پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

اصول نگهداری سوسمار صحرایی (Savannah Monitor)

 

 

 

سوسمار صحرایی (Savannah Monitor)

 

  نام علمی :    Varanus exanthematicus 

 

کاملا قابل دسترس در فروشگاه های حیوانات خانگی هستند.

 

طول عمر : ۱۰ تا ۱۲ سال

 

 

 

 

 

  آنها ۳ تا ۴ فوت (۹۰ تا ۱۲۵ سانتی متر) رشد میکنند و علیرغم اینکه سوسمارهای بزرگی به حساب نمی آیند، ولی به فضای زیادی نیاز دارند.

 

  درصورتی که با آنها به طور مداوم تمرین کنید، میتوانند برخلاف سایر وارانوس ها بسیار رام و دست آموز شده و با شما دوست شوند.

 

  علیرغم اینکه این حیوانات از نظر خریداری کردن بسیار در دسترس هستند، به تازه کارها توصیه نمیشود که این حیوان را به عنوان اولین خزنده ی خود خریداری کنند (به دلیل اندازه ی آن و نیز احتیاجات حیوان)

 

  بهترین گزینه ی ممکن برای خرید، یک سوسمار صحرایی جوان (نه خیلی کوچک) است که در اسارت متولد شده باشد.

 

 

سوسمار ساوانا

 

 

 

مراقبت

 

به یک محوطه ی بزرگ و امن برای نگهداری نیاز دارید. سوسمارهای جوان به تدریج شروع به خارج شدن از محوطه ی تانک خود میکنند (به عنوام مثال، یک تانک ۵۵ گالنی) ، اما یک صاحب تازه کار میتواند در همان ابتدا، فضایی به اندازه ی یک مانیتور بزرگ را به خزنده ی جوان خود اختصاص دهد. محیط زندگی یک مانیتور بالغ باید حداقل در طول دو برابر  اندازه ی خود سوسمار و در عرض به اندازه ی نصف طول قفس باشد، یعنی لااقل ۸ فوت در ۴ فوت (۲٫۵ متر در ۱٫۲۰ متر) . از نظر ارتفاع نیز، این قفس باید برای تمرین کردن و بازی کردن محیط خوبی را برای سوسمار آماده کند، البته در حدی که از قد سوسمار بلندتر باشد. توصیه میشود که قسمت های خشک، دارای بالاترین دما باشند و کمی با خرده های برگ و چوب پوشانده شود و نیز باید طوری طراحی شود که راه فراری از قسمت های خشک و بیابان مانند تعبیه شده وجود داشته باشد. به عنوان جایگزین میتوانید از یک اتاق برای سوسمار استفاده کنید.

 

 

سوسمار وارانوس

 

 

بستر (مواد پوشاننده ی سطح)

 

بیرون و درون محل زندگی سوسمار باید کاملا در کف با موادی مانند روزنامه و کاغذ پوشیده شود تا بتواند در مقابل این سوسمار ها که به سرعت محیط را کثیف میکند ایستادگی کرده یا به سرعت تعویض شود(آنها زیاد میخورند و زیاد هم دفع میکنند.). میتوانید از پوست درختان یا برگ هم در کف استفاده کنید البته باید مراقب باشید که این مواد در وعده های غذایی، اشتباها توسط حیوان جذب نشوند.

 

 

 

دمای مورد نیاز

 

  محدوده ی دمایی مورد نیاز این مانیتور ۸۵ تا ۹۰ درجه فارنهایت (۲۹ الی ۳۲ درجه سانتی گراد) است و برای آفتاب گرفتن در محدوده ی دمایی ۹۵ الی ۱۰۰ درجه فارنهایت (۳۵ تا ۳۹ درجه سانتی گراد) است. میتوانید ترکیب خوبی از دمای کف و نور و دما از بالا ایجاد کنید تا بهترین شرایط برای سوسمارتان فراهم شود. اطمینان حاصل کنید که مقادیر دمایی متفاوتی در نقاط مختلف تانک برای سوسمار مهیا باشد و دما را در طول شب در محدوده ی ۷۵ تا ۸۵ درجه فارنهایت (۲۴ تا ۲۹ درجه سانتی گراد) تنظیم کنید. هرگز در طول شب از نور آفتابی بالا (Basking) استفاده نکنید و فقط پد حرارتی یا بخاری سرامیکی گرمایی را از زیر فعال کنید.

 

 

وارانوس

 

 

نور مورد نیاز

 

علاوه بر نوری که برای آفتاب گرفتن مهیا میکنید، باید در هر روز به مدت ۱۰ تا ۱۲ ساعت از طیف نوری برای مانیتور استفاده کنید.

 

 

 

آب مورد نیاز

 

یک ظرف آب کم عمق و ضخیم آماده کنید. بهترین حالت این است که این آب به حیوان اجازه دهد که کاملا بدن خود را درون آب قرار دهد و به زیر آب برود. البته سوسمارها معمولا در آب، مدفوع میکنند و باید به طور منظم آن را تعویض کنید.

 

 

 

محل پنهان شدن

 

حتما باید محلی برای پنهان شدن سوسمار در هر دو انتهای دمایی (بسیار گرم و بسیار سرد) فراهم شود. باکس های نیمه باز میتواند گزینه ی خوبی برای مانیتورهای جوان باشد. (چون میتواند در زمان مقتضی با باکس های بزرگتر یا بهتر تعویض شود.) همچنین باکس های چوبی برای مانیتورهای بالغ گزینه ی مناسبی هستند. میتوانید از مقداری سنگ های صخره ای و یا گزینه هایی دیگر برای دکوراسیون داخل تانک استفاده کنید، اما همواره به یاد داشته باشید که مانیتورها، خرابکارهای بزرگی هستند و علاقه ای به حفظ وسایل نشان نمیدهند    

 

مانیتور صحرایی

 

 

غذا دادن

 

مانیتورها در کل حیوانات شکمو و پرخوری هستند و ممکن است براثر خوردن زیاد، دچار اضافه وزن و یا حتی مشکلات جدی شوند.

 

جوانتر ها میتوانند با ترکیبی از حشرات مختلف (بهترین تنوع برای آنها، انتخاب از بین ملخ، کرم های خاکی و کرم های کدو است.) و موش تغذیه شوندبه تدریج با رشد مانیتور، سعی کنید اندازه و حجم غذا را برای حیوان افزایش دهید.  حشرات را میتوایند به صورت زنده در اختیار سوسمار بگذارید تا تمرین شکاری هم برای حیوان خانگی شما باشد، اما اکیدا توصیه میشود که جوندگان را قبل از اینکه در اختیار خزنده تان قرار بدهید، کاملا بکشید تا مطمئن شوید که عکس العملی نشان نمیدهند.

 

مانیتورهای بالغ میتوانند موش ها و موش های صحرایی کوچک را هم بخورند. از دادن طعمه های خیلی بزرگ به سوسمار خودداری کنید. اندازه ی طعمه ی نباید بزرگتر از اندازه ی سر خزنده باشد، زیرا ممکن است باعث تهوع و استفراغ حیوان شود.

 

 جوان تر ها هر ۲ یا ۳ روز باید غذا بخورند (به جز حشرات، در صورتی که حیوان تمایل داشت میتوانید از بچه موش ها هم استفاده کنید) و بزرگترها هفته ای دو بار غذا میخورند. بلوغ بدنی سوسمار، نیازهای جدیدی را نیز در حیوان ایجاد میکند که باید تامین شوند. (البته مراقب باشید که سوسمارتان دچار اضافه وزن نشود(

 

 بسته به شرایط، میتوانید از غذاهای کم چرب، غذای سگ و غذای مخصوص سوسمار نیز استفاده کنید.

 

 

مترجم : محمد مسعود کشوری

منبع  exoticpets.about.com 

نظرات کاربران
 • 0
  سلام چند عدد ساواتا ۴۰ سانتی برای فروش دارم اگر خریدارید به آی دی
  @saeidariana
  در اینستا دایرکت دهید
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
تگ ها :

فروش 168

غذا 259

خزنده 38

رام 12

خرید 144

بستر 30

خزندگان 72

بزمجه 7

طعمه 27

جیرجیرک 18

تراریوم 30

تانک 19

دست آموز 4

تانک شیشه ای 9

خرید خزنده 12

خرید خزندگان 14

خرید سوسمار 9

خزنده خانگی 4

خزندگان خانگی 5

فروش خزنده 10

آفتاب گرفتن 7

غذای خزنده 3

غذای خزندگان 3

انواع بزمجه 1

انواع مانیتور 1

انواع وارانوس 1

بخاری سرامیکی 2

بستر خزنده 4

بستر خزندگان 4

خرید بزمجه 1

خرید ساوانا 1

خرید ساوانا مانیتور 1

خرید مانیتور 1

خرید وارانوس 1

خزنده دست آموز 1

خزنده رام 1

ساوانا 1

ساوانا مانیتور 1

سوسمار خانگی 2

سوسمار دست آموز 1

سوسمار مانیتور 1

سوسمار وارانوس 1

طیف نور 2

فروش بزمجه 1

فروش خز 2

:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)