پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

مرکز نجات و نگهداری از گربه های کور (

Blind cat rescue & Sanctuary)


چه سرنوشتی در انتظار یک گربهء کور است ؟ چه کسی یک گربهء کور را به فرزندی می پذیرد ؟ چه کسی دردسرهای یک گربهء کور را به جان دل می خرد ؟ بی شک کمتر کسانی هستند که شهامت به فرزندی پذیرفتن یک گربهء کور را داشته باشند . حتی آن کسانیکه گربه های خود را از پناهگاه ها می گیرند ترجیه می دهند گربه های سالم و بینا را به فرزندی بپذیرند . با این حساب چه امیدی برای یک بچه گربهء کور باقی می ماند ؟ و پناهگاه ها با بودجه های محدود خود چاره ای غیر از خواباندن گربه های کور که هیچ کس آنان را دوست ندارد دارند ؟

سالانه صدها گربهء کور در پناهگاه های مختلف در ایلات مختلف آمریکا خوابنده می شدند چون هیچ کس آنان را نمی خواست . همه ترجیه می دهند گربه ای سالم و بینا داشته باشند . مرگ خاموش این گربه های کور دردآور بود . باید کاری برای آنها انجام می شد ، و بلاخره با همت و پشکار تنی چند از دوستداران گربه ها مرکز نجات و نگهداری از گربه های کور در ایالت کارولینای شمالی در سال 1999 پایه گذاری شد ! اینجا بهش گربه های کور است ! اینجا نه تنها گربه های کور خوابانده نمی شوند بلکه بهترین امکانات برای آنها مهیاست . از اوناع خوراکی های لذیذ گرفته تا انواع وسائل بازی ! هر گربه ی کور از هر نقطهء ایالات متحده اگر به این مرکز متقل شود با آغوش باز کارکنان مرکز از او استقبال خواهد شد ! هر گربه های با میزان 20 درصد بینایی یا کمتر در این مرکز پذیرفته می شود ! اینجا کسی به جرم کور بودن کشته نمی شود !

اما آنچه کارکنان مرکز نگهداری از گربه های کور را بیش از همه می رنجاند ذهنیت غلط مردم در مورد گربه های کور است . Sue ، از کارکنان قدیمی مرکز می گوید : " ببینید ، این تصور کاملا غلط است که گربه های کور ناتوان و علیل اند و نمی توانند کارهای ابتدایی خود را انجام بدهند . شما باید از نزدیک آن ها را ببینید تا متوجه شوید که چقدر توانا اند . شما متحیر خواهید شد . گربه های کور همچون گربه های بینا ساعت ها با هم بازی می کنند ، همدیگر را می لیسند و خودشون را برای شما لوس می کنند ! آنها ظرف خاک خود را می شناسند و فقط در همانجا دستشویی می کنند ! غذای خود را به درستی و همچون دیگر گربه ها می خورند و از بالا و پایین پریدن لذت می برند ! "

Cora ، از بدو تولد نابینا بوده ولی عاشق بالا رفتن از درخت است ! او 17 فوت بالا می رود ، بالای درخت به صدای پرنده ها گوش می دهد و بعد از ظهر خودش پایین میاید بدون اینکه کوچک ترین مشکلی داشته باشد یا نیاز به کمترین کمک از طرف کسی داشته باشد ! Cora هیچ تفاوتی با یک گربهء بینا ندارد و تنها چیزی که اون را متوقف می کند توری و فنس است که قادر به دیدن آن نیست ، وگرنه همچون هر گربهء دیگری از زندگی اش لذت می برد !
Sue در ادامه می گوید : " باید از جلو و با چشمان خود گربه های کور ما را در حال بازی و کشتی گرفتن با هم ببینید تا باور کنید ! گربه های کور اصولا با اشیاء منزل برخورد نمی کنند چون با استفاده از سبیل های خود قبل از برخورد با اشیاء گوناگون آنها را حس می کنند . Louis از دیگر گربه های ساکن مرکز ماست که کاملا نابیناست. او همیشه عاشق بازی در سالن مخصوص کودکان است . آن سالن همیشه پر از اسباب بازی های مختلف است که مدام جا به جا می شوند ولی Louis هیچگاه هیچ مشکلی برای راه رفتن در این سالن نداشته . "


Sue می افزاید : " ما یک مرکز حمایت از حیوانات هستیم که به طور کامل غیردولتی هستیم. یعنی ما از هیچگونه کمک های دولتی بهره مند نیستیم و تمام هزینه های ما اعم از هزینه های گربه ها و کارمندان مرکز از طریق کمک های مردمی تعمین می گردد . البته بسیاری از عزیزان گربه دوست هستند که به صورت داوطلبانه و کاملا رایگان روزهایی از هفته را در مرکز ما مشغول به کمک رسانی هستند که ما از همهء آنها بسیار سپاسگذاریم ."

در پاسخ به سوالی در مورد واگذاری گربه های کور این مرکز Sue می گوید : " اوه ، با کمال میل ! ما همیشه مشتاقیم تا فرشته های کوچکمان را به کسانیکه دوست دارند از آنها نگهداری کنند واگذار کنیم ! تجربهء نگهداری از یک گربهء نابینا تجربهء خارق العاده ایست ! شما تنها بعد از نگهداری از یک گربهء کور است که به اوج هوش و ذکاوت این موجودات پی می برید ! وقتی بچه گربه هایی که در تمام طول عمر خود نابینا بودند در مقابل شما بازی و جست و خیز می کنند و به گونه ای رفتار می کنند که انگار هیچ مسئله ای وجود ندارد ، واقعا حس فوق العاده ایست ! این فرشته های کوچک به شما درس زندگی و مقاومت را می آموزند ! "

تنها در سال 2008 مرکز نجات و نگهداری از گربه های کور در ایالت کارولینای شمالی بیش از 40 گربه را که تنها به دلیل نابینا بودن قرار بود خوابانده شوند از نقاط مختلف ایالات متحده نجات داده و جذب کرده است . این مرکز همچنین با پناهگاه های مختلف در راستای ارتقای فرهنگ اخته کردن حیوانات همکاری های گسترده دارد . این مرکز همچنین قصد دارد تا پایان سال 2009 با کمک های مالی گربه دوستان مختلف از سراسر نقاط زمین ، خانه ای دیگر در مجاورت مرکز کنونی بسازد که قابلیت پذیرایی از 48 گربهء نابینای دیگر را دارد ! گربه دوستان متفاوت همچنین می توانند با تقبل هزینه های ماهانهء یک گربهء نابینا ( ماهیانه 30 دلار) از هر نقطه ای از زمین ، در این امر خیر و زیبا سهیم باشند . این مرکز با ارسال تصاویر گربه های نابینایی که به دنبال کسی هستند تا هزینه های ماهیانهء آنها را بپذیرد ، به شما این امکان را می دهد تا گربهء مورد نظر خود را برگزینید . شما همچنین می توانید از طریق ebay وسائل مورد نظر گربه ای که هزینه های آن را پذیرفته اید را برایش خریداری کنید !

تمامی تصاویر از مرکز نجات و نگهداری از گربه های کور (Blind cat rescue & Sanctuary ) واقع در کارولینای شمالی هستند .


منبع :blindcatrescue.com
__________________
گاهی مردم می​گویند انسان​ها همیشه گوشت خورده​اند، گویی این موضوع، ادامۀ این کار را توجیه می​کند. بر اساس این طرز تفکر، نباید مردم را از قتل مردم دیگر باز داریم چرا که این کار نیز از ابتدایی​ترین زمان​های تاریخ انجام می​شده است. اسحاق باشویس
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook