چه وسایلی برای بچه گربه نیاز داریم؟
◄ عقیم سازی در سگ و گربه ماده
◄ چطور از سگ خانگی خود در آپارتمان نگهداری کنیم؟
◄ هاسکی ها را بهتر بشناسید
◄ قند خون در سگ ها
◄ امسال با حیوان خانگی چه کنیم
◄ وایتکس برای سگ ها
◄ آیا می‌دانستید که گربه ها نیز سکسکه می‌کنند؟
◄ گربه‌ها در هنگام خواب
◄ بیا با هم بریم سفر اقا سگه !
◄ صدمات استخوانی در حیوانات خانگی
◄ از شیر گرفتن توله­ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ گربه سیامی
◄ اسفینکس
◄ گربه نژاد بریتیش موکوتاه
◄ ورزش در گربه ها
◄ تغذیه سگ و گربه
بعدی 1 قبلی

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

سيبرين هاسكي

سيبرين هاسكي
Siberian Husky

سيبرين هاسكي Siberian Husky

 

نژاد

سیبرین هاسکی


توضیخات

هاسکی سگی قدرتمند و کاری می باشد. در همه رنگها از سیاه یکدست تا سفید یافت می شود. معمولاً بصورت دو رنگ سیاه وسفید ، طوسی و سفید ، قرمز و سفید و نارنجی و سفید یافت می شود. در اکثر سگها صورت و زیر بدن سفید می باشد. گوشها حالت برافراشته و نوک تیز دارند و همانند سایر نژادهای سگ در سیبری دارای چشمان آبی رنگ می باشند. چشمها گاهی اوقات نیز دو رنگ است (آبی - قهوه ای). در بین پنجه ها دارای مو می باشد که این امر راه رفتن حیوان را بر روی برف و یخ آسان می سازد. لایه زیرین موها زبر و ضخیم و لایه بیرونی صاف و نرم می باشد. هاسکی قادر است تا در دمای 60- درجه به راحتی زندگی کند.
خلق و خو

سگی آرام و بازیگوش می باشد. مشتاق و گاهی اوقات لجباز. به اعضای خانواده ای که در آن بزرگ می شود بسیار علاقه مند است. باهوش ، اجتماعی و با محبت می باشد. اگرچه انرژی زیادی خصوصاً در تولگی دارد اما سگ سر براه و مطیعی می باشد. رابطه خوبی با کودکان دارد. بسیار کم پارس می کند بنابراین دیدبان خوبی نمی باشد. استعداد خوبی در آموختن دارد اما این کار را باید با صبر و حوصله انجام داد چراکه هاسکی می تواند گاهی اوقات لجباز شود. اگر بیکار بماند خیلی زود حوصله اش سر می رود. از تنهایی بیزار است بنابراین اگر ساعات زیادی را بیرون از خانه سپری می کنید حتماً یک جفت و هم بازی برای سگ خود پیدا کنید. به غذای کمتری نسبت به آنچه به نظرمی رسد نیاز دارد. اگر از سنین پایین اجتماعی شود با سایر حیوانات مشکلی ندارد.
وزن ، ارتفاع

وزن در نرها: (20-27) ک.گ ، در ماده ها: (16-22) ک.گ
ارتفاع در نرها: (53-60) س.م ، در ماده ها: (51-56) س.م

مشکلات سلامتی

اصولاً سگ سلامتی است. مشکلات کپل ، بیماریهای چشمی همانند آب مروارید و ورم پوستی ناشی از کمبود روی (Zinc) قابل ذکر می باشد.

شرایط نگهداری

برای نگهداری درآپارتمان پیشنهاد نمی شود. بسیار فعال است و به یک حیاط بزرگ جهت زندگی نیاز دارد. بدلیل داشتن پوشش ضخیم تحمل هوای گرم را ندارد و بهتر است از سایبان و کولر در فصول گرما استفاده شود. این نژاد زندگی را بصورت گروهی ترجیح می دهد (حداقل دوتایی).

فعالیت بدنی

به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد اما نباید او را در هوای گرم به انجام ورزشهای سخت وادار نمود. یک حیاط بزرگ با نرده یا دیوارهای بلند پیشنهاد می شود. توجه کنید تا نرده ها از زیر نیز بلند و محکم باشند چراکه هاسکی علاقه زیادی به کندن زمین دارد
طول عمر

حدود 12- 15 سال.
آراستن

به جز در فصول ریزش مو به آراستن زیادی نیاز ندارد (دوبار در سال ریزش مو دارد). برس کشیدن با شانه آهنی پیشنهاد می شود.
تاریخچه

موطن او سیبری می باشد. در سال 1909 به آلاسکا برده شد. برای قرنهای متوالی از هاسکی بعنوان سگ سورتمه و چوپان استفاده می شد. سگهای فوق العاده ای برای کار کردن در شرایط آب و هوایی سخت و سرد سیبری می باشند. هاسکی سگی است سبک وزن و پر استقامت. هنگامی که به آمریکا وارد شد بدلیل داشتن سرعت زیاد از او بعنوان سگ مسابقه استفاده می کردند. امروزه هاسکی یک دوست و همراه خوب برای افرادی است که این نژاد را به خوبی می شناسند.
گروه

سيبرين هاسكي
کشور منسوب: ایالات متحده آمریکا

دسته بندی درF.C.I. : گروه 5 در سال 1995/2/2 استاندارد های نژادی آن تعیین گشت.

ثبت بین المللی:FCI, UKC, AKC, TKC, CKC

ظاهر شناسی: نسبت به جثه بدن سری متناسب و متعادل و کمی گرد دارند. بینی آن ها به رنگهای سیاه و قهوه ای تیره و خاکستری در سگهای سیاه و در سگهایی که به رنگ مسی و آجری هستند بینی به رنگ صورتی می باشد. پوزه در این نژاد دارای طول و عرض متوسطی بوده و به سمت بینی باریک می شود و خیلی حالت چهارگوش ندارد. دارای لبهایی به رنگ مشکی می باشند و فک و دندانهایی بسیار قویی دارند و دندانها کاملا برهم عمود می شوند. چشمها در این نژاد کشیده و بادامی شکل است و سایزی متوسط و کمی اریب دارند رنگ چشمها قهوه ای و آبی می باشد و رنگ ابلق (یک چشم آبی و چشم دیگر قهوه ای) نیز در این نژاد پذیرفته است.
سایز گوشها متوسط و مثلثی شکل می باشند و بالای گوش کمی حالت قوسی شکل دارد، گوشها ضخیم و بر روی سر عمود هستند و رنگ آن ها تیره و از موهای بسیار کوتاه پوشیده شده اند و کمی حالت حلال و به سمت عقب مایل می باشند. دارای گردنی متوسط و عمود که در زمان توقف حالتی متکبرانه به ظاهر سگ می دهد. دم هاسکی همانند دم روباه پوشیده از مو می باشد و زمانی که فعالیت ندارد به سمت پایین و حالتی افتاده دارد و در زمانه افراشته نگاهداشتن حالتی نیم دایره داشته و هیچگاه به صورت کامل بر پشت حیوان حلقه نمی شود.
دارای پوستی ضخیم و خز مانند که دارای مو هایی کوتاه و نرم است و موهای زیرین نرم متراکم و کوتاه می باشند و هرگز حالتی ایستاده و خشن ندارند. تمام رنگهای پوست این نژاد از والر سفید تا سیاه مورد قبول می باشد.

طول سگ های نر: 60_5/53 سانتیمتر و وزن آن ها 28_5/20 کیلوگرم می باشد.
طول سگ های ماده: 56_5/50 سانتیمتر و وزن آن ها 23_5/15 کیلو گرم می باشد.

رفتار شناسی:دارای رفتاری دوستانه، باهوش، سازگار با محیط، نجیب، هوشیار هستند و با اینکه سگهای نیرومند و قوی هستند اما رفتاری دوستانه نسبت به افراد و سگهای دیگر دارند.

کارایی:همدم و سگ کاری

سيبرين هاسكي

 

 

Group 5 Spitz and primitive types


سیبرین هاسکی ، سگی نیرومند، درشت هیکل، زیبا و دارای یک پوشش ضخیم است که در رنگ های مختلف و خال دار دیده میشود. دارای چشمانی آبی رنگ و و صورتی خاص است. مراقبت از او بسیار آسان است اما باید توجه کنید کع او یک نوع سگ ورزشکار باهوش است که گاهی سرسخت است به همین دلیل برای افرادی که تجربه ای در نگه داری از سگ ندارند توصیه نمی شود. او میتواند راهی برای فرار پیدا کنید پس باید در حیاطی حصار دار نگهداری شود.

 
آمار حیاتی نژاد سیبرین هاسکی | Siberian Husky
دسته بندی نژاد: سگ کاری

قد: بین ۵۰ تا ۵۸ سانتی متر

وزن: بین ۱۸ الی ۳۰ کیلوگرم

طول عمر: بین ۱۲ الی ۱۵ سال

 
نکات برجسته نژاد سیبرین هاسکی | Siberian Husky
ریزش موهی سیبرین هایکی بستگی به شرایط آب و هوایی دارد که در آن قرار میگیرد اما به طور معمول سالی ۱ بار به مدت ۱ الی ۳ هفته دچار ریزش موی خیلی شدید میشود.

آنها در صورتی میتوانند در آپارتمان زندگی کنند که به خوبی آموزش دیده باشند.

آنها به زوزه کشیدن علاقه زیادی دارند و خیلی کم پارس میکنند.

آنها خیلی کم به غذا خوردن و کالری نیاز دارند.
آنها به تعقیب حیوانات کوچک می روند به همین دلیل هنگام پیاده روی هرگز افسار او را رها نکنید.
برای خرید یک سگ سالم، هرگز آن را از پرورش دهنده غیر قانونی یا فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری نکنید، و توله سگی را پیدا کنید که او را از نظر عدم وجود بیماری های ژنتیکی که ممکن است سگ به آن مبتلا شود آزمایش کرده باشند.
هاسکی قیمت های متفاوتی دارد. اگر شما سیبرین هاسکی فروشی دارید و می خواهید قیمت سیبرین هاسکی در ایران و قیمت توله سگ هاسکی را بدانید، باید به فروشگاه های مجاز حیوانات خانگی مراجعه کنید.
 
وزن و اندازه نژاد سیبرین هاسکی | Siberian Husky
وزن در نرها: (۲۳-۳۰) کیلوگرم، در ماده ها: (۱۸-۲۵) کیلوگرم.

ارتفاع در نرها: (۵۲.۵-۵۹) سانتی متر، در ماده ها: (۵۰-۵۵) سانتی متر.

 
مشکلات و سلامتی نژاد سیبرین هاسکی | Siberian Husky
سگهای این نژاد به طور کلی سگهای سالمی هستند اما مانند تمام سگهای دیگر آنها نیز ممکن است به برخی بیماری ها مبتلا شوند. همه ی سگ های این نژاد بیمار نمی شوند اما اگر شما از این نژاد مراقبت میکنید باید نسبت به آنها آگاهی لازم را داشته باشید.

اگر قصد خرید توله سگ دارید باید سگی را خریداری کنید که پرورش دهنده  آن، گواهی عدم سوء پیشینه سلامت هم برای پدر و هم مادر توله سگ به شما نشان دهند. گواهی عدم سوء پیشینه سلامت به شما ثابت میکند که تمام آزمایشات لازم از نظر عدم وجود بیماری بر روی سگ انجام شده است.

دیستروفی قرنیه: یک بیماری غیر التهابی و ارثی است که چند لایه از قرنیه چشم را تحت تاثیر قرار میدهد. معمولا مرکز قرینه یا نزدیک حاشیه چشم سگ مبتلا به این بیماری به صورت مات دیده میشود که دردناک نیست مگر اینکه قرنیه دچار زخم شود.
آب مروارید: آب مروارید گاهی اوقات در سگ های کمتر از شش سال سن، رخ می دهد و یک بیماری ارثی است. هنگام خرید توله سگ سیبرین هاسکی حتما از پرورش دهنده ی او بخواهید که گواهی سلامت چشم پزشکی مادر توله سگ را به شما نشان دهد.
پیشرو شبکیه آتروفی (PRA): این بیماری یک اختلال دژنراتیو چشم است که سگ مبتلا به آن با از دست دادن گیرنده های نوری که در پشت چشم قرار دارند دچار نابینایی میشود، قبل از اینکه نشانه های این بیماری بروز کند میتوان آن را تشخیص داد. خوشبختانه سگ ها میتوانند در صورت از دست دادن بینایی خود برای حل نیازهایشان حواس دیگر خود را به کار بگیرند و زندگی سالم و کاملی داشته باشند. پرورش دهنده ی قانونی باید هر سال تاییدیه سلامت چشم سگ را از متخصص چشم دامپزشک دریافت کند.
 
تغذیه نژاد سیبرین هاسکی | Siberian Husky
توصیه می شود روزانه ۱.۵ تا ۲ پیمانه غذای سگ با کیفیت بالا در روز، به صورت دو وعده ی غذایی تقسیم شده به او بدهید.

توجه: مقدار غذایی که سگ شما میخورد به  سن، ساختار بدنی، سوخت و ساز و سطح فعالیتهای او بستگی دارد. سگ ها هم مانند انسانها رفتارهای طبیعی دارند و نیاز های غذایی همه آنها مانند هم نیست هم چنین کیفیت غذای آنها نیز متفاوت است. بهتر است به جای اینکه ظرف غذای او را چند بار در روز از غذای معمولی پر کنید، غذاهای مغذی و کمتری به سگ خود بدهید.

شما میتوانید برای جلوگیری از چاقی سگتان، به جای ترک غذای او ، دو بار در روز به او غذا بدهید و میزان غذایش را اندازه گیری کنید. اگر مطمئن نیستید که سگ شما اضافه وزن دارد یا نه، میتوانید او را با دست و چشمتان آزمایش کنید، اول به او نگاه کنید طوری که شما بتوانید کمر سگ را ببینید سپس دست خود را روی پشتش و شست خود را در امتداد ستون فقراتش قرار دهید انگشتان خود را به سمت پایین بکشید شما باید بدون اینکه فشار زیادی به سگ وارد کنید قادر به لمس دنده هایش باشید اما اگر نتوانستید دنده هایش را لمس کنید سگ اضافه وزن دارد و باید غذایش را کم کرده و فعالیتش را افزایش دهید.

 
آراستن نژاد سیبرین هاسکی | Siberian Husky
 این سگ ها دارای موهای صاف و زیر لایه نرم و متراکمی هستند.

در فصل بهار و پاییز، ریزش مویشان شدید میشود به همین دلیل در این زمان بهتر است هر روز موهایش را برس بزنید اما در فصل های دیگر فقط کافیست هفته یکبار شانه کنید. نظافت کردن آنها کار آسانی است و اگر در هوای خنک نگهداری شوند ریزش موی خیلی کمی دارند. آن ها تمام رنگ ها، از سیاه تا سفید یکدست همراه با خال های به رنگ قرمز و حنایی دیده میشوند و چشمانی به رنگ قهوه ای یا آبی و یا ترکیبی دارد.

برای جلوگیری از تجمع باکتری داخل دهان لازم است هفته ای ۲ یا ۳ بار دندان های سگ را مسواک بزنید اما اگر میخواهید که سگ شما به بیماری های لثه و یا بدی بد دهان مبتلا نشود باید هر روز این کار را انجام دهید هم چنین لازم است ماهی یکبار ناخن های سگ خود را کوتاه کنید، در ناخن های پای او رگ های خونی زیادی وجود دارد و اگر آنها را بیش از حد کوتاه کنید خونریزی میکند و ممکن است دفعه ی بعد هنگام کوتاه کردن ناخن ها سگ با شما همکاری نکند به همین دلیل اگر تجربه ای در این کار ندارید از دامپزشک کمک بگیرید. اگر هنگام راه رفتن سگ صدای کشیده شدن ناخن هایش روی زمین را میشنوید  یعنی آنها بیش از حد بلند شده اند. کوتاه نگه داشتن ناخن ها به شما کمک میکند تا زمانی که سگ با هیجان برای خوش آمدگویی به سمت شما میپرد به شما آسیبی نرساند. هنگام نظافت کردن سگ، او را از لحاظ علائمی مانند زخم، خارش، علائ عفونت مثل قرمزی، حساسیت به لمس، التهاب بر روی پوست بینی، دهان، چشم و یا پاها را بررسی کنید. چشم های سگ باید بدون هیچ قرمزی یا ترشحاتی باشد اگر هفته ای یکبار سگ خود را از همه نظر بررسی کنید باعث میشود تا از مشکلات جدی که ممکن است در سگ رخ دهد جلوگیری کنید.

گوش های سگ خود را از نظر عدم وجود قرمزی و یا بوی بد بررسی کنید زیرا این علائم عفونت گوش است. و هر بار که گوش او را از نظر عدم وجود قرمزی و بوی بد بررسی میکنید با یک پنبه ی مرطوب ملایم و دارای PH متعادل آنها را تمیز کنید و اگر امتداد لبه گوش خشک شد آن را با روغن بچه با روغن نارگیل چرب کنید. هرگز نباید چیزی را داخل کانال گوش فرو ببرید فقط تمیز کردن قسمت بیرونی گوش کافی است .

 
میزان سازگاری نژاد سیبرین هاسکی | Siberian Husky با کودکان و حیوانات خانگی دیگر
سیبرین هاسکی سگی خانگی و دارای جثه ی بزرگی هستند و با کودکان بسیار مهربان است اما شما باید زمانی که سگ با کودکان همراه میشود بر آنها نظارت داشته باشید زیرا ممکن است به هم آسیب برسانند. به فرزند خود یاد دهید زمانی که سگ در حال آموزش دیدن است برای او غذا نبرد و به او نزدیک نشود. سگ هر چقدر هم اهلی باشد باید زمانی که با کودک همراه میشود او را ببندید. این سگ هرگز دوست ندارد تنها رها شود.آن ها به طور کلی سگ های پرخاشگری نیستند اما اگر در یک محیط باز با سگ های دیگر به خصوص سگ های کوچک هم بازی شوند ممکن است به حالت تهاجمی در آیند اما اگر آنها را به خوبی آموزش دهید میتوانند با گربه ها و حیوانات خانگی دیگر سازگاری خوبی داشته باشند.

 
محل نگهداری نژاد سیبرین هاسکی | Siberian Husky
شرایط نگهداری هاسکی کمی خاص است و این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب نیست زیرا نیاز به حداقل یک حیاط کوچک دارد تا بتواند فعالیت بدنی و ورزشی را در طول روز انجام دهد. همچنین علاقه زیادی به دویدن در فضای آزاد دارد و اگر در محیط باز قرار نگیرد، کلافه و غیر قابل کنترل می شود.
نظرات کاربران
 • 2
  در بین تمام سگهایی که نگداری کردم باهوش ترین هستند و واقا نصبت به هم نوعانه خود کمتر پارس مکنند اما ضعف عمده این سگ عاجز بودن به گرماست وکمبود فضا برای بازی کردن
  باتشکر از اطلاعات مفید تون
  راستی اینو بگم بدونین که این گونه نصبت به درگیری صاحب خود با افراد دیگر خلی پرخاشگر هستند پس لطفا از شوخی کردن با دوستان خود در هنگام حضور سگ جدا خوداری کنید
 • 25
  هاسکي بهترين سگ دنيا
 • 24
  من هاسکی دارم اسمش عسله.خیلی سگ خوبیه ولی شیطوووون.پدر منو در اورده.شبا تا صبح بغل من میخوابه .ولی با تمام بازیگوشیاش بهترین سگ دنیاست
 • 94
  با سلام من دنبال یه سگ هاسکی مثل داخل صفحه عکس اول هستم چه جوری میتونم پیدا کنم
 • 1
  قشنگیه بابااخر سگه

  پاسخ ها

  • سلام من خودم یه توله هاسکی دارم از محمد شهر کرج گرفتم
 • 1
  ممنون از شما بابت مطالب خوبتون.
 • 1
  سلام همسايه ما سگ هاسكي دارن كه خيلي ناز و بازيگوش است.ميخواستم بدونم جفتگيري هاسكي چه قدر طول ميكشه؟باتشكر از مطالب خوبتون!
 • 1
  بين نيم ساعت تا يك ساعت
 • 1
  salam,ke30 toole husky nmifrooshe?donbale 1 tooleam k khoshgelo bazigoosh bashe
 • 1
  salam...mn a koja mituniam ye haski bekharam?gheymatesh alan daghighan chande?ag mishe lotfan behem begin mamnun misham
 • 1
  salam...mn a koja mituniam ye haski bekharam?gheymatesh alan daghighan chande?ag mishe lotfan behem begin mamnun misham
 • 0
  سلام من دنبال یه جفت هاسکی یا مالاموت درجه یکم .سن بین 8 تا 18 ماه اگه کسی داره 09153095025 تماس بگیره
 • 0
  تویه خونه که نمیشه نگه داشت قلعه هم که نداریم پس راهنماییم کنید کجا نگهش دارم؟ ممنون بسیار متشکرم.
 • 0
  سلام به نظر شما سبيرين هاسكي باهوشترو بهتره يا ژرمن شپرد منموندم كدومو بخرم
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :

گربه

سگ

تربيت

تربیت

طریقه

sag

ماده

آموزش

دكتر

عليرضا

غذای

چشم

آبی

مورد

زیبا

سگها

عکس

همه

نژادهای

نگهداری

باره

خانگی

پرورش

بیماری

Pug

علاقه

ایران

ی

Spitz

فروش

مالاموت

تمام

باکسر

هاسکی

سیبری

اسکیمو

دین

بزرگ

انواع

خصوصیات

نژاد

مناسب

حیواناتی

کتاب

توله

سیاه

معرفی

ايران

سگهای

خريد

ترین

رفتار

شناسی

سایت

مشخصات

پیر

فروشگاه

پرشین

هوای

مربی

خشن

منزل

روش

خانه

تصاویر

خاکستری

چيز

سيبرين

هاسكي

رفتارشناسی

شرایط

خرید

تصاویری

دنیا

مرد

سفید

عمر

لوازم

بهترین

اموزش

نحوه

حمام

ایا

کلی

تصویر

گرد

روشهای

بزرگترین

انگل

خطرناک

نگهداري

تفاوت

شرايط

عمده

طرز

ویژگی

داخل

چگونگی

فنچ

خصوصيات

ژرمن

تزریق

کامل

اسم

داری

siberian

husky

عکسهای

مدل

طول

مقاله

زیبای

هواي

ي

میکنند

گذاشتن

خوب

بان

راههای

اطلاعات

تکان

جفت

ضعف

بازان

عكس

غذاي

قیمت

قيمت

صفحه

چیست

امریکن

فعالیت

هاى

بازار

بهترين

وارد

قند

شیراز

راهنمای

شیوه

درمورد

معنی

اسكي

تصاويري

گالري

شناسي

اطلاعاتی

سایه

فروشی

تزريق

خودكاري

ساختن

شجاعت

خودکاری

چوپان

سگهاي

دانلود

گرگی

حدود

راهنماي

براى

سکه

برروی

سیبرین

شناس

گالری

هیبرید

اسکی

خصوصیاتی

س

هات

شپرد

نژا

باهوشترین

کولر

سورتمه

شنای

ابلق

گرمی

وسايل

هــــا

بـا

منه

است

پت

من

سگه

دم

مویی

اب

سایبرین

151528335311282.png (72×72)15152833280752.png (72×72)151528332808193.png (200×200)151528335309921.png (200×200)151528332806911.png (200×200)


mofos