پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • خانه ای بازیافتی برای پرنده ها ◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
    فیدر دایره ای پرنده را می توان به نرده بالکن یا شاخه درخت قلاب کرد. "Birdball" توسط Michael Hilgers طراحی شده است. ساخته شده از پلاستیک قابل بازیافت تغذیه پرنده مدرن نوآورانه را می توان به راحتی با آب صابون تمیز کرد.
 • خانه ای برای گربه ها ◄ خانه ای برای گربه ها
    تخت های الهام گرفته شده از طبیعت برای گربه ها طراحی شده اند تا شبیه برگ های سبز زیبا باشند. تخت گربه برگ دست ساز از پشم مرینو توسط Elevele از لیتوانی.
 • لامپ اختاپوس ◄ لامپ اختاپوس
    لامپ مجسمه‌ای الهام‌گرفته از طبیعت با شاخک‌های برنجی که شبیه اختاپوس با مغز لامپ است. Octolamp ساخته گرگوری بسون از رزین مخلوط با پودر برنج
 • قاشق با طرحی قو شگل ◄ قاشق با طرحی قو شگل
    قاشق شناور الهام گرفته شده از طبیعت طراحی شده تا شبیه پرنده قوی قو به نظر برسد و در سوپ شما شناور خواهد شد. ملاقه سوانکی شناور. قاشقی به شکل پرنده که مانند بالرین متعادل است.
 • کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای ◄ کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای
    کلاه ایمنی موتورسیکلت با گوش های گربه ای یکپارچه از سر شما محافظت می کند و در جاده توجه شما را جلب می کند. کلاه ایمنی موتورسیکلت گوش گربه ای طراحی شده توسط شرکت روسی Nitrinos.
 • کلاه ایمنی برای گربه ها ◄ کلاه ایمنی برای گربه ها
    نسخه های کوچکتر چاپ سه بعدی کلاه ایمنی موتورسیکلت طراحی شده برای گربه ها از گربه در طول سفرهای سرگرم کننده با دوچرخه محافظت می کند. سری کلاه ایمنی موتور سیکلت جالب که توسط رمی ویکارینی برای گربه خانگی اش ساخته شده است
 • هودی فاکس ◄ هودی فاکس
    هودی با الهام از حیوانات طراحی شده است تا به سرعت و به راحتی فرد را به یک روباه نارنجی زیبا تبدیل کند. هودی فاکس با گوش‌های ساخته شده از زنجبیل و لباس بافتنی نخی مشکی. لباس کازپلی آسان برای جشن هالووین و مهمانی های لباس!
 • لباسی از پشم سگ ◄ لباسی از پشم سگ
    Doume Jalat-Dehen از موهای سگ جوراب، کلاه و ژاکت گرم می سازد. خلاقیت های بافتنی در مجموعه ای از عکس های اروان فیچو به نمایش گذاشته شده است: صاحبان سگ با افتخار ژاکت های ساخته شده از موهای سگ خود را می پوشند.
 • لباس های سگی ◄ لباس های سگی
    ژاکت یقه اسکی راحت که برای سگ های کوچک طراحی شده است، حیوان خانگی را گرم نگه می دارد و لبخند را بر لبان شما می آورد. پلیور Silver Linings ساخته شده توسط Little Beast از نخ اکریلیک بسیار نرم. سگی با پلیور زیبا با طراحی آسمان آبی و ابرهای سفید به مردم یادآوری می‌کند که حتی در تاریک‌ترین زمان‌ها، همیشه روکش نقره‌ای وجود دارد.
 • قوری اردک ◄ قوری اردک
    قوری خلاقانه طراحی شده شبیه اردک روان زرد از سری بازی‌های ویدیویی Pokemon از Game Freak و Nintendo. قوری Psyduck دست ساز ژاپن توسط Ensky از چینی مرغوب.
12345678910بعدیآخرین
(1 - 10) / 29155    |     صفحه 1 از 2916
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,10

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری


نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

آتش سوزيهاي متوالي تهديد کننده جنگلهاي خوزستان

 
آتش سوزي يکي از مهمترين علل از بين رفتن جنگلها و مراتع است و استان خوزستان نيز در سال جاري از اين قاعده مستثني نبوده و چندين آتش سوزي، بهترين عرصه هاي جنگلي استان را به تلي از خاکستر تبديل کرده استبه گزارش مهر، ايران با وسعتي حدود 164 ميليون هکتار داراي 12 ميليون و 400 هزار هکتار جنگل و 90 ميليون هکتار مرتع است که ارزش اقتصادي و اهميت زيست محيطي غير قابل انکار اين منابع در حيات انسانها و فوايد چند جانبه آن به خصوص در حفاظت آب و خاک و افزايش آبهاي زيرزميني، تصفيه و پاکسازي هوا، تعديل آب و هوا، توليد محصولات دارويي، خوراکي و صنعتي، توليد علوفه و تامين خوراک دام قابل ذکر است.
با وجود اهميت زياد منابع طبيعي، گسترش شهرکها و روستاها همراه با رشد روزافزون جمعيت، نياز به مواد غذايي، مصارف سوختي و ساختماني، ساکنين داخل و مجاور جنگل را بر آن داشته تا در پي کسب درآمد بيشتر به اين منابع روي آورده و از طريق تخريب، قطع بي رويه و غير مجاز، ايجاد فضا براي دامداري، آتش سوزي و تبديل جنگلها به زمينهاي زراعتي، سطح زير کشت خود را افزايش دهند و زمينه از بين رفتن اين منابع ملي را فراهم سازند.
در اين ميان آتش سوزي در جنگلها و مراتع به عنوان يکي از خطرناکترين عوامل مخرب به شمار مي رود و در اثر بي توجهي انسانها و به صورت طبيعي در کمترين مدت ممکن، مساحت زيادي از اين منابع را نابود ساخته و به زمينهايي لخت تبديل مي کند.
آتش سوزي از اين نظر که ممکن است منشأ انساني داشته باشد، يعني به خواست انسان يا در اثر بي احتياطي وي به راه افتد و سرمايه اي گرانبها را به نابودي بکشاند، مي تواند در بخش مربوط به آسيبهاي انساني مطرح شود و از آنجا که برخي از عوامل طبيعي در آتش سوزي جنگل نقش دارند مي توان آن را در بخش آسيبهاي ناشي از عوامل طبيعي نيز ذکر کرد، اما به سبب اهميت بسيار زياد آتش سوزي بهتر است که جايگاه ويژه اي را به تشريح اين موضوع اختصاص دهيم.
در حال حاضر شاهد و ناظر هستيم آتش سوزي عمدي و غير عمدي جنگلها در استان خوزستان به خصوص شهرستانهايي همانند شوش، مسجدسليمان، دزفول، انديمشک، ايذه، بهبهان و باغملک يکي از مهمترين عوامل نابودي اين سرمايه ملي و انساني است.
دو آتش سوزي در دشت شيمبار و يک آتش سوزي در جنگلهاي حفاظت شده پشت سد کرخه که منجر به تخريب و از بين رفتن حدود 60 هکتار از عرصه هاي جنگلي استان خوزستان شد اين موضوع را به معضلي جدي تبديل کرده است و تداوم چنين روندي باعث رقم خوردن آينده اي نه چندان زيبا براي حيات سبز خوزستان خواهد شد.
مشاور مدير کل منابع طبيعي و آبخيز داري استان خوزستان در گفتگو با مهردر خصوص راههاي پيشگيري از آتش سوزي جنگل ها در اين استان اظهار داشت: پيشگيري بهتر از درمان در اين خصوص بهترين راهکار است. بدون ترديد در موضوع آتش سوزي متوالي جنگلهاي در استان نيز پيشگيري مهمتر و مطلوب تر و کم هزينه تر از مقابله با آتش سوزي است.
مسلم مومني اصل افزود: کار فرهنگي و آموزشي پر هزينه و زمان بر است و از آن مهمتر متاثر از شرايط سياسي و اقتصادي است به قول معروف شکم گرسنه خدا نمي شناسد وقتي مردم سوخت کافي نداشته باشند چوب جنگل را قطع مي کنند. وقتي در آمد کافي ندارند از جنگل زمين مي سازند يا براي تامين امنيت، جنگل را از بين مي برند، بنابراين همه بخشهاي جامعه در ارتباطي سيستماتيک بر همديگر اثر مي گذارند و اينجا است که کار پيشگيري از آتش سوزي جنگلها مشکل مي شود.

وي در خصوص راههاي پيشگيري در آتش سوزي در جنگلهاي عنوان کرد: تشکيل سمينارها و جشنواره ها و اجتماعات با شرکت اشخاص با نفوذ مناطق روستايي به ويژه مناطق هدف، انجام تحقيقات کاربردي به منظور جمع آوري اطلاعات مورد نياز، تهيه و تدوين مواد خواندني و آموزشي، لوحهاي فشرده، عکس و پوستر بر اساس نتايج سمينارها و تحقيقات انجام شده با محتوا و پيامهاي آموزشي در خصوص اهميت و فوايد و ضرورت حفظ و نگهداري از جنگلها از جمله راهکارهاي پيشگيري است.
مومني خاطرنشان کرد: اجراي آموزشهاي رسمي و غير رسمي به منظور انتقال يافته ها و پيام هاي آموزشي در صورت امکان در قالب آموزش هاي رسمي وزارت آموزش و پرورش و نهضت سواد آموزي و توسط NGO ها و افراد علاقه مند، انتقال پيام ها به وسيله رسانه هاي جمعي مانند راديو و تلويزيون، مطبوعات، تشکيل کانونهاي جنگلباني در سطوح مرکز، استان، شهرستان، بخش و روستا با عضويت اشخاص حقوقي و حقيقي واجد شرايط، تهيه اساسنامه و شرح وظايف و دستورالعملهاي اجرايي کانونهاي جنگلباني و ارزيابي از عملکردها در پايان هر سال و باز خورد در فرايند اجرايي از ديگر راههاي موثر در پيشگيري از آتش سوزي در جنگل ها به شمار مي رود.
مومني اصل همچنين در خصوص راه هاي مقابله با وقوع آتش سوزي در جنگل ها به تشکيل ستاد بحران اشاره کرد و گفت: اين ستاد با عضويت اعضاي کانونهاي جنگلباني، شهردار و رئيس آتش نشاني شهرستان به صورت دائمي و به صورت ويژه در فصول گرما تشکيل شود. شرح وظايف، دستورالعمل و برنامه عملياتي از ملزومات آغاز فعاليت مثبت ستاد بحران است که ظرف مدت يک هفته از زمان تشکيل ستاد تهيه و تدوين خواهد شد.
مشاور مدير کل منابع طبيعي و آبخيزداري خوزستان همچنين به لزوم مديريت مطلوب بحراني هنگام وقوع آتش سوزي اشاره و تاکيد کرد: ستاد بحران زماني کار ساز است که با مديريت بحران اداره شود در غير اين صورت شاهد ادامه وضع موجود خواهيم بود. مديريت بحران علاوه بر اجراي وظايف مديريت شامل برنامه ريزي، هماهنگي، سازماندهي، بکارگيري بهينه منابع و امکانات، نظارت و کنترل و ارزيابي، بايد واجد شرايط ويژه اي مانند قدرت، قاطعيت، سرعت عمل و تاثيرگذاري باشد.
مومني اصل به شکيل گروه هاي عملياتي براي مقابله با آتش سوزيهاي اشاره کرد و گفت: گروهها و تيمهاي عملياتي سربازان و کماندوهايي براي اجراي عمليات مهار آتش سوزي هستند بنابراين انتخاب آنها با رعايت شرايط فيزيکي و رواني بسيار موثر است، انگيزه، تعهد و اعتقاد که از ويژگيهاي سازمانهاي مردمي به شمار مي رود از مهمترين شرايط اين گروههاست.
وي به لزوم ارائه آموزشهاي تخصصي خاموش کردن آتش سوزي در جنگلها و مراتع اشاره کرد و اظهار داشت: در عصر دانش و تکنولوژي براي انجام امور ساده نيز مهارت و تخصص مورد نياز است لذا براي مهار آتش در جنگل و مراتع که پر خطر و زيان آور است آموزشهاي ويژه از ضروريات است. هچنين تامين امکانات مالي، تدارکاتي، ماشين آلات و تکنولوژي نيز از ضروريات کاهش زيان هاي آتش سوزي در اين گونه اماکن به شمار مي رود.
مشاور مدير کل منابع طبيعي و آبخيزداري خوزستان همچنين به لزوم ساماندهي رابطهاي مناطق روستايي اشاره کرد و افزود: گرچه آحاد مردم با احساس مسئوليت رابطين روستايي هستند اما براي کاناليزه کردن جريان اطلاع رساني در هر روستا يک نفر داوطلب و فعال و علاقه مند به عنوان رابط تعيين شود تا به طور مستمر با ستاد بحران در ارتباط و اطلاع رساني باشد.
با اين وجود تمام اين راهکارها زماني موثر خواهد بود که بتوانيم از طمع انساني براي نابودي جنگلها براي رسيدن به منافع مادي جلوگيري کنيم چرا که برخي آتش سوزيها در جنگلها با هدف تصرف زمين، افزودن زمينها به زمينهاي کشاورزي، زمين خواري و از همه بدتر فراري دادن حيوانات وحشي و گونه هاي کمياب ساکن در عرصه هاي جنگلي است. 
The underlying connection was closed: Could not establish trust relationship for the SSL/TLS secure channel.
نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)

جدیدترین مقالات

◄ گدایی کردن در حیوان شما
◄ عقیم سازی
◄ جوش در سگ ها
◄ ورزش دادن گربه ها
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از گربه
◄ کتامین
◄ كتاب(7)
◄ چه مواد غذایی برای سگ مفید است؟
◄ چگونگي نصب برنامه و ورود به برنامه
◄ فيبر ها
◄ انتخاب اسم برای سگ نر
◄ حالا من چی کار کنم ؟
◄ گربه های ناز نازی
◄ German Shorthaired Pointer
◄ فروش گربه پرشین کت
◄ فصل چهارم
◄ گربه و نازایی ! توهم یا واقعیت؟
◄ مهناز افشار و دلفین
◄ British Shorthairs
◄ ماهي و ماهي خور
◄ شباهت حيوانات
◄ خانه ای بازیافتی برای پرنده ها
◄ Dog Fashion
◄ دکتر هومن و جراید
◄ انگل های داخلی در سگ ها
◄ معرفی دکتر شیری
◄ iهیولا ها
◄ قارچی معده در پرندگان
◄ پرورش لارو آناباتوئیدها (ترجمه)
◄ Metynnis Fasciatus
◄ شارک دم قرمز - Red Tailed Shark
◄ اپیلاتی دهان آتشی - firemouth epiplaty
◄ اطلاعات عمومی خانواده سیکلیده ها 2
◄ دراگون – Dragon
◄ مارماهی الکتریکی - electrophorus electricus
◄ سیچلاید های افریقایی
◄ اسب دریایی - Hippocampus
◄ جلبک ها اکواریوم های اب شیرین
◄ بخاری آکواریوم - Aquarium Heater
◄ انجماد اسپرم - How To Glaciation spermatozoon
◄ رفتار درماني براي سگها
◄ پولیوما ویروس در پرندگان
◄ تغذیه ایگوانا
◄ قیمت روز خودرو
◄ سگ پیتبول
◄ شی هوا هوا
◄ Belgian Sheepdog
◄ پیشینه سالوکی (تازی)
◄ رژیم غذایی مناسب برای مقابله با سوءهاضمه در اسب (ترجمه)
◄ راهنمای کلی برای نگهداری از سگ
◄ آموزش استفاده از جعبه خاک به خرگوش
◄ ایورمکتین در سگ ها
◄ گربه نژاد هیمالین
◄ تراریوم برای خزندگان
◄ غدای بچه گربه
◄ یازده سال اسارت سگ
◄ حقوق حیوانات از ۱۴ قرن قبل در اسلام مطرح شده است
◄ سگ در ایران باستان
◄ رفتار شناسي در حيوانات
◄ مردی که سگ همسایه اش را خورد+عکس
◄ Z
◄ بیضه ها
◄ انگل ژيارديا (اين تک سلولي خطرناک)
◄ "وگانیسم"
◄ عمر حیوانات چقدر است
◄ نگهداری از رتیل اوسامبارا بابون
◄ یوزپلنگ
◄ خرگوش به عنوان حیوان خانگی
◄ درماتوفیتوز (Dermatophytosis)
◄ کم خونی فقر آهن در گربه ها
◄ انواع مسمومیت های شیمیایی و غذایی در سگ
◄ حیوانات در برف
◄ زشت‌ترین سگ دنیا»
◄ پیراهنی برای عاشقان گربه
◄ نی نی های بامزه در لباس حیوانات
◄ پرشین پت نماینده انحصاری فربیلا در ایران
◄ چرا سگ ها به دنیال دم خود میگردند
◄ | German Wirehaired Pointer
◄ Redbone Coonhound
◄ Chinook