پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

ضد قارچ های خانواده ایمیدازول ها

 

ایمیدازول ها فعالیت آنتی باکتریال ، ضد قارچی و آنتی پروتوزوایی و ضد انگلی دارند .فنیل ایمیدازول های متعددی دارای اثرات ضد قارچی گسترده ای بر علیه مخمرها و قارچ های رشته ای بوده ودر درمان بسیاری از بیماری های موضعی و سیستمیک ناشی از این عوامل به کار می روند .ضد انگل  تیابندازول نیز یک ایمیدازول می باشد  که خاصیت ضد قارچی نیز دارد .کلوتریمازول ، میکونازول ، ایکونازول ، کتوکونازول ، ایتراکونازول و فلوکونازول ترکیبات دارویی بسیار مهمی از این خانواده هستند .

ایمیدازول ها عموما حلالیت ضعیفی در آب دارند اما در محلول های آلی مثل کلرفورم، پروپیلن گلیکول ،روغن پلی اتوکسیلات به خوبی حل می شوند.

به غیر از فلوکونازول ، سایر ایمیدازول ها ترکیباتی دو عاملی هستند وهر گونه تغییر در ساختار زنجیره جانبی ، فعالیت ضد قارچی و یا درجه سمیت دارویی آن را تحت تاثیر قرار میدهد .

فعالیت ضد قارچی

1- مکانیسم اثر

ایمیدازول ها نفوذ پذیری غشاء سلولی مخمر ها و قارچ های حساس به این گروه  رابه واسطه بلوک سنتز ارگوسترول  تغییر می دهد ( دمتیلاسیون لانسترول نیز مهار می شود ) .سایر سیستم های آنزیمی نیز دچار آسیب می شوند .مثل نیاز آنها برای سنتز اسیدهای چرب .بواسطه تغییرات اکسیداتیو و پراکسیداتیو ناشی از دارو  ، غلظت  پراکسید هیدروژن در داخل سلول قارچی بالا می رود که این عامل برای قارچ ها توکسیک است .بنابراین مجموع تغییرات غشایی و اختلالات ارگانل های داخلی سلول قارچی باعث مرگ سلول قارچی میگردد.

کلسترول موجود در سلول میزبان دچار تغییر توسط ایمیدازول ها نمی شود ، گرچه برخی ازاین داروها سنتز استروئید های خاص و آنزیم های متابولیزه دارو ها را دچار نقص می کنند .

2- مقاومت قارچی :

حساسیت نسبت به ایمیدازول ها در بین مخمر ها و قارچ ها بسیار متغییر است با این حال مقاومت طبیعی و اکتیابی در بین این داروها شایع است .

 3- طیف ضد میکروبی:

ضد قارچ های ایمیدازولی ، دارای برخی اثرات ضد باکتریایی نیز هستند اما به ندرت برای این منظور مورد مصرف قرار می گیرند . 

میکونازول دارای اثرات ضد قارچی گسترده ای بر علیه بسیاری از قارچ ها و مخمرهای مورد توجه در دامپزشکی می باشد .ارگانیسم های حساس شامل Blastomyces dermatitidis , Paracoccidioides brasiliensis , Histoplasma capsulatum , Candida spp , Coccidioides immitis , Cryptococcus neoformans , and Aspergillus fumigatus . می باشد .برخی گونه های آسپرژیلوس و مادورلا حساسیت ناچیزی دارند .

کتوکونازول اثرات ضد قارچی شبیه به میکونازول دارد اما این دارو بشدت بر علیه Coccidioides immitis و برخی از قارچ ها و مخمر های دیگر موثر است .

ایتراکونازول و فلوکونازول از ضدقارچ های بسیار فعال  در بین خانواده ایمیدازول ها می باشند .طیف اثر آن ها شامل قارچ های دیمرفیک و و درماتوفیت ها می باشد .آنها همچنین 60 الی 70 درصد روی برخی از موارد آسپرژیلوس و اسپروتریکوزیس جلدی موثرند .

کلوتریمازول و اکونازول برای عفونت های قارچی سطحی ( درماتوفیتوزیس و کندیدیازیس ) استفاده می شوند . اکونازول همچنین برای عفونت های قارچی گوش نیز مصرف میگردد.

تیابندازول بر علیه گونه های اسپرژیلوس وپنی سیلیوم موثر است ، اما سایر ایمیدازول ها جایگزین این دارو میگردند .

فارموکینتیک ایمیدازول ها :

ایمیدازول ها بسرعت از دستگاه گوارش جذب می شوند و در عرض 2 ساعت به حداکثر غلظت پلاسمایی خود می رسند .فلوکونازول در این مورد استثناء می باشد و نزدیک به 100 درصد دارو بلافاصله بعد از تجویز خوراکی قابل دسترس است .به غیراز فلوکونازول برای سایر ایمیدازول ها وجود یک محیط اسیدی جهت حلالیت آنها لازم است ، بنابر این در مواردی که کاهش غلظت اسید معده ایجاد گردد از میزان جذب ایمیدازول ها در تجویز خوراکی کاسته میشود .میزان جذب دارو زمانی که به همراه غذا تجویز گردد افزایش می یابد البته گزارشات متناقض در این مورد وجود دارد .

ایمیدازول ها به صورت گسترده ای در بدن منتشر شده و غلظت های قابل اندازه گیری در بزاق ، شیر و سرومن ( موم گوش) ایجاد می کنند .نفوذ به CSF(مایع مغزی نخایی ) ضعیف است به غیر از فلوکونازول که به غلظت های 50-90 درصد ی پلاسمایی آن میرسد .بسیاری از ایمیدازول ها (به غیر از فلوکونازول ) دارای پروتئین بایندینگ بالایی هستند (95%>) که غالبا اتصال به آلبومین است . بیشترین غلظت ایمیدازول ها در کبد ، غدد آدرنال ، ریه ها و کلیه ها دیده می شود .

بیوترانسفورماسیون و دفع :

متابولیسم کبدی اولین راه دفع داروست . متابولیسم کتوکونازول و بسیاری از ایمیدازول ها عمدتا توسط  راه اکسیداتیو می باشد . فقط 2 درصد از دوز دارویی تجویزی به روش خوراکی بدون تغییر در ادرار دیده می شود .فلوکونازول در انسان بیشتر از 90 درصد در ادرار بدون تغییر دفع می گردد .

فارماکنیتیک :

میزان دفع کتوکونازول بستگی به میزان دوز دارو دارد .متابولیسم کتوکونازول  در دوزهای بالای دارو دادای نیمه عمر بالایی است .همچنین دفع دو مرحله ای دارو وجود دارو ، مرحله اول در 1 الی 2 ساعت اولیه می باشد و بعدا دفع تدریجی در طی 6 الی 9 ساعت بعدی صورت می پذیرد .کتوکونازول معمولا دو بار در روز تجویز می گردد (BID) . نیمه عمر ایتراکونازول طولانی است ( بیش از 48 ساعت در گربه ) بنابر این می توان یک بار در روز یا دو بار در روز مصرف کرد .

به واسطه نیمه عمر بالا و مکانیسم اثر ایمیدازول ها ، زمان برای اثر ممکن است طولانی تر از داروهایی باشد که اثر سریعی دارند ( مثل آمفوتریسین B )

کاربرد های درمانی و دوز ایمیدازول ها  :

ایمیدازول ها جهت درمان بیماری های سیستمیک قارچی مصرف می گردند. درماتومایکوزیس هایی که  به گریزوفولوین یا درمان های موضعی پاسخ نداده باشند ، Malassezia in dogs, aspergillosis sporotrichosis در حیواناتی که به ترکیبات ید دار تحمل پذیر نیستند یا مقاومت نشان داده اند می توان از این ترکیبات استفاده نمود .برای عفونت های قارچی جدی و خطرناک ترکیب با آمفوتریسین B بشدت توصیه می شود .

از بین ایمیدازول ها ، استفاده از فلوکونازول برای بافت هایی که ماهیت سفت و سختی دارند توصیه می شود .ایتراکونازول و فلوکونازول نیبت به سایر ایمیدازول ها برای درمان عفونت های سیستمیک قارچی ارجحیت دارند . مثل اسپرژیلوزیس و اسپوروتریکوزیس .

ایمیدازول هایی که به صورت موضعی مصرف می شوند ( شامل کلوتریمازول ، میکونازول ، اکونازول ) برای درمان درماتوفیتوز های سطحی بکار می روند .تیابندازول در برخی فراورده های  مورد مصرف درگوشی برای درمان عفونت های مخمری  کاربرد دارد .

انیل کونازول  Enilconazole ایمیدازولی است که میتوان به صورت موضعی جهت درمان درماتوفیتوزیس و اسپرژیلوزیس بکار برد . این دارو را می توان به راحتی در گربه ها و و سگ و اسب و گاو و جوجه  استفاده نمود .

فراورده ای از این دارو که محلولی 2/0 است جهت درمان عفونت های قارچی پوست مصرف دارد .

انیل کونازول را میتوان به صورت انفوزیون داخل بوقک های بینی در سگ ها جهت کنترول و درمان بیماری های قارچی عود کننده استفاده کرد .

انیل کونازول به صورت موضعی رشد قارچی را در طی 2 الی 8 درمان مهار می کند .

دوز عمومی برای ضد قارچ های ایمیدازولی در جدول ذیل آمده است

 

Imidazole

Dosage, Route, and Frequency

Enilconazole

10 mg/kg in 5-10 mL, bid for 7-14 days

Fluconazole

5-10 mg/kg, PO, sid-bid

Itraconazole

5-10 mg/kg, PO, sid-bid

Ketoconazole

5-20 mg/kg, PO, bid (dogs)

Thiabendazole

44 mg/kg, PO, sid, or 22 mg/kg, PO, bid

 

 

The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook