پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

بدترین سوسمارهای خانگی برای افراد مبتدی

 


بدترین سوسمارهای خانگی

 

چه عواملی یک سوسمار را تبدیل به گزینه ای نامناسب و بد به عنوان حیوان خانگی میکند؟ متاسفانه بسیاری از خزندگانی که امروزه در بازار خرید و فروش حیوانات خانگی به سادگی در دسترس هستند به هیچ عنوان گزینه های مناسبی برای نگهداری در اسارت به شمار نمیروند. نمیتوان به صرف اینکه یک خزنده قیمت ارزانی دارد و یا به سادگی قابل خرید و فروش است، آن را حیوان خانگی مناسبی محسوب کرد.

 

 

اندازه بزرگ، خلق و خوی خشن و تهاجم، اصول نگهداری دشوار و سخت و بسیاری فاکتورهای دیگر میتوانند یک سوسمار را به گزینه ای بد و نامناسب به خصوص برای افراد تازه کار بدل کند. معرفی این گونه ها در این فهرست بدین معنا نیست که نباید از آنها نگهداری کرد اما باید توجه کرد که این خزندگان فقط برای افراد با تجربه و حرفه ای و افرادی که زمان خود را وقف این کار کرده اند مناسب هستند.

 

 

ایگوانا

 

 

1. ایگوانا (Iguana)

 

ایگوانا سبز را میتوان به جرات معمولی ترین و ارزان ترین خزنده خانگی دانست و این مایه شرمساری است. این سوسمارها بسیار زیبا و نسبتا باهوش اند و میتوانند بسیار اجتماعی شوند اما در زمان بلوغ اندازه بسیار بزرگی خواهند داشت. این حیوان در زمان بلوغ بین ۱٫۵ تا ۲ متر طول داشته و دارای زواید تیز و برنده ای بر روی بدن و تعداد زیادی دندان های بزرگ و تیز است. حتی ایگواناهای بسیار دست آموز هم میتوانند تصادفا گازهای دردناکی گرفته و یا ضربات وحشتناکی با دم خود وارد آورند بنابراین توصیه میشود که این حیوانات فقط توسط افراد بالغ در دست گرفته شوند.

 

ایگواناها نیاز به فضایی معادل نصف یک اتاق خواب و نوردهی و گرمادهی خاص دارند. بچه ایگواناهای کوچک و جذاب به صورت رشد کرده و برنامه شما مبنی بر «به زودی محل مناسب برایش فراهم میکنم» به هیچ عنوان جوابگوی این سوسمارهای غول پیکر نخواهد بود. به دلیل نیاز به فضای بسیار بزرگ و زمان و تجربه در نگهداری، ایگوانا در صدر فهرست «بدترین سوسمارهای خانگی» قرار میگیرد.

 

طول عمر : ۱۵ الی ۲۰ سال یا بیشتر

 

اندازه : ۱٫۵ الی ۲ متر

 

حداقل اندازه محفظه برای نگهداری از یک ایگوانای بالغ : اتاقی با ابعاد ۲ متر (طول، عرض و ارتفاع)

 

نیازهای خاص در نگهداری : کنترل دما، نوردهی خاص، رژیم گیاهی مخصوص

 

محاسن : قیمت ارزان، همیشه در دسترس

 

معایب : اندازه بزرگ، خصوصیات تهاجمی (در صورتی که به صورت مداوم در دست نباشند و یا نرهایی که در فصل جفتگیری باشند)، تعهد زیاد، نگهداری دشوار

 

 

مانیتور صحرایی (سوسمار صحرایی

 

 

 

 

2. مانیتور صحرایی (سوسمار صحرایی) (Savannah Monitor)

 

مانیتور صحرایی (مانیتور ساوانا) با نام علمی Varanus exanthematicus به تعداد زیاد در دسترس بوده و بسیار ارزان قیمت است به طوری که در ایالات متحده میتوان یک بچه سوسمار صحرایی را به قیمت کمتر از ۲۵ دلار تهیه کرد. در حقیقت این امر چندان مایه خوشحالی نیست زیرا این سوسمار رشد زیادی کرده و در هنگام بلوغ، قدرت بسیار زیادی خواهد داشت به شکلی که گازهای بسیار دردناکی گرفته و حتی توانایی شکستن استخوان را به وسیله ضربات و شلاق های دم خود دارد. در حقیقت ساوانا مانیتور یکی از بهترین مانیتورها (وارانوس ها) برای نگهداری است اما تمامی مانیتورها فقط گزینه هایی مناسب برای افراد حرفه ای و با تجربه در زمینه خزندگان هستند و برای افراد مبتدی به هیچ عنوان توصیه نمیشوند.

 

مانیتور صحرایی نیاز به فضای زیاد برای زندگی دارند و فقط باید توسط افرادی که در زمینه خزندگان با تجربه هستند، لمس شوند. همچنین باید به یاد داشته باشید که این خزنده مدفوع زیاد و بد بویی دارد که تمیز کردن آن، وظیفه روزانه ناخوشایندی برای شما تعریف میکند. این سوسمارها استادان فرار کردن هستند و در صورتی که در منزل شما آزاد باشند میتوانند خسارات زیادی به وسایل منزل وارد کنند. نگهداری از یک مانیتور در حقیقت تعهدی بلند مدت است که نیاز به منبع مناسب تغذیه برای حیوان نیز دارد.

 

طول عمر : ۱۰ الی ۱۵ سال یا بیشتر

 

اندازه : ۹۰ تا ۱۲۰ سانتی متر

 

حداقل فضای لازم برای نگهداری از یک سوسمار صحرایی بالغ : محفظه ای با ابعاد ۲٫۵ متر در ۱۲۰ سانتی متر با ۱ متر ارتفاع

 

نیازهای خاص نگهداری : کنترل دما، نوردهی خاص و رطوبت ثابت

 

محاسن : قیمت ارزان و سهولت در خرید، نسبت به اکثر سوسمارهای مانیتور دارای خلق و خوی آرامی است

 

معایب : نیاز به محفظه بزرگ، نیاز به نظافت منظم، نیاز به منابع مناسب غذا

 

 

انول سبز

 

 

 

 

3. انول سبز (Green Anole)

 

انول های سبز از معمول ترین و ارزان قیمت ترین خزندگان خانگی هستند که به وفور در فروشگاه های خزندگان در دسترس علاقه مندان قرار دارند. قیمت ارزان این خزنده نباید شما را به اشتباه بیندازد زیرا نگهداری از این حیوان هزینه های بالایی در برای نوردهی، گرمادهی و … طلب کرده و به انرژی و تجربه زیادی نیاز دارد.

 

علی رغم زیبایی، انول ها به سادگی مضطرب میشوند و نباید همواره به صورت منظم توسط شما لمس شوند. آنها حشره خوار بوده و در سنین کم در هر روز و پس از سن بلوغ، یک روز در میان نیاز به خوردن حشرات دارند. نگهداری از این حیوانات دشوار نیست اما آنها نیاز به فضا و مراقبت خاص خود دارند بنابراین پیش از خرید انول سبز به عنوان یک «حیوان خانگی ارزان قیمت» یک بار دیگر در خصوص شرایط موجود پس از خرید، فکر کنید.

 

طول عمر : ۳ الی ۵ سال

 

اندازه : ۱۲ الی ۲۰ سانتی متر

 

حداقل فضای لازم برای نگهداری از یک انول سبز بالغ : یک تانک با حجم ۱۰ الی ۲۰ گالن یا معادل آن

 

نیازهای خاص : نیاز به کنترل دما، نوردهی UVB و UVA

 

محاسن : قیمت ارزان، اندازه کوچک

 

معایب : نیاز به مراقبت زیاد و تجهیزات گران قیمت، قرار داشتن همیشگی در معرض اضطراب

 

 

آفتاب پرست

 

 

 

 

4. آفتاب پرست (Chameleon)

 

آفتاب پرست ها میتوانند به خوبی با محیط اسارت خو بگیرند اما نیازهای آنها که بسیار خاص بوده و با رعایت نکردن برخی از آنها، مشکلات خاصی متوجه این خزنده میشود باعث شده که این خزندگان زیبا در فهرست نامناسب ترین گزینه ها برای افراد مبتدی قرار گرفته و نگهداری از آنها فقط به افراد خبره و با تجربه توصیه شود. اغلب آفتاب پرست هایی که در سراسر دنیا در فروشگاه های خزندگان یافت میشوند در حقیقت از طبیعت شکار شده و حامل انگل ها و بیماری های مختلفی هستند. خریدن یک حیوان خانگی که در اسارت تکثیر شده باشد فقط یک توصیه جانبی نیست بلکه یک امر ضروری است.

 

با وجود اینکه آفتاب پرست ها حیوانات زیبایی هستند اما دست زدن به آنها به هیچ عنوان توصیه نمیشود زیرا حیواناتی بسیار حساس هستند و به راحتی ترسیده و آسیب میبینند. آنها نیاز به رطوبت بسیار بالا و تراریومی دارند که با گیاهان طبیعی یا مصنوعی پر شده باشد. ترجیحا باید از یک سیستم آبپاش اتوماتیک هم در این تراریوم استفاده کرد. آفتاب پرست ها در مجموع میتوانند خزندگان خانگی بسیار جذاب و خیره کننده ای باشند اما پیش از خرید آنها نیاز به تحقیقات گسترده در مورد نگهداری از آفتاب پرست و تجربه کافی در نگهداری از انواع سوسمارهاست.

 

طول عمر : ۲ الی ۵ سال

 

اندازه : متنوع (بسته به گونه)

 

حداقل فضای کافی برای نگهداری از یک آفتاب پرست بالغ : متنوع بسته به گونه و زیرگونه مورد نظر

 

نیازهای خاص : کنترل دقیق نوردهی، نیاز به میزان رطوبت بالا

 

محاسن : زیبایی و جذابیت خاص

 

معایب : هزینه بالای نگهداری و تهیه لوازم و تجهیزات، قرار داشتن در معرض اضطراب، قابلیت لمس شدن کم

 

 

وارانوس های دیگر

 

 

 

 

5. وارانوس های دیگر (مانیتورهای دیگر) (Other Monitors)

 

انواع بسیاری از مانیتورها در فروشگاه های خزندگان و حیوانات خاص وجود دارند که به وفور خرید و فروش میشوند. از این دسته میتوان به «مانیتور نیل» (nile monitors)، «مانیتور آبی آسیایی» (asian water monitors)، «مانیتور سبز درختی» (green tree monitors) و گونه های دیگر اشاره کرد. تقریبا تمام این گونه ها، خزندگان نامناسبی برای افراد مبتدی و حتی نیمه حرفه ای محسوب میشوند به طوری که نیازهای خاص و فضای بزرگ مورد نیاز آنها، در صورتی که تامین نشود به مشکلات جدی دچار میشوند.

 

اگر شما علاقه مند به نگهداری از یک گونه از وارانوس ها به عنوان حیوان خانگی هستید باید پیش از خرید، به طور کامل در خصوص گونه ای که به آن علاقه مند هستید تحقیق کنید. مانیتورها خزندگانی باهوش با طول عمری طولانی هستند که بچه های ارزان قیمت آنها میتوانند به زودی هزینه های بسیار بالایی (برای تهیه غذا و بخصوص محل سکونت) به شما تحمیل کنند. همچنین وارانوس های بزرگ نیاز به خوردن طعمه های بزرگی دارند و متعاقبا، مدفوع بزرگ و بدبویی نیز دفع میکنند. برخی از آنها هزینه و انرژی معادل یک سگ بزرگ از شما صرف خواهند کرد. برخی از مانیتورهایی که از طبیعت اسیر شده اند حامل انگل هایی هستند که در صورت انتقال به انسان، هزینه های بالایی جهت درمان طلب خواهد کرد. بنابراین هرگز با دیدن قیمت ارزان و بچه های دوست داشتنی و کوچک این حیوان، فریب نخورید!

 

طول عمر : متنوع

 

اندازه : متنوع

 

حداقل فضای کافی برای نگهداری از یک وارانوس بالغ : متنوع، بسته به گونه مانیتور موردنظر

 

نیازهای خاص : کنترل میزان نوردهی، کنترل میزان رطوبت، کنترل میزان گرما

 

محاسن : زیبایی، هوش بالا، جذابین

 

معایب : هزینه بالای تجهیزات، حالت و خلق و خوی تهاجمی، نگهداری دشوار

 

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : bestpetlizard.com

 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)