پت شاپ پرشین پت
Follow Us
facebook twitter blog google

خبر های روز حیوانات خانگی

 • شبح گربه های آبی ◄ شبح گربه های آبی
    بسته بندی شیر خلاق از روسیه دارای شبح گربه های آبی است که روی کارتن های شیر چاپ شده و می توانند در موقعیت های مختلف چیده شوند. بسته بندی شیر گربه توسط نمایندگی مارک Depot برای محصولات لبنی میلگراد از کارخانه لبنی بریانسک طراحی شده است. گربه آبی در بسته بندی شیر و محصولات لبنی مختلف حرکت می کند.
 • بسته بندی شیر چشم نواز ◄ بسته بندی شیر چشم نواز
    بسته بندی شیر چشم نواز با قطرات مایع از طعم و مزه الهام گرفته از شیر طراحی شده است که بلافاصله در قفسه های مواد غذایی برجسته می شود. مفهوم خلاقانه بطری شیر اسپلش طراحی شده توسط دیمیتری پاتسوکویچ.
 • انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات ◄ انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات
    انگشترهای چشم نوازی که شبیه حیوانات طراحی شده اند انگشت شما را به آرامی در آغوش می گیرند. حلقه های حیوانات واقع بینانه توسط طراح با استعداد ژاپنی Jiro Miura ایجاد شده است.
 • چهره های دوست داشتنی حیوانات ◄ چهره های دوست داشتنی حیوانات
    کیف های چشم نواز که توسط بن طراحی شده اند شبیه چهره های دوست داشتنی حیوانات ناز هستند. عکس های واقع گرایانه از گربه ها ، سگ ها ، راکون ها و حیوانات دیگر در دو طرف کیسه ها چاپ شده است. کیف های خلاقانه حیوانات با گوش های سه بعدی
 • ماسک واقع گرایانه سر ◄ ماسک واقع گرایانه سر
    ماسک واقع گرایانه سر گربه از ژاپن شما را به یک حیوان زیبا تبدیل می کند. ماسک سر گربه ای غول پیکر ساخته شده از پشم که توسط هوستو ساتو ساخته شده است ، در موزه هنر توکیو ارائه می شود.
 • کیف های دستی چشم نواز ◄ کیف های دستی چشم نواز
    کیف های دستی چشم نوازی که توسط هنرمند ژاپنی Pico طراحی شده اند شبیه گربه های واقعی هستند. کیف های گربه واقع گرایانه لوازم جانبی مد مناسب برای مهمانی های هالووین هستند.
 • دمپایی سگ دست ساز ◄ دمپایی سگ دست ساز
    دمپایی راحت و مخملی که شبیه کلون های واقعی سگ شما طراحی شده است. دمپایی سگ دست ساز CuddleClones. ماکت مخمل خواب دار حیوان خانگی شما!
 • سگ ربات ◄ سگ ربات
    حیوان خانگی نوآورانه منبع باز طراحی شده است که شبیه سگ ربات واقع بینانه به اندازه نخل است. پتوی بیتل: سگ ربات قابل برنامه ریزی زیبا که می تواند مانند یک حیوان واقعی حرکت کند ، راه برود و تعادل خود را حفظ کند. سگ حیوان خانگی ربات در یک قاب پازل مانند قرار می گیرد که باید مونتاژ شود.
 • عنکبوت سرامیکی ◄ عنکبوت سرامیکی
    عنکبوت سرامیکی در داخل لیوان هنگام نوشیدن قهوه ظاهر می شود. لیوان قهوه عنکبوتی مخفی برای ترساندن و لذت بردن از قهوه نوش ها طراحی شده است. عنکبوت چسبیده به پایین به آرامی هنگام نوشیدن چای یا قهوه آشکار می شود.
 • میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها ◄ میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها
    میز چوبی طراحی شده برای افراد و گربه های آنها دارای قفسه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ گربه ای ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید
 • لوسترهای هشت پا ◄ لوسترهای هشت پا
    لوسترهای خمیده طراحی شده اند که شبیه موجودات دریایی هشت پا زیبا هستند. لوسترهای هشت پا ساخته شده توسط Adam Wallacavage دارای شاخک هایی هستند که با خم شدن لوله های فولادی و مجسمه سازی آنها با خاک اپوکسی ایجاد شده اند. لوسترها سبک هستند و در صورت آسیب دیدگی به راحتی تعمیر می شوند.
 • سویا سس با شکل گربه ◄ سویا سس با شکل گربه
    صفحات ابتکاری هنگامی که با سس سویا پر می شوند ، تصاویری از گربه های دوست داشتنی را نشان می دهند. بشقاب سس سویا گربه ژاپنی که برای رستوران های سوشی طراحی شده است. در Wafuu-Honpo موجود است. [عکس های میکاتاکوماکی]
 • سفینه ای برای خواب پیشی ◄ سفینه ای برای خواب پیشی
    تخت گربه مدرن طراحی شده برای نصب بر روی دیوار شبیه سفینه فضایی بیگانه است. تخت گربه MYZOO سفینه فضایی با سوراخ های هوا و پنجره اکریلیک شفاف.
 • تخت بلبلی برای گربه ها ◄ تخت بلبلی برای گربه ها
    تخت بلبلی راحت برای گربه شما طراحی شده است که در زیر صندلی معمولی یا زیر میز نصب شود. تختخواب گربه نوآورانه فضای بلااستفاده در خانه شما را به یک تخت نرم برای حیوان خانگی مورد علاقه شما تبدیل می کند. در رنگهای مختلف موجود است. گاوصندوق ماشین لباسشویی
 • شازده گربه ای ◄ شازده گربه ای
    مجموعه ای از نقاشی های دیجیتالی توسط هنرمند با استعداد الدار زاکیروف دارای گربه هایی است که شبیه اعضای خانواده سلطنتی هستند. آثار هنری شگفت انگیز و خلاقانه از نقاشی های کلاسیک رنگ روغن الهام گرفته شده است.
 • خانه ای برای گربه من ◄ خانه ای برای گربه من
    خانه های درختی زیبا و خلاقانه که مخصوص گربه ها و بچه گربه ها طراحی شده است. خانه های درختی حیوانات واقع بینانه ترین تجربه در فضای باز را در داخل خانه ارائه می دهند. این خانه های طبیعی طبیعی فوق العاده که در اطراف درختان واقعی ساخته شده اند ، به اتاق نشیمن هر صاحب حیوان خانگی کمک شایانی خواهد کرد.
 • سیستم پیشرفته برای گربه ها ◄ سیستم پیشرفته برای گربه ها
    دفتر خانه منحصر به فرد در سانفرانسیسکو دارای سیستم تونل یکپارچه است که به گربه ها اجازه می دهد آزادانه و به راحتی در اتاق حرکت کنند. فضای خلاقانه و "لوله گربه" توسط چون ما می توانیم طراحی شده است. تونل مجهز به نقاط دسترسی پنهان و سکوهای مشاهده است.
 • خانه ای مدرن برای گربه ها ◄ خانه ای مدرن برای گربه ها
    مبلمان زیبا برای گربه های پیچیده که در خانه ها و آپارتمان های مدرن زندگی می کنند طراحی شده است. درخت گربه چوبی ساخته شده توسط طراح ژاپنی Yoh Komiyama به عنوان یک فضای خصوصی برای گربه ها و شی داخلی تزئینی منحصر به فرد برای خانه عمل می کند.
 • درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود ◄ درخت گربه های قبل تو سو تفاهم بود
    درخت جنگلی غول پیکر واقع در داخل خانه ساخته شده و دارای تخت هایی است که برای گربه ها در شاخه های درخت طراحی شده است. درختان گربه عجیب و غریب برای خانه ها و آپارتمان ها ساخته شده توسط روبرت روگالسکی از ساختار چوبی ، فوم ، کاغذ و خاک رس. نصب دائمی. هزینه: 4000 دلار + مواد. زمان ساخت: 4 هفته
 • لباسی کاملا طبیعی ◄ لباسی کاملا طبیعی
    لباس های خوراکی ساخته شده از میوه های مرتب ، سبزیجات خام و غذاهای واقعی. مجموعه عکس های غذاهای پوشیدنی توسط هنرمند با استعداد کره جنوبی Yeonju Sung.
 • سرم با طعم خرسی ◄ سرم با طعم خرسی
    کیسه حیوانات عروسکی خرس عروسکی کیسه ای IV را می پوشاند و برای بیماران جوان در بیمارستان راحتی ایجاد می کند. Medi Teddy-Teddy Bear IV Bag طراحی شده توسط دختر 12 ساله الا کازانو.
 • صبحانه با گربه ◄ صبحانه با گربه
    میز چوبی که برای افراد و گربه های آنها طراحی شده است دارای قفسه یکپارچه و سوراخ گرد در وسط است. میز سوراخ Cat ساخته شده توسط شرکت ژاپنی Dinos در هنگام صرف صبحانه انسان و گربه را گرد هم می آورد. اگر گربه ندارید ، می توانید سوراخ را با یک دایره چوبی بپوشانید.
 • هم صندلی هم کتابخانه ◄ هم صندلی هم کتابخانه
    صندلی راحت صندلی عمیق که برای مطالعه طراحی شده است دارای قاب صرفه جویی در فضا است که از قفسه های چوبی کتاب ساخته شده است. صندلی کتابخانه طراحی شده توسط الکساندر لاو می تواند با 300 کتاب پر شود.
 • چنگالی باز یافتی و کارا ◄ چنگالی باز یافتی و کارا
    ترکیب قاشق و چنگال درخشان برای خوردن سوپ رشته فرنگی Ramen طراحی شده است. چنگال قاشق Ramen زباله های ایجاد شده توسط چوب چوب های یکبار مصرف را از بین می برد. به پیچاندن سوپ نودل و ملاقه به راحتی کمک می کند. طراحی شده توسط ماسامی تاکاهاشی.
 • مفهومی ترین بسته نوشیدنی ◄ مفهومی ترین بسته نوشیدنی
    نوشیدنی آب میوه گازدار پیچیده شده در لایه بیرونی خلاقانه که ظاهر و احساس پوست کندن یک پرتقال واقعی را شبیه سازی می کند. مفهوم بسته بندی بطری "Orangina Spiral Peel" طراحی شده توسط Yuko Takagi. وقتی برچسب را جدا می کنید ، پیام های مخفی مختلف به صورت مارپیچ ظاهر می شوند.
 • چشم از نمای نزدیک ◄ چشم از نمای نزدیک
    مجموعه عکس های باورنکردنی سورن مانولیان نمای نزدیک از چشم انسان را با جزئیات بسیار دقیق نشان می دهد. ما هر روز صدها چشم می بینیم اما حتی فکر نمی کنیم که آنها دارای ساختار زیبایی مانند سطوح سیارات ناشناخته باشند. "
 • تصویر برداری از مار ◄ تصویر برداری از مار
    عکس های خیره کننده توسط Guido Mocafico گونه های مختلف مار را نشان می دهد. در میان 2900 مار شناخته شده ، تعداد کمی از آنها برای انسان خطرناک است ، چه رسد به مرگبار ، اما تعصبات عمیق است. هنرمند از شما می خواهد که این خانواده از حیوانات را از طریق این تصاویر رنگارنگ کشف کنید. [کتاب سرونس]
 • حیوانات از نزدیک ◄ حیوانات از نزدیک
    مجموعه عکسهای باورنکردنی ایگور سیوانوویچ ، عکاس با استعداد ، نمای نزدیک حشرات و دیگر حیوانات کوچک را از نمای نزدیک نشان می دهد. عکاسی ماکرو به ما اجازه می دهد تا از نزدیک با این موجودات زیبا با ظاهر بیگانه آشنا شویم. [کتاب ایگور در آمازون]
12345678910بعدیآخرین
(1 - 28) / 29103    |     صفحه 1 از 1040
RSS

GetPagedList: 0,440,,False,False,False,CreationDate,0,28

معرفي نژاد گربه


اخبار ومقالات - گالری

 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
 
 
 اطلاعات بیشتر  
12بعدیآخرین
(1 - 10) / 17    |     صفحه 1 از 2

مقالات مشابه

نمایش متن مقالات

فروشگاه پت شاپ

نگهداری از گکوی پیکتاس

گهداری از گکوی پیکتاس (Pictus Gecko)

 

 
 منطقه محل زندگی

«گکوهای پیکتاس»، بومی جنوب ماداگاسکار و جزایر اطراف آن هستند. آنها را میتوان در کف جنگل ها، در محمل برگ ها یافت. این گکوها با نام های متفاوت و مختلفی خوانده میشوند که معمول ترین آنها، «گکوی زمینی ماداگاسکار» (Madagascar Ground Geckos)، «گکوی اوکلوت» (Ocelot Geckos)، «گکوی دم پهن مالاگاسی» (Malagasy Fat Tailed Geckos)، «گکوی پلنگی» (Panther Geckos)، «گکوی زمینی نقاشی شده» (Painted Ground Geckos) و «گکوی سر بزرگ» (Big Head Geckos) هستند. در صورتی که تصمیم به جستجو در خصوص نام این گکو را در اینترنت دارید، همه این نام ها منجر به یافتن گکوی پیکتاس خواهد شد.Resigzed Image Click this bar to view the full image.

شکل ظاهری

گکوی پیکتاس، حیوانی شب فعال و گونه ای زمینی (نه درخت زی) است. آنها یکی از کوچکترین گونه های گکو در تمام جهان به شمار میروند. بیشتر آنها بین 10 الی 15 سانتی متر طول دارند، البته در مواردی گکوی پیکتاس نر میتواند تا 20 سانتی متر طول داشته باشد. معمولا این گکوها به شکل خط دار با سایه هایی به رنگ قهوه ای و ته رنگ طلایی و گاهی سفید هستند.
بخش دوم خانه سازی


برای نگهداری از این گکوهای کوچک میتوانید از جعبه های پلاستیکی کفش با حجم 10 گالن یا از محفظه های بزرگ استفاده کنید. این محفظه میتواند از چوب و یا شیشه ساخته شود. یک محفظه مناسب، باید حداقل 50 الی 60 سانتی متر طول، 30 سانتی متر عرض و 25 سانتی متر ارتفاع داشته باشد. گکوهای پیکتاس با توجه به اینکه درخت زی نیستند و گونه ای کوچک و زمینی هستند، نیازی به ارتفاع زیاد محفظه برای صعود کردن ندارند و چه بسا در صورتی که امکان صعود به ارتفاع بالا را داشته باشند خطر سقوط آنان را تهدید کند. یک تانک با حجم 10 گالن میتواند محیط کافی برای زندگی 3 الی 4 عدد گکو را فراهم کند.


 

Resigzed Image Click this bar to view the full image.

بستر

انواع مختلفی از بستر وجود دارند که میتوانید برای این گکوها از آن استفاده کنید. حوله های کاغذی، کفپوش مخصوص کف کابینت و سنگ های کف از بهترین گزینه ها هستند. استفاده از شن های مخصوص خزندگان که از کلسیم ساخته شده اند و یا هر بستر دیگری که بر پایه کربنات کلسیم ساخته شده باشد گکوی شما را دچار مشکلات سلامتی و سستی و کرختی بدن خواهد کرد. هرگز خطرات بسترهای ساخته شده از کربنات کلسیم را برای خزنده خود فراموش نکنید

 

بخش سوم
گرمادهی – نوردهی – رطوبت

دمای محفظه در طول روز نباید بیش از 29 درجه سانتیگراد باشد و دمای منطقه آفتاب گرفتن در حدود 31 درجه سانتیگراد باشد. دمای مناسب در طول شب در حدود 25 درجه سانتیگراد است و هرگز نباید دما در مدت شب از 23 درجه پایین تر شود.


روش های متنوعی برای گرمادهی در تانک وجود دارد که میتوانید از هریک از آنها استفاده کنید. استفاده از یک پد حرارتی مخصوص زیر محفظه در کنار یک لامپ 40 واتی گزینه مناسبی برای یک تانک کوچک یا متوسط به شمار میرود. هرگز از صخره های داغ برای گرم کردن محفظه هیچ خزنده ای استفاده نکنید زیرا میتواند در صورتی که از حد مجاز گرم تر شود، قسمت زیر شکم گکو (یا هر خزنده دیگر) را به شدت بسوزاند. گکوی پیکتاس یک خزنده شب فعال است و نیاز به تابش UVB خاصی ندارد. البته برخی از افراد، این گکوها را تحت تابش ضعیفی از نور UVB قرار میدهند.


رطوبت محفظه باید بین 50 الی 80 % ثابت باشد که میتوانید این رطوبت را با آبپاشی کردن روزانه (چند بار در روز) تامین کنید. همواره یک ظرف آب در داخل محفظه (ترجیحا در قسمت گرم) قرار دهید تا علاوه بر کمک به تامین رطوبت، محلی را برای پنهان شدن گکوها ایجاد کند. البته قرار دادن این ظرف به تنهایی نمیتواند تامین کننده رطوبت محفظه باشد.
مخفیگاه

شما باید چندین محل برای مخفی شدن در اختیار گکوهای خود بگذارید. گکوهای پیکتاس در صورتی که در محیط زندگی شان احساس امنیت نداشته باشند به سرعت دچار اضطراب میشوند. شما با قرار دادن محل های مناسبی برای پنهان شدن میتوانید شرایط احساس امنیت را برای آنها فراهم کنید. یک نیمه از نارگیل یا یک ظرف نه چندان عمیق یا یک گلدان که آن را به پشت برگردانده باشید میتوانند مکان های مناسبی برای مخفی شدن گکو به شمار روند که هزینه چندانی نیز برای شما در بر نخواهد داشت. ظروف غذا نیز میتوانند به شکلی باشند که در زیبایی تانک موثر بوده و محلی برای پنهان شدن نیز باشند.
اجسامی که ارتفاع زیادی نداشته باشند مانند پوست درختان و صخره های کوچک، میتوانند محیط مناسبی را برای حرکت و تمرین گکوها فراهم کنند. با توجه به اینکه گکوی پیکتاس، یک خزنده زمینی است استفاده از لوازمی که ارتفاع زیادی داشته باشند میتواند برای این حیوان، خطر سقوط را در پی داشته باشد.Resigzed Image Click this bar to view the full image.


غذا - آب

رژیم غذایی گکوی پیکتاس، اساسا بر پایه جیرجیرک است. شما باید برای ایجاد تنوع در رژیم غذایی از خوراکی های دیگری نظیر کرم های خوراکی (Mealworm)، (فقط برای گکوهای بالای 6 ماه) ملخ (Locust)، کرم ابریشم (Silkworm)، سوسک (Roaches) و کرم روغنی (Waxworm) استفاده کنید. کرم های روغنی دارای چربی بالایی هستند بنابراین از آنها فقط برای فصل جفتگیری گکوها استفاده کنید. فراموش نکنید که حتما 24 الی 48 ساعت پیش از اینکه جیرجیرک ها را به گکو بدهید، باید رژیم غذایی جیرجیرک را سرشار از کلسیم کرده باشید تا رژیم غذایی مناسبی در اختیار گکو قرار گیرد.


همواره اطمینان حاصل کنید که یک ظرف آب تمیز در تمام ساعات شبانه روز در دسترس گکو باشد و این آب را حتما هر روز تعویض کنید.
تعیین جنسیت - تکثیر

تعیین جنسیت کردن گکوها، روش مناسبی است برای اینکه مطمئن شوید دو گکوی نر در کنار یکدیگر نگهداری نمیشوند و بدین شکل از بروز درگیری های غیرضروری جلوگیری کنید. تعیین جنسیت از سن 2 الی 3 ماهگی امکان پذیر خواهد بود. گکوی پیکتاس نر دارای برجستگی بزرگ و کاملا مشخصی در قسمت ابتدای دم (قسمت اتصال دم به بدن) است که نسبت به حیوان ماده، حالتی بلندتر و برجسته تر دارد. بلوغ جنسی در این گونه گکوها در سن 7 ماهگی رخ میدهد.

عمل جفتگیری معمولا در سن یک سالگی گکو امکان پذیر خواهد بود. در صورتی که این عمل پیش از سن یک سالگی اتفاق بیفتد میتواند منجر به ایجاد اضطراب غیرضروری در گکو و مشکلات رشد تخم ها در بدن گکوی ماده شود.

پیش از اقدام به تکثیر، اطمینان حاصل کنید که هر دو گکوی نر و ماده شما در بهترین شرایط سلامتی قرار داشته باشند. هر دو حیوان نر و ماده میتوانند برای مدت یک سال در کنار یکدیگر در یک تانک زندگی کنند. به منظور حفظ سلامتی گکوی ماده، بهتر است که پس از سه بار تخمگذاری، گکوی ماده را از گکوی نر جدا کنید. جدا نکردن گکوی ماده در این شرایط میتواند منجر به مرگ این حیوان شود.نرها باید جدا از ماده ها نگهداری شوند و زمانی که برای جفتگیری آماده شدند، آنها را در کنار گکوی ماده قرار دهید تا با یکدیگر جفتگیری کنند.


در طول دوره تخمگذاری، حتما رژیم غذایی گکوی ماده را با افزودن مکمل کلسیم و ویتامین اضافی، غنی کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که یک مخفیگاه مرطوب مناسب در این دوره حتما در دسترس گکو باشد. حتی بهتر است که این مخفیگاه دارای اندازه ای بزرگتر از مخفیگاه مرطوب دوره های عادی سال باشد.

گکوی ماده معمولادر هر بار تخمگذاری، یک یا نهایتا دو عدد تخم میگذارد. تخم ها کوچک و دارای پوسته سختی هستند. وقتی که گکوی ماده تخمگذاری کرد، تخم ها باید به دستگاه جوجه کشی منتقل شوند. در زمان جا به جا کردن تخم ها دقت کنید که آنها را نچرخانید زیرا این کار ممکن است باعث غرق شدن بچه های داخل تخم شود. (بهتر است قبل از برداشتن تخم ها، بر روی قسمت فوقانی آنها علامتگذاری کنید تا در طی مسیر از نچرخیدن آنها مطمئن باشید.) تخم ها را در یک محفظه با بستر خاک مخصوص مرطوب (damp vermiculite) و نهایتا در درون دستگاه جوجه کشی قرار دهید. تخم ها را باید به مدت 50 الی 60 روز در دمای 28 الی 30 درجه در دستگاه جوجه کشی قرار دهید.

مراقبت از بچه های تازه از تخم خارج شده

نگهداری از بچه گکوهایی که به تازگی از تخم خارج شده اند تقریبا مشابه گکوهای پیکتاس بالغ است اما نیاز به اندکی مراقبت بیشتر است. پس از خروج از تخم، باید بچه ها را رها کنید تا به طور کامل کیسه داخلی تخم، جذب شود. پس از جذب کامل کیسه، میتوانید بچه ها را به محفظه کوچکی منتقل کنید. یک جعبه پلاستیکی کوچک میتواند گزینه مناسبی برای این کار باشد. اگر محفظه ای که برای این منظور از آن استفاده میکنید بیش از حد بزرگ باشد باعث مضطرب شدن بچه گکوها خواهد شد. در این مرحله باید فقط از حوله های کاغذی به عنوان بستر استفاده کنید زیرا هر بستر دیگری امکان ایجاد انسداد در سیستم گوارش گکو را خواهد داشت. ضمنا در این مرحله، حتما به سرعت بقایای مدفوع گکوها را از محفظه خارج کنید.

اطمینان حاصل کنید که مکان های مناسبی برای پنهان شدن بچه گکوها در دسترس آنها قرار داشته باشد. بچه گکوها موجوداتی بسیار ظریف هستند و میتوانند به سرعت مضطرب شوند. به عنوان طعمه نیز باید از کریکت های کوچک با تعداد کم، استفاده کنید. جیرجیرک های سر سوزنی با اندازه 0.5 الی 1 سانتی متر برای این منظور مناسب هستند. آب تازه و تمیر نیز باید همواره در دسترس بچه گکوها باشد.مترجم : محمد مسعود کشوری
منبع : herpcenter.com

.

نظرات کاربران
ثبت نظر
نام شما
ایمیل شما
نظر شما
ارسال به دوستان
نام شما
ایمیل شما
ایمیل گیرنده
توضیحات
کد امنیتی
کد CAPTCHA
کدی که در زیر نمایش داده شده است را وارد نمایید
:                شبکه های اجتماعی پرشین پت را دنبال کنید 

face.jpg (205×206)   tw.jpg (204×224)pin.jpg (204×224)