پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از گکوی خط سفید (White Lined Gecko) (Gekko vittatus)

نگهداری از گکوی خط سفید (White Lined Gecko) (Gekko vittatus)


 

 

 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

نام علمی : Gekko vittatus
نام دیگر این حیوان، «گکوی اسکانک» (skunk gecko) است و اغلب این حیوان را به این نام میشناسند. گاهی نیز این حیوان را «گکوی خط سفید» (White Lined Gecko) (که با این نام میتواند با گونه های دیگری اشتباه گرفته شود) یا «گکوی اسکانک اندونزیایی» (Indonesian skunk gecko) مینامند.طول عمر

گکوهای خط سفید میتوانند بین 10 تا 20 سال و حتی بیشتر عمر کنند البته آنها به تازگی وارد عرصه حیوانات خانگی شده اند بنابراین اطلاعات دقیقی در خصوص طول عمر آنها وجود ندارد.
در خصوص گکوی خط سفید

این گکوها میتواند تا 23 الی 25 سانتی متر (با احتساب دم) رشد کنند. بدن آنها به رنگ قهوه ای، سبز و یا برنزی است و دو خط سفید در دو سمت سر حیوان دیده میشود که در قسمت کمر، کاملا همگرا شده و به صورت مشترک تا قسمت دم این حیوان امتداد پیدا میکند. (دم پهن است و خطوط سفید پهن میشوند.) پنجه ها و انگشتان این گکو طوری تطابق یافته اند که برای بالا رفتن از سطوح عمودی هیچ زحمتی را به این حیوان تحمیل نمیکند.
خانه سازی

یک تراریوم 20 گالنی بلند میتواند گزینه مناسبی برای زندگی یک جفت گکوی خط سفید باشد. (هرگز دو گکوی نر را در کنار یکدیگر نگهداری نکنید.) البته توجه داشته باشید با توجه به اینکه این گکوها حیواناتی بسیار فعال هستند هرچه اندازه محل زندگی آنها بزرگتر باشد برای آنها بهتر خواهد بود. گکوهای خط سفید به ارتفاع زیادی برای صعود کردن نیاز دارند. نرها کاملا قلمروطلب بوده و حتما باید به دور از یکدیگر نگهداری شوند. یک تانک با سقف مشبک یا دارای سیستم تهویه از پهلو، میتواند گزینه مناسبی برای زندگی این گونه از گکوها باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com

 

بخش دوم 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

 

 

 

 

 بستر

بستری که برای این گکوها استفاده میکنید حتما باید به شکلی باشد که رطوبت را درون خود حفظ کند تا رطوبت مورد نیاز گکوها در محیط زندگی شان وجود داشته باشد. این بستر میتواند فیبرهای پوست نارگیل، کود درخت سرو (cypress mulch)، خزه و یا خاک های مخصوص یا حتی دستمال کاغذی باشد.تجهیزات

گکوهای خط سفید نیاز به فضا برای بالا رفتن و صعود دارند بنابراین ترکیبی از شاخه های درختان، تکه های چوب، چوب پنبه، بامبو و شاخ و برگ درخت مو میتواند محیطی زیبا و در عین حال مناسب برای صعود را برای آنان ایجاد کند. گیاهان متنوعی از جمله گیاهان زنده (مانند dracaena و snake plant) میتوانند در این جایگاه قرار داده شوند تا محلی مناسب برای پنهان شدن گکو باشند. از مخفیگاه ها و تکه های چوب میتوان برای ایجاد مخفیگاه برای گکوها استفاده کرد. یک ظرف آب کم عمق که هر روز آب آن تعویض شود همواره باید در دسترس گکوها باشد گرچه آنها بیشتر با این آب حمام میکنند و آب آشامیدنی خود را از قطراتی که در حال چکیدن از گیاهان و محیط هستند تامین میکنند.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com

The World Is a Dangerous Place to Live, Not Because of The People Who Are Evil, But Because of The People Who Don't

بخش سوم

 

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

دما

دما در طول روز باید به شکل یک طیف گرمایی بین 27 تا 29.5 درجه سانتیگراد و در طول شب تا حدی پایین تر و در یک طیف گرمایی بین 21 تا 24 درجه سانتیگراد باشد. لامپ گرمایی یا یک بخاری سرامیکی میتواند این گرما را تامین کند و در طول شب نیز یک لامپ قرمز به همراه بخاری سرامیکی تامین کننده مناسبی برای دما هستند. پد گرمایی مخصوص زیر تانک نیز گزینه مناسبی به شمار میرود. هرگز منبع حرارتی را به حالت رها شده در قسمت بالای تانک نگذارید زیرا گکوهای خط سفید به راحتی از محفظه بالا رفته و میتوانند در برخورد با منبع حرارتی، بدن خود را بسوزانند.نوردهی

گکوهای خط سفید حیواناتی شب فعال هستند بنابراین نیاز به تابش UV خاصی ندارند. گرچه برخی از متخصصان نگهداری از خزندگان اینگونه عنوان میکنند که تابش UVB برای سلامت کلی این گکوها امری ضروری است.شما میتوانید برای اطمینان از سلامت خزنده تان از نور UVb استفاده کنید و محیط را به شکلی ایجاد کنید که گکو بتواند در صورت نیاز، به مخفیگاه رفته و از معرض نور خارج شود. استفاده از لامپ قرمز در طول شب نیز میتواند برای مشاهده گکو در طول شب و مشاهده میزان فعالیت این حیوان مفید باشد.


ادامه دارد ...


مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com

 

بخش چهارم

 

 

 

 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.


رطوبت

گکوهای خط سفید نیاز به رطوبتی متوسط تا نسبتا زیاد دارند و باید سطح رطوبت در محل زندگی آنها بین 65 تا 75 % باشد. (برای اطمینان از میزان رطوبت، باید از یک دستگاه رطوبت سنج در درون محفظه استفاده کنید.) این رطوبت را با استفاده از اسپری کردن آب به درون محفظه ایجاد کنید، البته گکوها قطرات آبی را که در حال چکیدن باشند مینوشند. بسته به نوع تنظیماتی که درون جایگاه انجام میدهید باید روزی چند بار عمل اسپری کردن آب را انجام دهید و مطمئن شوید که رطوبت محفظه در طول شب کاملا مهیا باشد زیرا زمان بیشترین فعالیت گکوهای خط سفید است.غذا

گکوهای خط سفید را باید با یک رژیم غذایی که بیشتر شامل جیرجیرک باشد تغذیه کنید. حشرات دیگر نیز برای تنوع میبایست به این رژیم افزوده شوند : سوسک ها، ملخ ها و کرم های ابریشم (کرم های خوراکی و کرم های روغنی فقط گهگاهی مورد استفاده قرار گیرند.)
اندازه طعمه تقریبا باید به اندازه فاصله بین دو چشم گکو باشد و حتما پیش از اینکه در اختیار گکو قرار بگیرد کاملا شکم پر و مغذی (Gut Loaded) شده باشد. این طعمه ها باید هفته ای 2 الی 3 بار به پودر مکمل کلسیم و هفته ای یک بار به مکمل مولتی ویتامین آغشته شوند. غذا را در هنگام عصر در اختیار خزنده قرار دهید. جوانترها هر روز نیاز به غذا خوردن دارند اما گکوهای بالغ لازم نیست هر روز غذا بخورند. (به عنوان مثال، یک روز در میان) فقط به میزانی به گکو غذا دهید که در همان لحظه بخورد و هیچگاه طعمه ای را که توسط گکو خورده نشده در تانک رها نکنید.


تذکرات

گکوهای خط سفید نسبت به اقوام نزدیکشان یعنی گکوهای توکای، حالت تهاجمی بسیار کمتری دارند. آنها بسیار سریع، حساس و شکننده هستند و در صورتی که ترسیده باشند میتوانند به سرعت گاز بگیرند بنابراین در لمس کردن آنها کاملا دقیق باشید.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : about.com

 


نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
کاربران با این تگها این مقاله را پیدا کرده اند :
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)