پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

 

 

سخنی با خواننده

 

در ابتدا سوالاتی را از خود بپرسید و به آنها پاسخ دهید نظیر : آیا شما ماری را میخواهید که بیش از ۳ طول و ۲۵ کیلوگرم وزن داشته، مدفوعی به اندازه یک سگ سنت برنارد دارد و میتواند بیش از ۳۰ سال عمر کند؟ این حیوان از موش و موش های صحرایی و حتی نهایتا خرگوش تغذیه میکند. بسیاری از مردم گمان میکنند در صورتی که دیگر نخواهند از مار خود نگهداری کنند میتوانند به راحتی افرادی را پیدا کنند که از بوآی ۲٫۵ یا ۳ متری آنها نگهداری کند. میتوانید به سایت های اینترنتی که برای فروش این حیوانات ایجاد شده است مراجعه کنید و تعداد بیشمار پیتون ها و بوآهایی را که در انتظار منزل جدید هستند ببینید.

 

 

 

باغ وحش ها نیز به اندازه کافی از این مارهای عظیم الجثه در اختیار دارند و نیازی به مارهای جدید ندارند. جامعه های خزنده شناسی و کلینیک های دامپزشکی خزندگان، معمولا تعدادی از این مارها را در اختیار دارند که به دنبال صاحبان جدید هستند. فراموش نکنید که یک بوآی ۲ ساله میتواند به راحتی ۲٫۴ متر طول و نزدیک به ۲۰ کیلوگرم وزن داشته باشد. شما مجبورید ماهیانه چند خرگوش به عنوان غذا به او بدهید و با توجه به اندازه بزرگی که دارد لمس کردن آن نیز چندان ساده نخواهد بود. شما باید برای دست آموز باقی ماندن مارتان، این حیوان را مدام از ویواریوم خارج کنید و به این فکر کنید که آیا تمایل دارید که با یک مار ۳ متری گرسنه که شما را با غذایش اشتباه گرفته است رو به رو شوید؟ نکته دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چه کسی در تمیز کردن محفظه محل زندگی مار (ویواریوم) به شما کمک خواهد کرد؟ و چه کسی در زمان بیماری مار، به شما برای بردن مار نزد دامپزشک کمک میکند؟ آیا کسی وجود دارد که در زمان غیبت شما در منزل یا رفتن شما به تعطیلات از مار نگهداری کند؟ مهم نیست که آنها چقدر شما را دوست دارند زیرا بسیاری از این کارها را هرگز مادر یا دوستانتان انجام نخواهند داد! نگهداری از یک مار بزرگ به هیچ عنوان کار ساده ای نیست بلکه مسئولیتی سنگین و طولانی مدت را متوجه صاحب حیوان خواهد کرد.

 

 

 

 

انتخاب بوآ

 

ماری را انتخاب کنید که پوستی سالم و مسطح، بدنی کاملا گرد، مخرج تمیز و چشمانی شفاف داشته و دارای زبانی فعال باشد که در زمان لمس شدن، به صورت مکرر آن را از دهان خود بیرون آورد. زمانی که مار را در دست میگیرید حیوان باید شما را محکم اما با آرامش نگاه دارد. همچنین مار باید نسبت به محیط اطرافش هوشیار باشد. همه مارهای جوان معمولا میتوانند طعمه مارهای دیگر، پرندگان، سوسمارها و پستانداران باشند بنابراین نوزادان مار، معمولا اندکی عصبی هستند که این حالت به زودی برطرف خواهد شد. همانند پیتون ها، مارهای بوآ دارای مهمیزی در قسمت مخرج خود هستند. این دو پنجه، در واقع آثار باقی مانده از پاهای عقبی هستند که در آخرین مرحله تکامل مارها از سوسمار به مار (آن هم در میلیون ها سال پیش)، بدین شکل باقی مانده اند. نرها دارای مهمیزی به مراتب بزرگتر از ماده ها هستند. تفاوت چندانی از لحاظ خلق و خو بین نر و ماده این مارها وجود ندارد. مارهای بوآی کلمبیایی B. c .imperator و B. c. constrictor از نظر خلق و خو، بهترین زیرگونه ها هستند و سایر گونه های بوآ اندکی تهاجمی ترند. در تمام گونه ها و زیرگونه های بوآ، نمونه هایی که در اسارت تکثیر شده اند بسیار دست آموز تر از نمونه های اسیر شده از طبیعت هستند.

 

 

ویواریوم

 

 

ویواریوم غیر قابل فرار برای مار

 

برای زندگی مار، محفظه ای را انتخاب کنید که اختصاصا برای مار در نظر گرفته شده باشد که از آن جمله میتوان به تانک های مخصوص با درپوش شیشه ای لولا دار اشاره کرد. تمامی مارها اساتید فرار کردن هستند و بوآها بخصوص دارای قدرت زیادی هستند که حتی گاهی میتوانند از محفظه ای که کاملا مهر و موم شده به نظر میرسد بگریزند. یک تانک با حجم ۲۰ گالن گزینه ای مناسب برای یک بوا تازه متولد شده است. پس از یک الی ۲ سال شما مجبور خواهید بود قفس مخصوصی برای بوآی خود از چوب یا شیشه یا پلکسی گلاس درست کنید و یا ویواریومی با ابعاد بزرگ مخصوص مارهای عظیم الجثه خریداری کرده و یا سفارش دهید. باید خود را برای این موضوع آماده کنید زیرا مارهای بزرگ نیاز به فضای زیاد برای زندگی و تمیز کردن مداوم جایگاه خود دارند.

 

 

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

بستر مناسب (کفپوش)

 

در ابتدا از حوله های کاغذی (دستمال کاغذی) استفاده کنید. استفاده از این بستر به شما اجازه خواهد داد که در ابتدا کاری ساده تر داشته باشید و بتوانید هر زمان که نیاز بود به سرعت دستمال ها را برداشته و با دستمال تمیز جایگزین کنید. همچنین میتوانید به خوبی بر میزان تمیز بودن آن نظارت داشته و وجود مواد دفعی مار را مشاهده کنید. پس از اینکه شرایط زندگی مار طبیعی شد و بوآی شما در جایگاه خود مستقر شد میتوانید از بسترهایی که ظاهر زیباتری دارند استفاده کنید که از آن جمله میتوان به چوب تراشیده شده درخت سرو و کاج سوزنی اشاره کرد. به هیچ عنوان از چوب یا پوست درختان کاج، صدر و صنوبر استفاده نکنید زیرا میتواند به همراه غذا وارد سیستم گوارش مار شده و ایجاد مشکلات تنفسی نماید. پوست درختان باید همواره به دقت تحت نظارت بوده و هر قسمتی از آن که به هم چسبیده باشد باید فورا برداشته شود تا از اجتماع و تکثیر باکتری ها و قارچ ها جلوگیری به عمل آید. یک گزینه به عنوان جایگزین، استفاده از چمن مصنوعی ارزان قیمت است که میتواند به عنوان بستر مورد استفاده قرار گیرد. همچنین تکه هایی از چمن مصنوعی میتواند به صورت جایگزین موقت، در صورتی که قسمتی از بستر را تمیز یا تعویض میکنید مورد استفاده قرار گیرد. برای شستن چمن مصنوعی از محلولی که حاوی ۲ قاشق چای خوری مایع شوینده در یک گالن آب باشد استفاده کرده و آن را کاملا بشویید. به خاطر داشته باشید که هرچه زودتر اقدام به تمیز کردن یا تعویض کردن بستر کنید کار ساده تری خواهید داشت!

 

 

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

مخفیگاه

 

یک مخفیگاه حتما باید برای بوآهای دم قرمز ایجاد شود. یک نیم کنده درخت، یک جعبه خالی کارت یا یک قوطی پلاستیکی که یه ورودی برای آن تعبیه کرده باشید و آن را به صورت برعکس داخل ویواریوم مار قرار دهید میتوانند گزینه های مناسبی باشند. پلاستیک رو میتوانید در هنگام لزوم به سادگی بشویید. در صورتی که از جعبه مقوایی استفاده کنید میتوانید به محض کثیف شدن، آن را به یک جعبه تمیز، تعویض کنید. بوآها لذت زیادی از آویزان شدن از شاخه ها میبرند بنابراین باید از شاخه هایی استفاده کنید که توانایی تحمل وزن بوآ را داشته باشند. اگر تصمیم دارید از شاخه هایی که خودتان پیدا میکنید استفاده کنید باید ابتدا آنها را درون محلول آب که ماده شوینده به آن افزوده شده است قرار دهید و سپس آن را کاملا آب بکشید و پس از اینکه کاملا خشک شد، آن را داخل ویواریوم قرار دهید. اگر شما از صخره یا آجر برای ساختن یک کنج و مخفیگاه استفاده میکنید اطمینان حاصل کنید که این مصالح، به خوبی در محل خوب مستحکم شده اند و احتمال سقوط آنها وجود ندارد. بوآها مارهایی بسیار پرقدرت هستند و میتوانند به سادگی چنین ساخت هایی را واژگون کنند. سقوط این مواد بر روی بدن مار، میتواند عواقب بسیار دردناک و گاهی مرگبار داشته باشد.

 

 

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

طیف دمایی (طیف گرمایی)

 

ایجاد یک طیف دمایی مناسب، برای سالم ماندن مار، بسیار ضروری است. دمای هوای داخل ویواریوم در طول روز باید بین ۲۸ تا ۳۲ درجه سانتیگراد بوده و دمای منطقه آفتاب گرفتن بین ۳۲ الی ۳۵ درجه سانتیگراد باشد. در طول شب دما باید تا حدی پایین آمده و به ۲۶ الی ۳۰ درجه سانتیگراد برسد. میتوانید برای ایجاد گرمای مناسب از پد های حرارتی مخصوص زیر تانک استفاده کنید که به طور اختصاصی برای خزندگان ساخته شده اند. این تشک های گرمایی را میتوانید در داخل محفظه یا خارج از آن استفاده کنید اما استفاده آنها در زیر تانک (یعنی خارج از ویواریوم) امکان خطر را کاهش میدهد. همچنین میتوانید تشک های برقی مخصوص انسان را از داروخانه های تهیه کنید که در سه درجه کم – متوسط – زیاد در دسترس هستند اما از آنها فقط باید در خارج از تانک (زیر ویواریوم) استفاده کنید. همچنین استفاده از لامپ های گرمایی، لوله های فلزی تولید حرارت و بخاری های سرامیکی از دیگر گزینه هایی هستند که میتوانند دمای بیشتری را در داخل ویواریوم ایجاد کنند. همگی این لامپ ها باید توسط یک پوشش به طور کامل محافظت شوند تا بدن مار در برخورد مستقیم با آنها دچار سوختگی نشود. به همین دلیل استفاده از صخره های گرمایی (Hot Rocks) نیز به هیچ عنوان توصیه نمیشود. حداقل دو عدد دماسنج خریداری کنید و یکی را در فاصله یک اینچ از کف قسمت خنک قفس و دماسنج دیگر را در فاصله یک اینچی از کف قسمت آفتاب گرفتن قرار دهید. هرگز سعی نکنید دما را خودتان حدس بزنید زیرا با این کار در نهایت ماری خواهید داشت که دمای بدنش بسیار پایین یا بسیار بالا خواهد بود. وقتی که مار شما تا اندازه نسبتا بزرگی رشد کرد ممکن است تصمیم بگیرید که از دماسنج های دقیق تر و مناسب تری استفاده کنید.

 

برای بوآهای دم قرمز نوردهی خاصی مورد نیاز نیست.

 

شما میتوانید از یک لامپ با طیف نوری کامل یا یک لامپ تابشی در طول روز استفاده کنید اما در این شرایط معمولا مار سعی میکند از معرض نور مستقیم در امان باشد و در واقع نیاز خاصی به نوردهی برای بوآهای ردتیل وجود ندارد. اگر از نوردهی خاصی استفاده میکنید دقت کنید که مار نتواند بدن خود را در تماس مستقیم با منبع نور قرار دهد زیرا منجر به ایجاد سوختگی خواهد شد.

 

 

 

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

غذادهی

 

در ابتدا اجازه دهید مار شما به مدت ۱ الی ۲ هفته با محیط جدید زندگی خود آشنا شود. غذا دادن به بچه بوآها را با یک بچه موش صحرایی ۷ الی ۱۰ روزه آغاز کنید. برخی از نوزادان کوچکتر شاید نیاز به طعمه هایی کوچکتر نظیر بچه موش صورتی داشته باشند. بوآهای دم قرمز بزرگتر نیاز به طعمه های بزرگتری در اندازه موش صحرایی (رت) دارند. قاعده کلی در غذا دادن به مارها این است که اندازه طعمه نباید از قطر ضخیم ترین بخش بدن مار، بزرگتر باشد. اگر اندازه طعمه بیش از حد برای مار بزرگ باشد به احتمال بسیار زیاد، طعمه در عرض چند ساعت و گاهی چند روز بعد، به وسیله مار برگردانده میشود. دیدن چنین صحنه ای اصلا خوشایند نیست. اگر تجربه ای در غذا دادن اجباری (Froce Feed) به مارها ندارید بهتر است تا قبل از دیدن انجام این کار به وسیله یک فرد حرفه ای، هرگز اقدام به انجام این کار نکنید. این کار باید به عنوان آخرین راه در ذهن شما باشد زیرا پروسه ای بسیار اضطراب آور برای مار و همچنین برای صاحب مار است! غذا دادن بیش از حد (Overfeed) کردن مارهایی که در اسارت زندگی میکنند بخصوص بوآها و پیتون ها بسیار ساده است بخصوص که این مارها حرکت و فعالیت چندانی هم ندارند و به اندازه ی زندگی در طبیعت، کالری مصرف نمیکنند. مطمئن باشید مار شما به زودی به اندازه بزرگی خواهد رسید بنابراین سعی در غذا دادن بیش از حد به او نکنید. به اندازه متعارف به مار خود غذا بدهید تا ماری سالم داشته باشید، نه یک مار چاق و فربه!

 

 

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

فراهم کردن آب تازه

 

یک ظرف آب تمیز همواره باید در دسترس بوآ باشد. مار شما از این ظرف هم برای نوشیدن و هم برای حمام کردن استفاده میکند و همچنین گاهی اوقات در این ظرف، مدفوع خواهد کرد. بنابراین همواره باید به طور منظم ظرف آب را بررسی کنید تا در صورت نیاز، آن را شسته و آب داخل آن را تعویض کنید. حمام کردن بوآ با آب ولرم و نیمه گرم نیز میتواند پیش از پوست اندازی، کمک زیادی به حیوان بکند.

 

 

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

مراقبت های دامپزشکی

 

مراقبت دامپزشکی مداوم و تحت نظر بودن توسط یک دامپزشک متخصص، برای داشتن یک مار سالم و بخصوص پس از خرید یک مار جدید، بسیار ضروری است. بسیاری از انگل هایی که بوآها و سایر مارها را مورد هجوم قرار میدهند میتوانند به انسان یا سایر خزندگان نیز منتقل شوند. اگر چنین مشکلات سلامتی را به حال خود رها کنید میتواند نهایتا منجر به مرگ مار شود. زمانی که مار شما برای اولین بار عمل دفع را انجام داد مدفوع حیوان را در یک کیسه قرار دهید و آن را به خوبی مهر و موم کرده و نام خود و مارتان را به همراه تاریخ جمع آوری مدفوع روی کاغذی نوشته و به همراه آن، برای بررسی نزد یک دامپزشک متخصص خزندگان ببرید. آزمایش های مختلفی از جمله وجود کرم و پروتوزوان(protozoan) و … میتواند بر روی این نمونه مدفوع انجام شود. اگر پاسخ هرکدام از این آزمایشات مثبت باشد مار شما باید تحت درمان قرار گیرد و این درمان ها معمولا به شکلی است که شما باید آن را در منزل برای مار خود ادامه دهید.

 

 

 

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

دست زدن به مار جدید

 

پس از اینکه چند روز به بوآی خود برای مستقر شدن در محل جدید فرصت دادید شروع به برداشتن و لمس کردن حیوان کنید. ممکن است مار به راحتی در دستان شما حرکت کرده و یا به وسیله دم زدن و هیس هیس کردن سعی در ترساندن شما داشته باشد. در هر صورت باید بسیار با احترام با مار برخورد کرده اما در عین حال، صبور و مصمم باشید. برخورد و لمس مداوم روزانه میتواند مرحله ای بزرگ در اعتماد متقابل بین شما و مار باشد. وقتی مطمئن شدید که مار به خوبی به شما اطمینان کرده است میتوانید مار را به همراه خود به نقاط مختلف منزل ببرید. هرگز بیش از حد به مار اعتماد نکنید! در اختیار گذاشتن کوچکترین فاصله بر روی مبل، مانند فاصله میان کوسن ها، به سادگی میتواند راهی مناسب برای فرار مار فراهم کند. همیشه با احترام با مار برخورد و از حرکات سریع خودداری کنید. اگر مار به دور بازو یا گردن شما حلقه زد شما باید به آرامی شروع به باز کردن مار از انتهای دم کنید. اگر سعی کنید که این کار را از سر مار آغاز کنید متوجه خواهید شد که مار از شما قوی تر یا حداقل مستحکم تر است.

 

 

نگهداری از بوآی دم قرمز (ردتیل) (Redtail Boa)

 

 

از داشتن بوآی دم قرمز لذت ببرید

 

شما دوست و همخانه ای خواهید داشت که در صورت مراقبت صحیح و سالم از آن، سال های دراز در کنار هم زندگی خوبی دارید. بوآهای دم قرمز در سنین بالا هم به اندازه سنین پایین، فعال و هوشیار هستند. دلایل اصلی مرگ مارهایی که در اسارت نگهداری میشوند مستقیما به مشکلات نگهداری از آنها مربوط است : دمای نامناسب، تماس مستقیم با منابع نور یا گرما، عدم دسترسی منظم و دائم به آب تمیز و تازه، عدم دسترسی مناسب و به موقع به مراقبت های دامپزشکی مناسب، لمس شدن نامناسب و نادرست و … میتوانند اشتباهات اصلی صاحبان بوآها (و سایر مارها) به شمار آیند. بنابراین سعی کنید همواره یک صاحب مسئولیت پذیر باشید.

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع : anapsid 

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)